Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 4/4.   [ 32 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Jura Impressa E40 u šoku
PostPostano: čet 7. tra 2016, 09:19 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 7 put/a
Hvaljen: 16 put/a
@black coffe
Ne prozivamo te bez veze... :-P
Znamo da imaš iskustva i zašto da se pravimo pametni oko nekih stvari koje osobno nismo radili, a dobar savjet je zlata vrijedan. Sad da li s nekim aparatima imaš manje/više iskustva, nema veze, važno je da čovjek dobije par savjeta ili smjernica što će mu uvelike pomoći kao i drugima u prethodnim godinama koji su te poslušali...

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

PostPostano: čet 7. tra 2016, 09:22 
Coffee freak
Coffee freak

Hvaljen: 16 put/a
Osim toga dobro je za forum da se javljaju ljudi kojima treba pomoć i oni koji su spremni pomoći... Priznajmo, forum je malo u mirovanju zadnje vrijeme, tek je zadnjih 30-40dana počelo da se ponovo raspravlja, mislim više od jednog posta dnevno...

Za ovaj post autor S-type je dobio pohvalu od: black coffe (čet 7. tra 2016, 12:13)
  Rating: 25%
Vrh

PostPostano: čet 7. tra 2016, 12:33 
Coffee freak
Coffee freak

Hvaljen: 20 put/a
Ma ne bi htio ispast bedast tam di kao nisam doma . Al kao što nema lijeve i desne struje ( :) ) more bit : AC ili DC tak nema i malih (0,3) i velikih aparata svi oni delaju na istom principu ( u raznoraznim varijacijama na temu) al nemaju specifične dijelove i teži su za održavanje u smislu ograničenog prostora ( moraju bit mali) ? Dakle ! viče zahebancije za manje penez ? . al ko oče sam se zahebavat stojim na raspolalagajnu kad morem pisat ! :)

Za ovaj post autor black coffe je dobio pohvalu od: Franciscus (čet 7. tra 2016, 13:24)
  Rating: 25%
Vrh

PostPostano: čet 7. tra 2016, 13:34 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 8 put/a
Hvaljen: 0 put/a
Ja se hoću sam zayebavat oko ovoga, uz malo pomoći, izgleda da ću nešto i naučiti. Ako šta napravim, dobro i jest, ako ne, nije to skupa školarina, a ostat će mi pokoji dio, pa mogu od tri pokvarena aparata pravit jedan poluispravan :D Naručit ću si onu teflonsku cijev, one male hepeke što se gurnu u kraj cijevi i fiting (našao sam baš ljubaznog Nijemca na eBay, napisao bih kojega, ali ne znam kako ovaj forum tretira takve reklamice), pa ću probat to sredit. Onu plastičnu cijev sa slike sam ja odrezao sa onog fitinga sa druge slike. Nije kapala dok pumpa ne radi, samo dok radi. Grijač ću provjeriti kad dođem kući, hvala za upute @black coffe - mislio sam da je možda kompliciranije. Pa se opet javim kad naručene stvarčice stignu. U međuvremenu, mislim da ću probati očistiti i prepakovati grupu za kafu, kad već imam dihtunge i mast. Da se bojim to sve rastaviti, bojim se, ali opet velim, školarina košta. Hvala, narode, meni je ovo postalo zabavno.

Vrh

PostPostano: čet 7. tra 2016, 13:39 
Polako se budi
Polako se budi

black coffe je napisao/la:
Kod ispitivanja grijača odspojiti žice od napajanja !!! Daklem mora biti potpuno odspojen . I naravno kompletan uređaj izštekan iz struje . Ne podcijenjujem nikoga ! al da se zna :)

Ne vidim ja takve upute kao podcjenjivanje - ja svojim studentima u laboratoriju uvijek kažem da ne pipetiraju koncentrirane kiseline usnom pipetom - svi znaju da se to ne smije, ali ja im svaki put kažem. I svako malo opet neko krene to raditi naopako, ali to je već druga priča.

Vrh

PostPostano: pet 8. tra 2016, 17:27 
Coffee freak
Coffee freak

I ja sam kao šegrt tamo davne ???? godine pocuclao solnu kiselinu iak me je poslovođa upozorio na to . al ambiciozni klinac ? :) , al onda je bila razrijeđena na samo 32 . a danas na 18 % :)

Vrh

PostPostano: pet 8. tra 2016, 17:30 
Coffee freak
Coffee freak

E da , zamislite : dobivali smo dodatak na plači za mlijeko ? :)

Vrh

PostPostano: čet 12. svi 2016, 21:40 
Polako se budi
Polako se budi

Eh, sad ću ispast' ovakav i onakav, ali ja ću napisat' kako je bilo: dobio sam ja sve te dijelove koje sam naručio, i krenuo: prvo, morao sam napraviti cijev koja ide od membranskog regulatora do bojlera. Sa stare cijevi koju sam uništio, skinuo sam mesingani prsten i trebalo mi je više od dva sata da skontam kako na novu cijev navući taj prsten (sva je sreća pa sam kupio čitav metar cijevi). I dobro, skontao sam (i potrošio sigurno 30 cm cijevi dok sam to skontao, režući ovako i onako). Stavim novi legris konektor na bojler i uguram cijev unutra (barem sam mislio da sam je ugurao) i probam opet potjerati mašinu da nešto radi - jedino što mi je uspijevalo je program za descaling. I curi, bjesomučno, na mjestu gdje cijev ulazi u legris. Namažem oho-ho silikonske masti i opet uguram unutra (kako sam ja mislio) i opet curi. Stavim ovo u taj kraj cijevi (jer sam i to usput kupio):
slika
I opet curi, da bih na kraju skontao da ja nisam to dovoljno ugurao unutra. Zgrabim kliještima i uguram do kraja i više ne curi.
Prođe dio programa koji dekalcificira sistem za paru, pređe na dip programa za kavu i sve stane. Grupa za kavu ne može doći niti u jedan krajnji položaj, bori se, ali ne ide. Sve je zapeklo i zaglavilo, voda ne ide. I konačno odustanem.
Onda, vidim u oglasima da jedan majstor tu na nekih 70 km od mene prodaje par novih DeLonghi EC156.B, pitam ga da li bi mijenjao jedan od tih za ovaj moj pokvareni i on veli da može, tako da sam danas poslijepodne donio kući taj DeLonghi, napravio jedan capuccino za kćerku i jednu šoljicu espressa sebi i ja sam skroz sretan (usput sam kupio jednu zelenu Franck ciglicu jer mlinca nemam). Tako sretan da razmišljam o tome da ponudim čovjeku svoju Jura Ultru u zamjenu za one njegove još dvije EC156.B, pa da se namirim i na poslu, a da mi ostane jedna i za pokloniti bratu za rođendan.
Sve sam pročitao što sam našao o tom aparatu, svi pljuju o "pressurized portafilteru" (nestandardnom), ali meni se čini da mi to neće smetati (hajde-de, nakon dva shota ne možeš suditi, pa ćemo vidjeti).
Ja ću napraviti temu o tom DeLonghiju, samo da napravim još malo kava na njemu, ali mi se čini da će on meni tako nezahtjevnom biti skroz OK. Plus mu je što je stvarno mali, a supruga veli da mu se boja skroz uklapa u kuhinju, a kod mene hoda kako mama kaže.
Što se mlinca tiče, ne znam šta ću. Mali Hario je stvarno jeftin (nekih US$25), ali ja stvarno nemam vremena baš u vijeme kad se kava pije, tako da razmišljam o jednoj ponudi: Turmix Espresso E20, ne znam koliko je star i u kakvom je stvarno stanju (pitao sam, ali odgovora mi još nema) za stvarno malu cijenu od nekih 25€. Jako bih cijenio ako bi netko mogao reći koju pametnu o ovom mlincu.
Eto. Sretno, Franc

Edit: odustajem od Hario mlina, odustajem od Turmix-a, nabavio sam Braun KMM 30, a nabavio sam i starog Zwanger-a, pa ću ponešto napisati o njima na drugom mjestu, gdje je to primjereno.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 4/4.   [ 32 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: