Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 3/5.   [ 36 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Gaggia New Baby Class - OPV - Tuning / Tweak
PostPostano: pon 29. tra 2013, 12:33 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 7 put/a
Hvaljen: 16 put/a
andrej je napisao/la:
Ja imam New Baby Class, isto sam mislio ovo izvoditi ali mi se ne da jer nema potrebe.
Ne razumijem zašto nisi probao finije samljeti ako je išlo prebrzo?
Savjetujem ti da ne mjenjaš prvo aparat nego mlin - bolju kavu ćeš dobiti sa super mlinom i osrednjim/slabijim aparatom nego sa najboljim aparatom i osrednjim mlinom. Tvoj mlin je solidan, ali ako ćeš uzimati novi bolje uzmi s konus noževima (što veći to bolji), ne flat, samo dobro sve prouči prije.
I da, 20 sekundi za dobiti omjer zrna/tekućine 1:2 mi se čini prebrzo, ja ciljam na 28, a zalomi se i preko 30 i bude odlična, ali dobro, to je stvar ukusa... Uvijek stavim 16g u dupli basket.
Inače, prije nego sam imao mlin i kupovao mljevenu kavu, većina mi je išla prebrzo, osim Illy koji je išao savršeno.
Svi čekamo taj 1.7. i uvoz bez pitanja i davanja :dance:

Sada kad sam napravio ovaj mod super sam zadovoljan. Što se tiće mlinca, kad sam ga uzeo promijenio sam noževe i odličan mi je, slažem se da može i bolje ali ovaj je za mene taman, a i dobio sam ga preko frenda po jako povoljnoj cijeni.
Vezano za 20,28,30 sekundi, meni je 20 pa i sekunda-dvi više taman po guštu.

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

PostPostano: ned 18. kol 2013, 21:13 
Spava
Spava

Zahvalio: 3 put/a
Hvaljen: 0 put/a
Bok,

Evo i mog prvog posta na ovom forumu.
Posjedujem Gaggia Color aparat i htio bi napraviti ovaj isti mod.

Pošto je unutrašnjost Gaggia Color/Pure aparata vrlo slična aparatu iz tutoriala,
ovo će pomoći i meni da modificiram svoj aparat.
Postoji samo jedna razlika zbog koje ne mogu pratiti tutorial 100% pa bih pitao za savjete što napravit.

Naime, ulazni spoj gdje se visokotlačno crijevo spaja na bojler nije isto kao na mojem gaggia
(radi se o ovom http://www.wholelattelove.com/Gaggia/gaggia-4332023000.cfm).
Na mom aparatu, ulazni spoj u bojler izgleda ovako
(http://www.wholelattelove.com/Gaggia/gaggia-11000998.cfm)

Moja ideja je da uzmem metalni dio iz prvog linka (onaj koji je S-type uklonio iz svog aparata)
i spojim ga sa OPV ventilom od Gaggie Classic sa gumicom između i pritegnem maticama.
Nakon toga bih jednostavno OPV ventil povezao visokotlačnim crijevom na ulaz od bojlera i na oba kraja stegnuo sa obujmicama (šelnama).

Također, našao sam i mogućnost podešavanja plastičnog OPV ventila na jednoj rumunjskoj stranici
(http://www.espressoman.ro/gaggia-espresso-pure-modificat-sau-cum-sa-scoti-untul-dintr-un-espressor/).
Tutorial točno prikazuje moj aparat (Gaggia Pure odnosno Color pošto je to isti aparat samo druge boje).

Pošto mi se ovaj drugi način ne čini baš 100% sigurnim, ipak bih ovo napravio na prvi način pa me zanima nekoliko stvari.
Pa evo par pitanja za autora tutoriala (S-type).
Prvo, koliko si platio ovaj OPV ventil (samo njega, bez drugih dijelova) u Robotu?
Drugo, dali bi bio voljan prodati taj dio koji si skinuo ili i to mogu nabavit u Robotu?
Treće, dali bi bio voljan posuditi manometar koji se može namontirati na portafilter (ili bolje da kupim pa imam)?
Četvrto, ako bih kupio manometar sa nastavcima, koje nastavke trebam, odnosno koje širine navoja i sl.

To je to za sad, unaprijed hvala na odgovorima.

P.S. možda se ipak odlučim i za ovaj drugi mod pošto pritisak na izlazu iz OPV ventila i nije toliko velik.

Vrh

PostPostano: čet 22. kol 2013, 17:42 
Coffee freak
Coffee freak

chax je napisao/la:
Bok,

Evo i mog prvog posta na ovom forumu.
Posjedujem Gaggia Color aparat i htio bi napraviti ovaj isti mod.

Pošto je unutrašnjost Gaggia Color/Pure aparata vrlo slična aparatu iz tutoriala,
ovo će pomoći i meni da modificiram svoj aparat.
Postoji samo jedna razlika zbog koje ne mogu pratiti tutorial 100% pa bih pitao za savjete što napravit.

Naime, ulazni spoj gdje se visokotlačno crijevo spaja na bojler nije isto kao na mojem gaggia
(radi se o ovom http://www.wholelattelove.com/Gaggia/gaggia-4332023000.cfm).
Na mom aparatu, ulazni spoj u bojler izgleda ovako
(http://www.wholelattelove.com/Gaggia/gaggia-11000998.cfm)

Moja ideja je da uzmem metalni dio iz prvog linka (onaj koji je S-type uklonio iz svog aparata)
i spojim ga sa OPV ventilom od Gaggie Classic sa gumicom između i pritegnem maticama.
Nakon toga bih jednostavno OPV ventil povezao visokotlačnim crijevom na ulaz od bojlera i na oba kraja stegnuo sa obujmicama (šelnama).

Također, našao sam i mogućnost podešavanja plastičnog OPV ventila na jednoj rumunjskoj stranici
(http://www.espressoman.ro/gaggia-espresso-pure-modificat-sau-cum-sa-scoti-untul-dintr-un-espressor/).
Tutorial točno prikazuje moj aparat (Gaggia Pure odnosno Color pošto je to isti aparat samo druge boje).

Pošto mi se ovaj drugi način ne čini baš 100% sigurnim, ipak bih ovo napravio na prvi način pa me zanima nekoliko stvari.
Pa evo par pitanja za autora tutoriala (S-type).
Prvo, koliko si platio ovaj OPV ventil (samo njega, bez drugih dijelova) u Robotu?
Drugo, dali bi bio voljan prodati taj dio koji si skinuo ili i to mogu nabavit u Robotu?
Treće, dali bi bio voljan posuditi manometar koji se može namontirati na portafilter (ili bolje da kupim pa imam)?
Četvrto, ako bih kupio manometar sa nastavcima, koje nastavke trebam, odnosno koje širine navoja i sl.

To je to za sad, unaprijed hvala na odgovorima.

P.S. možda se ipak odlučim i za ovaj drugi mod pošto pritisak na izlazu iz OPV ventila i nije toliko velik.

Bok, sorry što kasnim s odgovorom. Neko vrijeme je forum bio neaktivan pa nisam gledao...

Prvo što se tiće prodaje manometra, ne bih, uvijek zatreba... i to ti se ne isplati... Za 90-100kn imaš kupiti u bilo kojoj trgovini s vodomaterijalom sve dijelove (treba ti manometar za vodu, koljeno i produžetak kako bi mogao zavidati manometar, bez produžetka neće ići osim ako ne pronađeš manji manometar, malo teflon trake ili kudelje i gotovo) i imaš novo za sebe... Ovaj dio što ide na bojler sam tražio ali da me ubiješ nemam pojma gdje sam ga zabužao.

Nazovi u Robota, OPV je bio oko 100-130kn, a ovaj dio s bojlera ti ne bi trebao biti skuplji od 20kn. Crijeva i ostalo nikako nemoj kupovati kod njih jer će uvaliti neko polovno sranje i naplatiti pod novo i u suhom zlatu, znam iz iskustva...

E da... ne bi ti preporučio prepravljanje ovog plastičnog OPV-a jer koliko sam čitao 99% ljudi koji su to pokušali napraviti ili su to napravili dogodi se da ili sjebu ili nešto pođe po krivu.

Što se tiće ove tvoje ideje oko spajanja OPV-a s Gaggie Classic i ovog ulaza s New Baby Class budi oprezan, stavi dobru brtvu između, dobro pritegni i koristi kvalitetne šelne za spajanje crijeva između ovog tvog ulaza i ulaza s Gaggie New Baby Class. Pazi i na raspored cijevi... Visokotlačno crijevo s pumpe dovedi na OPV ventil s lijeve strane, a silikonsko crijevo za višak vode na vrh OPV-a. Isto tako ova dva nastavka poveži s visokotlačnim crijevom, a bilo bi dobro i da OPV nekako fiksiraš.

Što još reči... Sretno.

Stavi slike i ako imaš vremena napiši upute kako bi se drugi mogli poslužiti njima i skratiti si muke...

Pozdrav. Javi kako je prošlo.

Za ovaj post autor S-type je dobio pohvalu od: chax (pet 23. kol 2013, 15:07)
  Rating: 25%
Vrh

PostPostano: čet 22. kol 2013, 22:22 
Spava
Spava

Bok

Prvo da se zahvalim na javljanju.
Drugo, u međuvremenu otkad sam napisao post, čuo sam se sa servisom Robot-a u Splitu i pitao ih za dijelove.
OPV imaju (cijena 110.90), nastavak od New Baby Class imaju (cijena 43.28,
jbg malo je skuplje ali bez toga ne mogu napraviti mod).
Sve skupa nekih 150kn plus dostava (računam nekih 170-180kn).

U međuvremenu sam preko eBaya naručio gotov manomenar sa nastavkom
koji se direkt prišarafi na portafilter bez dodatnih nastavaka
(http://www.ebay.com/itm/130864251129).
Došlo me oko 200kn sa dostavom, znam da je malo skuplje ali sam tražio po
trgovinama sa vodomaterijalom i nisam uspio naći a dalje mi se nije dalo
s time zajebavati. Uostalom, kao što si i rekao, ostat će meni i poslužit će.

Od dijelova mi je još samo ostalo za nabavit jedno visokotlačno crijevo i jedno obično za povrat vode.

Mod ću napraviti tako kako si opisao, jer sam ga upravo tako i zamislio napraviti.
Što se tiče uglavljivanja OPV ventila, i o tome sam isto razmišljao, još ću razmisliti kako.

Kad dobijem sve dijelove započet ću i sa modifikacijom aparata.
Još jednom hvala na savjetima i hvala što si mi poželio sreću, trebat će.

P.S. Kad napravim sve, budu i neke slike i opisi pa ih stavim ovdje.

Lijep pozdrav

Vrh

PostPostano: pet 23. kol 2013, 13:19 
Spava
Spava

Gdje bi mogao nabaviti ta crijeva koja mi još trebaju, a da me ne opeljuše?
Nalazim se u Zg

Vrh

PostPostano: pet 23. kol 2013, 14:53 
Coffee freak
Coffee freak

Pogledaj u trgovinama s vodoopremom.

Ja sam kupio u poljoapoteci crijevo gotovo identično kao na aparatu s tim da ovo orginal crijevo za Gaggiu u robota je 15bari, a ovo što sam ja kupio je 40bari... Eh da, cijena je najbolji dio... metar oko 15-20 kuna, a u Robota su mi tražili ako se ne varam oko 190-220kn za orginalno crijevo za gaggiu (nekih 40cm) na što sam se zahvalio i potražio na drugom mjestu i našao za kikiriki cijenu.

U Robota naruči samo ventil i ovaj spoj na bojler, nemoj crijeva jer sam ja dobio rabljena, a račun za nova...

Vrh

PostPostano: pet 23. kol 2013, 14:56 
Coffee freak
Coffee freak

Još nešto.

Robot ti šalje HP expressom tako da će ti naplatiti 40-50kn dostavu.
Ako ti nije hitno možeš im reći da ne želiš da šalju HP-om već da ti pošalju u Robot trgovinu u tvom gradu ako je ima, šalju jednom u deset dana takve narudžbe, bar su meni tako rekli no meni se nije dalo čekati pa sam uzeo HP express.

Vrh

PostPostano: pet 23. kol 2013, 15:04 
Coffee freak
Coffee freak

chax je napisao/la:
Bok

Prvo da se zahvalim na javljanju.
Drugo, u međuvremenu otkad sam napisao post, čuo sam se sa servisom Robot-a u Splitu i pitao ih za dijelove.
OPV imaju (cijena 110.90), nastavak od New Baby Class imaju (cijena 43.28,
jbg malo je skuplje ali bez toga ne mogu napraviti mod).
Sve skupa nekih 150kn plus dostava (računam nekih 170-180kn).

U međuvremenu sam preko eBaya naručio gotov manomenar sa nastavkom
koji se direkt prišarafi na portafilter bez dodatnih nastavaka
(http://www.ebay.com/itm/130864251129).
Došlo me oko 200kn sa dostavom, znam da je malo skuplje ali sam tražio po
trgovinama sa vodomaterijalom i nisam uspio naći a dalje mi se nije dalo
s time zajebavati. Uostalom, kao što si i rekao, ostat će meni i poslužit će.

Od dijelova mi je još samo ostalo za nabavit jedno visokotlačno crijevo i jedno obično za povrat vode.

Mod ću napraviti tako kako si opisao, jer sam ga upravo tako i zamislio napraviti.
Što se tiče uglavljivanja OPV ventila, i o tome sam isto razmišljao, još ću razmisliti kako.

Kad dobijem sve dijelove započet ću i sa modifikacijom aparata.
Još jednom hvala na savjetima i hvala što si mi poželio sreću, trebat će.

P.S. Kad napravim sve, budu i neke slike i opisi pa ih stavim ovdje.

Lijep pozdrav

Sam mod po sebi je vrlo jednostavan, najteže je tražiti potrebne dijelove i surfati i naći prikladan tutorial s opisanim postupkom. Kad bi sad išao ponovo sve ovo raditi uz uvjet da imam sve potrebno pri ruci sa štelanjem OPV-a sve bi trajalo nekih 10ak minuta... Prvi put je malo teže, malo si oprezniji i svaki korak provjeravaš pet puta da se ne bi desio zajeb.

Samo polako i sve će biti odlično.
Meni je rezultat nakon moda neusporedivo bolji i evo već je prošlo više od pola godine i sve je ok, a aparat svaki dan odradi više od 5 kava...

Pozdrav!

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 3/5.   [ 36 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.