Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/3.   [ 18 post(ov)a ]
Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Mokarabia
PostPostano: sub 1. lip 2013, 22:38 
Spava
Spava

Zahvalio: 0 put/a
Hvaljen: 0 put/a
Pozdrav coff4 ,
Eto naišla sam na ovaj forum u svojem istraživanju kave na internetu, pa me zanima stručno mišljenje kavoljupca o ovoj kavi, dakle, što mislite o Mokarabii, iskustva, kritike i pohvale. :smile: :smile:

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

Naslov: Re: Mokarabia
PostPostano: ned 2. lip 2013, 00:02 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 3 put/a
Hvaljen: 1 put/a
Probao dva espressa, ovu mješavinu: http://www.discountcoffee.co/mokarabia- ... x-1kg-p570

Ima 60% arabice. 40% robuste...bože sačuvaj :naughty: :roll: , to je meni u rangu naše Arabesca kave, srednja žalost, gorka kao da pijem zemlju a ne kavu, možda imaju neku poštenu kavu sa 100% arabice, ali ja je nisam pio i čisto sumnjam da to ima u našim kafićima. Eto toliko od mene. coff7

Vrh

PostPostano: ned 2. lip 2013, 10:23 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 9 put/a
Hvaljen: 22 put/a
Hm, malo ga pretjera. Sto ljudi sto čudi, sto žena dvjesto sisa, X ljudi Y ukusa (okusa) dva Hrvata tri stranke. Što je pjesnik htio reći ?. Ne pljuckati po tuđem trudu, znanju , marljivosti i na kraju po profitu. Ako već recenziraš to što misliš da, se upakirati u celofan s mašnom i ljudi shvate što si htio reći. Ovako ispada da favoriziraš neke proizvode, što ti vjerujem nije bila namjera. Kak bi izgledalo da ja napišem (a,to ne ću) da je tamo neki neovlašteni nekompetentni - samozvani kušač kave opanjkao neke kave koje i te kako dobro stoje na našem tržištu. Kao što je ljepota u oku promatrača tako je o okus u nepcima konzumenta, a ne u nepcu "recezenta". Mislim da smisao foruma nije "ogovaranje" pojedinih proizvoda nego edukacija (ne, "prosvjetljenje").NHF. Ja se osobno unatoč skoro 40 godišnjem iskustvu nikad nisam usudio bavit recenzijom. Razumijem kod mlađih i mladih potrebu za eksponiranjem, međutim nemojte to raditi preko tuđe grbe. 8-) :whistle:

Za ovaj post autor black coffe je dobio pohvalu od: BaristaGG (sub 24. kol 2013, 20:50)
  Rating: 25%
Vrh

PostPostano: ned 2. lip 2013, 11:29 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 7 put/a
Hvaljen: 17 put/a
black coffe je napisao/la:
Hm, malo ga pretjera. Sto ljudi sto čudi, sto žena dvjesto sisa, X ljudi Y ukusa (okusa) dva Hrvata tri stranke. Što je pjesnik htio reći ?. Ne pljuckati po tuđem trudu, znanju , marljivosti i na kraju po profitu. Ako već recenziraš to što misliš da, se upakirati u celofan s mašnom i ljudi shvate što si htio reći. Ovako ispada da favoriziraš neke proizvode, što ti vjerujem nije bila namjera. Kak bi izgledalo da ja napišem (a,to ne ću) da je tamo neki neovlašteni nekompetentni - samozvani kušač kave opanjkao neke kave koje i te kako dobro stoje na našem tržištu. Kao što je ljepota u oku promatrača tako je o okus u nepcima konzumenta, a ne u nepcu "recezenta". Mislim da smisao foruma nije "ogovaranje" pojedinih proizvoda nego edukacija (ne, "prosvjetljenje").NHF. Ja se osobno unatoč skoro 40 godišnjem iskustvu nikad nisam usudio bavit recenzijom. Razumijem kod mlađih i mladih potrebu za eksponiranjem, međutim nemojte to raditi preko tuđe grbe. 8-) :whistle:

Slažem se potpuno.

Vrh

PostPostano: ned 2. lip 2013, 11:52 
Polako se budi
Polako se budi

Pa cekajte, jel to moje misljenje, kao sto mi je nesto dobro, tako mi je nesto i lose bio ja ovo ili ono, jer je stvar jako subjektivna kod okusa i ukusa. Ono sto je dobro cu pohvaliti, ono sto nije necu i reci cu svoje iskustvo koje je konkretno a ne izmisljati, sad kako ce to netko protumaciti me ne interesira. Pa nije nitko sveta krava da se u njega ne dira. Ako je netko izasao javno sa nekim proizvodom onda se kritizira i hvali, ne vidim problem, pa bio to profit, brend, kvaliteta ili sto ja znam u igri, konzument sam i imam to pravo. Ako nisam neki profic moje kritike se nece uzeti u obzir i sve super, s druge strane ima ljudi kojima je to nesto dobro, tako da se ne morate brinuti da ce netko propasti.

Vrh

PostPostano: ned 2. lip 2013, 12:00 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Zahvalio: 6 put/a
Hvaljen: 6 put/a
evo moram i ja reci da nije to bila recenzija (a iako bi bila isto nebi nista lose vidio u tome), vec je napisao
CycleMotion je napisao/la:
Probao dva espressa, ovu mješavinu: http://www.discountcoffee.co/mokarabia- ... x-1kg-p570

Ima 60% arabice. 40% robuste...bože sačuvaj :naughty: :roll: , to je meni u rangu naše Arabesca kave, srednja žalost, gorka kao da pijem zemlju a ne kavu, možda imaju neku poštenu kavu sa 100% arabice, ali ja je nisam pio i čisto sumnjam da to ima u našim kafićima. Eto toliko od mene. coff7

znaci da njemu se to ne dopada. zato je tu forum da netko drugi (ako misli nesta drugo) napise nes suprotno npr. "ali meni je ta dobra" ili slicno... "seto" je pitao/la kakva vam je ta kava... i netko je odgovorio da nije dobra, sto je ja mislim... kako se zove?! aha, da... demokracija, sloboda govora ;-)

da je korisnik sam postavio temu i samo pljuvao bezveze, bez ikakvog argumenta, to bi bilo vec nesta drugo... ali ja to tu ne vidim...

EDIT: jedino sto je mozda malo grubo napisao da pije zemlju, a ne kavu... ok... to se moze i finije reci ;-)
btw. meni je arabesca sasvim ok...

Vrh

PostPostano: ned 2. lip 2013, 12:07 
Polako se budi
Polako se budi

Evo iskreno se ispricava na nesenzibilnosti, mozda jest malo grubo i nikoga ne htjedoh uvrijediti na bilo kojoj razini. Pozdrav ekipa. coff7

Vrh

PostPostano: ned 2. lip 2013, 14:49 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 2 put/a
Hvaljen: 10 put/a
Probao sam je samo jednom, nije mi se svidjela, u rangu frank kavica. Volio bi probati na više mjesta da vidim koliko je loš/dobar konobar. Nije mi bila ni gorka ni kisela, previše razvodnjena...

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/3.   [ 18 post(ov)a ]
Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: