Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/4.   [ 32 post(ov)a ]
Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Jura Impressa E40 u šoku
PostPostano: čet 17. ožu 2016, 21:48 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 8 put/a
Hvaljen: 0 put/a
Živjeli! Kao prvi post sam sigurno mogao i nešto bolje smisliti, ali ovo me kopka pa me kopka: Impressa E40 stara poprilično, radila finu kavu, ali je uvijek jako bučala dok radi šta radi. Onda je ostavim u garažu na dvije godine, jer sam se igrao sa takođe Jurom - Ultrom, pa onda odnesem Ultru u kancelariju, a Impressu vratim u kuhinju. I šta doživjeh: uključim je, ona odmah krene praviti kavu (blinka zelena šalica), buči, drobi, proizvodi sve vrste strašnih zvukova i na kraju upali zelenu točku i ispod nje sve crvene ikonice koje ima na raspolaganju. Probam svašta, vidim da konstatira nedostatak vode, konstatira i pogrešan položaj preklopnika para/kava, konstatira i "missing tray", ali ništa pametno ne radi - ni kap ničega da izađe, makar da procuri ispod, ali ni to neće. Probao sam pokrenuti i program za dekalcifikaciju, počne, bori se i odustane - opet upali zelenu točku i crvene ikonice. Možda neko ima neki savjet, želi se narugati, kritizirati, ja sam otvoren za sve nabrojano. Sretno, F

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

Naslov: Re: Jura Impressa E40 u šoku
PostPostano: pet 18. ožu 2016, 10:07 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Zahvalio: 2 put/a
Hvaljen: 10 put/a
Evo našao:
http://www.jura-ersatzteile-shop.de/dow ... r-Code.pdf

Untere 4 LED blinken rot:

Temperaturfühler vom Thermoblock defekt
Maschine zu kalt

Dakle, problem s termoblokom. Ne gine mu rastavljanje za početak. Youtube je pun videa pa malo po malo...

Za ovaj post autor zdgrunf je dobio pohvalu od: Franciscus (uto 5. tra 2016, 16:53)
  Rating: 25%
Vrh

PostPostano: pet 18. ožu 2016, 10:21 
Polako se budi
Polako se budi

@zdgrunf, najljepše se zahvaljujem. Rastavit ću ga, pa šta mu je suđeno, to će mu i biti.

Vrh

PostPostano: pet 18. ožu 2016, 10:27 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 7 put/a
Hvaljen: 17 put/a
Prije je bučala zbok vibracione pumpe, večina ih bući...

Slažem se s zdgrunfom u vezi kamenca...
Slična stvar se meni desila s ovim aparatom u firmi "Lavazza EP2500".

Tebi je ona stajala dvije godine i već je bila prekrivena kamencem i još ostaci vode u njoj kroz dvije godine, možda se komadić odlomio kod premještanja i zaštopao cijev.
Moj ti je savjet kupi si u Muller/DM sredstvo za čišćenje aparata za kavu na bazi limunske kiseline (nekih 20Kn) zamiješaj ulij u aparat i pusti pola sata, malo upali pa ugasi da povuće još sredstva, ponovo pusti da malo odstoji i tako dok ne "probije"... to je meni pomoglo kod ovog lavazzinog aparata.
Mislim da je do toga, probaj, koštati će te 20kn i malo vremena...

P.S.Nadam se da nije elektronika (vjerujem da nije već da je kamenac) jer su nama u uredu otišla 2 automatska DeLonghi aparata, na oba elektronika, sličan problem s lampicama, ali tebi je aparat ipak radio prije spremanja u garažu...
Javi kako napreduje.

Za ovaj post autor S-type je dobio pohvalu od: Franciscus (uto 5. tra 2016, 16:53)
Vrh

PostPostano: sub 19. ožu 2016, 16:11 
Polako se budi
Polako se budi

@S-type, napravio sam otprilike to šta si savjetovao - napravio 5% otopinu limunske kiseline u vodi (to već godinama koristim za uklanjanje kamenca sa svačega i dosad mi je odlično funkcioniralo i nije pravilo štetu niti ostavljalo čudne mirise), ostavio u tanku preko noći, probao uključiti aparat nekoliko puta i konačno mi je uspjelo pokrenuti program za dekalcifikaciju. E tad je procurilo, ali ispod mašine. Dobro, otvorim aparat da vidim šta se dešava i vidim da voda curi na spoju ventila za paru i onog spiralnog aluminijskog čuda - pretpostavljam da je to grijač (ako griješim, nije čudo, ja stvarno nemam iskustva sa popravljanjem ovih stvari, a jedva i da razumijem kako sve to radi). Odvrnem onaj jedan vijak, skinem ventil i vidim da tu ima podosta kamenca, i na dosjedu i na O-ringovima, a masti nema ni u tragovima. I tada shvatim da ja nemam ni odgovarajućih O-ringova, ni odgovarajuće masti; padne mi na pamet i da je ventil možda potpuno začepljen (a rezervnog naravno nemam), tako da bih sve to morao naručiti, pa čekati da stigne, pa onda to smontirati gdje ide i onda, možda, zaključiti da je to bila samo prva faza, jer je još nešto stradalo. Dakle, ja sam sve vratio kako je bilo (valjda) i namjeravam odnijeti aparat majstoru koji ima dijelove i zna šta radi, jer bi mi bilo zaista žao da upropastim aparat koji iznutra izgleda kao nov.

Ma, koči me to što sam malo skeptičan u pogledu svojih majstorskih vještina kad su kafe aparati u pitanju, jer nikad nisam uspio riješiti problem sa Jura Ultrom i senzorom vode - kad sam je nabavio, poodavno, onaj magnetić u tanku bio je blokiran kamencem, pa sam to otklonio limunskom kiselinom i on je mogao hodati gore-dole skroz slobodno. Međutim, senzor ga nije registrirao, pa ja onda promijenim senzor i ne dogodi se ništa. Onda probam ono što sam valjda trebao prvo i vidim da magnetić uopće ne reagira na magnet izvana - valjda je izgubio magnetičnost, a ja nisam znao da se i to može dogoditi. Tada odustanem od popravka, nađem nekakav magnet od Bog zna čega, premažem ga sa desetak slojeva šelaka, ubacim u tank i malo lijevo - malo desno, nađem mjesto gdje senzor konstatira njegovo prisustvo. Od tada pazim da mi ne nestane vode i sve je OK, osim što mene nervira to što znam da aparat i dalje nije ispravan, a pogotovo me nervira to što kod dekalcifikacije (ja to radim kad mi je dosadno i ne čekam da mi aparat kaže da moram) imam dodatnu zafrkanciju sa namještanjem magneta svaki put kad skinem tank da bi aparat skontao da nema vode i prešao na iduću fazu.

Hvala svima koji su pročitali moju kuknjavu, posebno hvala za savjete. Sretno, F

Vrh

PostPostano: ned 20. ožu 2016, 20:35 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 7 put/a
Hvaljen: 17 put/a
Može i limunskom kiselina tj. otopina vode i limunske kiseline za skidanje kamenca.

Prema napisanom tebi je kamenac napravio dosta štete...
Za ubuduće preporuka: Kupi si omekšivać vode, naravno ne treba ti komercijalni depurator i priključak vode... ima za kupiti mala vrećica s istim ioniziranim kuglicama koje se koriste u komercijalnom depuratoru... ta se vrećica stavi u tank s vodom i problem rješen. Svakih 1-2-3 mjeseca ili po potrebi napraviti regeneraciju kuglica s soli. Vrećica košta ako se ne varam 45kn, osobno je koristim u uredu u Lavazzinom aparatu na kapsule, na kutiji piše da je za 1000-1500 kava, no sam prema potrebi regeneriraš.

Vratimo se na tvoj problem.
Nakon djelovanja otopine ti je ipak pokrenulo program dekalcifikacije po ćemu se vidi da ga je kamenac dobro sredio.
Sve djelove koje si uspio rastaviti a imaju kamenca na sebi također tretiraj otopinom vode i limunske kiseline. Što se tiće o ringova i masti ako imaš neku trgovinu u blizini odi pa probaj naći, ako nema "original" uvijek se može nešto prepraviti.
Ventil također možeš očistiti od kamenca... probaj korak po korak dok na kraju ne proradi ili pak ako ti se ne da sve to sam raditi daj u servis ali opet nekom kome vjeruješ (ovisi gdje se nalaziš pa pitaj na forumu za savjet) isto kao i auto i mehaničar da ne bi bilo "otišla ti gefufna na cincilatoru"...
Sve u svemu trebao si aparat "srediti" prije nego si ga ostavio neaktivnog dvije godine i ne bi bilo problema.

Što se tiće kukanja... nemaš problema, dobro je za forum da se javljaju ljudi kojima treba pomoć, savjet ili slično jer će kasnije to nekom pomoći kad se nađe u istom problemu a ujedno i oživljava forum jer je u zadnje vrijeme nekako sve uspavano.

Toliko od mene za sada. Pozdrav!

Za ovaj post autor S-type je dobio pohvalu od: Franciscus (uto 5. tra 2016, 16:53)
Vrh

PostPostano: sri 23. ožu 2016, 17:26 
Polako se budi
Polako se budi

@zdgrunf, @S-type - najljepše se zahvaljujem za odgovore, koji su mi zaista pomogli - bio sam na granici da odustanem od DIY akcija, ali kad sam se pokušao dogovoriti sa majstorom koji hoće raditri male aparate (usput - do koga se moram voziti 40 km), to je ispalo kao skoro pa nemoguća misija. Nevjerovatna je sposobnost nekih ljudi da do bola iskompliciraju jednostavnu stvar kakva je, recimo, odgovor na pitanje "Kad mogu donijeti aparat na servis?". Ja živim u Tuzli (BiH) i Tuzla je puna majstora za kafe aparate koji ne žele ni pogledati male aparate, ali uopće, a ja ni u jednom momentu nisam pitao za cijenu. Stvarno zanimljivo. E zato sam lijepo odlučio da naručim sa eBay-a set dihtunga (u setu su prema oglasu o-ringovi za grupu za kafu i grijač, baš za Impressu E) i silikonsku mast, pa kad stigne, oprobat ću se, napravit ću par fotografija i vjerovatno u međuvremenu još par puta pitati za (vama) banalne stvari. Usput, ako neko ima uskustva sa Jurom Ulltra, molio bih da mi kaže da li stvarno taj aparat ima samo tri pozicije za podešavanje finoće mljevenja. Sretno, F

Vrh

PostPostano: sri 23. ožu 2016, 23:43 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Zahvalio: 2 put/a
Hvaljen: 10 put/a
Da, ima 3 pozicije ovisno o prženju kave.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/4.   [ 32 post(ov)a ]
Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: