Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 2/4.   [ 32 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Jura Impressa E40 u šoku
PostPostano: čet 24. ožu 2016, 07:56 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 8 put/a
Hvaljen: 0 put/a
zdgrunf je napisao/la:
Da, ima 3 pozicije ovisno o prženju kave.

Hvala. Pošto su sve te tri točkice tako blizu jedna drugoj, ja sam nekako mislio da možda taj točkić može ići i izvan tog opsega. Dobro je da nisam jače gurao :)

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

PostPostano: čet 24. ožu 2016, 09:37 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 7 put/a
Hvaljen: 20 put/a
Može to i sitnije ako treba , samo se mora deblokirati ! :)

Vrh

PostPostano: čet 24. ožu 2016, 10:02 
Coffee freak
Coffee freak

Ja sam jedan od tih "zločestih" majstora kojima se bez obzira na novac ne da zezati s tim za po doma aparatima ! Ako ga i uzmem na servis to je obično prijateljima i to ne naplačujem osim eventoalno neki skuplji dio . Naime nemam lager matrijala za njih ? , a imaih mali milion vrsta , tipova te podtipova ! , i sad ti ak ti nešto fali naručuj , pa dok dođe , pa dođe pogrešno itd itd i onda se po "selu" pročuje kak je onaj majstor neodgovoran ? :( . Zato kad ti kad dojdu dijelovi to poslikaj i ako si tehnički potkovan rado ću Ti pomoći da to sam odradiš . Znači ! prije nego počneš rastavljati ( ak nisi iskusan) poslikaš el. instalacije u par pozicija , osim "o" ringova i silikon masti naruči i manju tubu tekučeg teflona za brtvljenje (za svaki slučaj) . Ak hočeš napravit pravu "generalku" naruči i novu vibracionu pumpu . ne bi smjela biti pre skupa , a bez nje bi cijeli posao mogao biti upitan !

Za ovaj post autor black coffe je dobio pohvalu od: Franciscus (uto 5. tra 2016, 16:52)
  Rating: 25%
Vrh

PostPostano: čet 24. ožu 2016, 10:26 
Coffee freak
Coffee freak

Inače to se da "sfušati" sa teflon trakom ? al kome je to cilj ???? :)

Vrh

PostPostano: pet 25. ožu 2016, 19:09 
Polako se budi
Polako se budi

Dobar dan, narode. Jaja smo pofarbali, pola nam je popucalo dok smo ih kuvali (valjda sam previše octa nasuo, pa sad žena ne priča sa mnom i kavu pijem sam). Hvala vam svima za odgovore, što se moje Ultre na poslu tiče, otvorit ću novi topic da ne stvaram zbrku pa ću tamo pitati šta me žulja, a ovdje bih pitao za vrećice što ih je spomenuo @S-type - ja normalno koristim Brita bokal već dugo i vodu u aparat sipam nakon prolaska kroz bokal. Uloške redovno mijenjam i računam da omekšaju vodu dovoljno da drži do slijedeće dekalcifikacije (to radim prilično često). E sad, ova E40 je garažirana prije nego što sam prešao na taj režim, a u nju sam sipao vodu iz vodovoda i nisam se baš trudio oko dekalcifikacije, pa sad imam šta imam. Ove vrećice su me zaintrigirale - kako se zove ta stvar i može li se kupiti na, recimo, eBay-u? @black coffe, dihtunge i mast čekam, a što se generalke tiče, bojim se da bi to bilo malo "over my head". Volio bih da nekako natjeram aparat da radi kako bilo, pa ću opet pitati i zapomagati.

Vrh

PostPostano: pet 25. ožu 2016, 20:57 
Coffee freak
Coffee freak

Hvaljen: 16 put/a
Evo link:
http://www.automatic-servis.hr/ProductD ... vis.wshtml

Kad sam si uzimao Lavazza aparat na kapsule za ured morao sam uzeti ovaj omekšivać da bi garancija vrijedila, nije skup a pomaže.

Za ovaj post autor S-type je dobio pohvalu od: Franciscus (uto 5. tra 2016, 16:52)
  Rating: 25%
Vrh

PostPostano: sub 26. ožu 2016, 14:08 
Coffee freak
Coffee freak

Uskrs je , pa bum u jutro napisao nekaj pametno o dekalcifikaciji ? iako ak je neko pretio kaj "pametujem" po ovde je mogao skužiti , al ponovil bum ( ima google prevod ) :)

Vrh

PostPostano: uto 5. tra 2016, 16:49 
Polako se budi
Polako se budi

Evo mali update: dihtunzi i silikonska mast su stigli, pa sam opet otvorio ovu jadnicu da vidim mogu i štagod pomaknuti unaprijed. Ovaj put, malo sam bolje pogledao ventil za paru i odmah mi se uključio ogroman upitnik iznad glave - ja moram reći da nemam nikakva iskustva sa ovim aparatima, ali bez obzira na to, bilo mi je čudno što dio ventila koji ulazi u grijač izgleda kao - recimo - bradavica, a ne kao cijev, što bi po meni značilo da ovaj ventil ima dva izlaza i nijedan ulaz, a to baš i nema veze s pameću. Dobro, stavim lupu na naočale i pogledam bolje - stvarno nema rupe, ali baš. Dobro - začepilo se. Ostavim preko noći ventil u kiselini.

Dok se ventil kiselio, odlučim da vidim zašto cijev za paru landara bezveze i skontam da je žičani osigurač koji to čudo drži iznutra pogrešno postavljen, izvadim ga, usput očistim i cijev za paru, ali kad sam htio vratiti to na mjesto, vidim zašto je osigurač bio pogrešno postavljen - to čudo je skoro pa nemoguće staviti na mjesto bez skidanja prednje strane. U tim mojim pokušajima, osigurač frkne negdje u aparat, tako da sam i bez svoje volje morao konačno skinuti i tu prednju stranu, da bih pronašao osigurač i onda mi je bilo lako i vratiti ga na mjesto. Hajde-de, makar sad cijev za paru ne landara.

Sutradan, pogledam ukiseljeni ventil i onda vidim da u sredini postoji krug druge boje cca 3 mm promjera, ali je i dalje sve totalno začepljeno. OK, bilo mi je dosta, Probušim to sa 3 mm borerom i ventil opet postane ventil (to ja tako želim misliti). Vratim ga na mjesto sa novim dihtunzima, probam uključiti mašinu normalno - ne ide, opet isto. Otprije znam šta ide, pa pokrenem dekalcifikaciju. E sad - curi na sve strane, ali ne curi na spoju ventila za paru i grijača, dakle, to sam dobro napravio. Curi i na cijevi za paru, što je nekakav korak naprijed - ventil za paru sada izgleda radi. Međutim, najviše curi na cijevi koja izlazi iz Legris konektora na dnu grijača. Pogasim sve, jer fakat puno curi, skinem taj konektor sa grijača i onda skontam da nema pojma kako sad odvojiti cijev od konektora. Dok sam ja isprobavao sve i svašta, ta cijev (providna - valjda silikonska [EDIT: nije silikonska, neka je druga plastika]) pukne odmah na spoju sa konektorom tako da je nemam za šta uhvatiti da je izvučem, čak i kad bi to bilo moguće. Nađem nekakav klip na Youtube gdje to frajer hladno izvodi sa kliještima, probam i ja, bez uspjeha i usput skroz izgnjavim taj konektor, tako da ću morati nabaviti drugi, hajde-de, nije ni skup kod ovih njemačkih eBayera gdje sam i dihtunge uzeo - manje od 10 € sa dihtunzima.

Moje pitanje jedan je: mogu li ja kupiti taj Legris konektor pa ovu postojeću cijev (koja je odsječena i nema ništa na kraju) samo gurnuti u novi konektor i tako ostvariti dobar spoj ili za to postoji nekakva procedura, a

moje pitanje dva je: kako da provjerim da li je grijač ispravan (odnosno - da li je izgorio)?

Pomagajte, narode, rekli ste da hoćete.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 2/4.   [ 32 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.