Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/2.   [ 12 post(ov)a ]
Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Bialetti
PostPostano: sri 27. sij 2016, 18:53 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 1 put/a
Hvaljen: 0 put/a
Postoji li razlika izmedu Bialetti Moka Express i Bialetti Break? :shifty:

Imam Bialetti Break 6 cup verziju i uglavnom sam pijem kavu tako da sam u potrazi za 3 cup verzijom. Imam izbor na web shopu Moka Express 3 cup i Break 3 cup. Koja je razlika?

Zainteresirala me i Brikka 4 cup. Neka iskustva s njom? Zapela mi je za oko crema koju napravi...

Takoder, zanimaju me BROJKE :grin:
Break 6 cup s 300 ml vode napravi malo vise od 200 ml kave sto je odlicno za dvije kave. U 3 cup ide 200 ml vode sto bi onda znacilo da ce bit 100 ml kave. Am I right?
Koliko kave (grama) ide u 3 cup?

Unaprijed Vam se zahvaljujem na, nadam se, skorim odgovorima :P

Zadnja izmjena: ranicuse; čet 28. sij 2016, 19:31; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

Naslov: Re: Bialetti
PostPostano: čet 28. sij 2016, 14:46 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 7 put/a
Hvaljen: 16 put/a
Bialetti moka express i bialetti break su u principu isti, samo što je break malo moderniji dizajn dok je ovaj kod moke klasičan i isti još od 1950ih godina.

Što se tiče brojki to je moguće govoriti okvirno... Ako ti 6 cup od 300ml vode daje 200ml kave to ti je 2/3 tako da bi ti po tome trebalo od ove od 200ml izašlo cca 140-150ml kave... sad to opet ovisi i o kavi, koliko je staviš, da li ju malo stisneš (što kod caffettiera nije preporučljivo, možeš malo "udariti" za overdose ali ne stiskati kavu), jačina vatre na kojoj kuhaš...

Ako bi već htio mjenjati uzmi si Brikku, mada je skuplja... Već imaš break tako da ako bi išao na moku dobio bi isto samo manjeg kapaciteta.

Za razliku od varijante moka express i break, brika ima njihov patentirani ventil na vrhu koji omogučava veći pritisak kod kuhanja kave, kod moke i break je normalno oko 1.5bar dok se kod brikke ovim ventilom postiže veći pritisak a time i temperatura što na kraju rezultira kremom.

Za ovaj post autor S-type je dobio pohvalu od: ranicuse (čet 28. sij 2016, 20:02)
  Rating: 25%
Vrh

PostPostano: čet 28. sij 2016, 18:32 
Polako se budi
Polako se budi

Hvala na brzom odgovoru :respect:

Vecinom pravim kavu samo za sebe tako da sam bas iz tog razloga u potrazi za manjim kapacitetom. Break/Moka mi se svida i bez razmisljanja sam skoro narucija 3 cup verziju te sam tako zapazio Brikku pa su me zanimala Vasa iskustva.
Po forumima citam da taj patentirani ventil zna zezat malo pa tako ne odradi svoju funkciju.
Produkt Brikke me privukao jer kava s tom kremom IZGLEDA jako jako ukusno. E sad, jel samo izgleda? Jel krema nestane nakon kratkog vremena? Koliko ta krema pridonosi u latte artu?

Vrh

PostPostano: čet 28. sij 2016, 19:43 
Coffee freak
Coffee freak

Kod Bialetti Brikka taj ventil nekad zna zezati, no zato prije nego staviš kuhati malo ga pritisneš gore-dolje"razradiš" :P ... i ne bi trebalo biti problema...

Krema... e sad to je druga priča, ona ovisi o svježini kave, načinu na koji ju spremaš u Brikki... a ta krema se razlikuje od one dobijene espresso aparatom...
Latte art s caffettierom ... čime misliš dobiti mikro pjenu...?

Vrh

PostPostano: čet 28. sij 2016, 20:00 
Polako se budi
Polako se budi

Ma ipak mislim da cu naruciti Moka Express 3 cup.

Mlijeko ugrijem u mikrovalnoj, a zrak ubacujem s obicnim mini frotherom. Bude okej za radit latte art.

Vrh

PostPostano: čet 28. sij 2016, 20:18 
Coffee freak
Coffee freak

Moka je klasika kod caffettiera i po meni bolji izbor od break verzije, a i skoro duplo jeftinija od Brikke...

Vrh

PostPostano: čet 28. sij 2016, 20:27 
Polako se budi
Polako se budi

Dakle, podrzavas izbor coff7

Isto tako mi je u planu kupit Hario Skerton Ceramic Coffee Grinder. Sve pohvale sam dobio u vezi njega.

Vrh

PostPostano: čet 28. sij 2016, 21:09 
Coffee freak
Coffee freak

Nisam koristio Hario Skerton no dvoumio sam se između njega i Mini Mill-a.

Dok nisam nabavio komercijalni mlinac koristio sam Hario Mini Mill neko vrijeme i bio mi je dobar.
Dosta su slični, Skerton ima malo veći kapacitet no meni to nije igralo ulogu jer sam si mljeo za duplu dozu za što mi je Mini Mill bio dovoljan.
Razlikuju se i u podešavanju finoće mljevenja, malo je jednostavnije i brže na Mini Mill-u.
Što se tiče cijene bili su tu negdje... u nekih 10ak dolara razlike no meni je oblikom više pasao Mini Mill.

Pretpostavljam da kavu melješ netom prije pripreme pa sad vidi... ako ti treba veća količina odjednom onda je bolji Skerton no osim kapaciteta po meni je od ta dva bolji Mini Mill a vidim da prelaziš na Moku 3-cup pa ti je dovoljan...

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/2.   [ 12 post(ov)a ]
Stranica 1, 2  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: