Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 2/5.   [ 37 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: gaggia classic_prvo korištenje
PostPostano: ned 10. ožu 2013, 22:42 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 2 put/a
Hvaljen: 0 put/a
Hvala na instrukcijama. Krecem sa citanjem. Jos me vise veseli kad naletim na bas neke neke dobre kavoljupce koji hoce pomoci:).
Sigurno se javim s jos pitanja.

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

PostPostano: pon 11. ožu 2013, 23:10 
Polako se budi
Polako se budi

Prvi espresso uspio; ako se računa da sam ispravno slijedila upute i da je curila kava i nastala kakva takva pjena. Što se tiče kvalitete i okusa, tu još imam puno za vježbati.

Sad su se otvorila nova pitanja pa bi voljela čuti vaša iskustva:
1. koju vodu najbolje koristiti u aparatu
2. koliko kave treba otprilike staviti s onim dozerom što se dobije uz aparat? Negdje sam naletila na info da se u filer za dvije šalice stavi dva ta dozera, što sam i učiničlla. Međutim, nakon što sam napravila espresso (s filterom za dvije šalice) kava u filteru je bila dosta mokra tj. očekivala sam da će biti suha i iz filtera "ispasti" u komadu. Pretpostavljam da sam negdje fulala?
3. koliko treba biti dugačak espresso? U uputama koje sam pročitala piše cca 60 ml. Da li to znači da, ako radim s filterom za dvije šalice, ti ispada 60 ml po šalici?
4. koliko često čistite vaše aparate od kamenca
5. last but not least, koju kavu preporučujete - zasad ću se zadržati na dostupnim komercijalnim već samljevenim kavama pa ako imate preporuku bila bih zahvalna. [/list]

Hvala unaprijed još jednom na odgovorima

Vrh

PostPostano: uto 12. ožu 2013, 09:28 
Polako se budi
Polako se budi

još par pitanja
1. unutar ručke ima jedan kao mali crni šerafić koji nije fiksan tj uđe u onu rupicu na ručki ali se ne može unutra fiksrati da se ne miče. jel to normalno?
2. koliko otprilike jedan espresso ima kofeina?
3. gdje mogu kupiti neki dobar tamper jer je ovaj što dolazi u paketu premalen? U onim instrukcijama se spominje reg barber 58mm stainless steel tamper? Jel to ok, preporučate nešto drugo da li uvijek ide ta veličina od 58 mm? Ne bi išla iznad cijene ovog tampera.

Hvala

Vrh

PostPostano: uto 12. ožu 2013, 11:06 
Polako se budi
Polako se budi

u stvari, sad sam vidjela da je taj tamper oko 100 dolara što mi je previše. pliz ako imate neki prijedlog za neki sličan a dobar.
hvala

Vrh

PostPostano: uto 12. ožu 2013, 14:17 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Hvaljen: 10 put/a
uvijekontra je napisao/la:
još par pitanja
1. unutar ručke ima jedan kao mali crni šerafić koji nije fiksan tj uđe u onu rupicu na ručki ali se ne može unutra fiksrati da se ne miče. jel to normalno?
3. gdje mogu kupiti neki dobar tamper jer je ovaj što dolazi u paketu premalen? U onim instrukcijama se spominje reg barber 58mm stainless steel tamper? Jel to ok, preporučate nešto drugo da li uvijek ide ta veličina od 58 mm? Ne bi išla iznad cijene ovog tampera.

Hvala

Broj 1 ne kuzim, moze slika?

Broj 2 tražio sam to na netu ali nisam našao ništa konkretno, previše varijacija

3. Cina promet, radnička, zagreb, cca 100kn
58mm je za gaggiu

Za ovaj post autor zdgrunf je dobio pohvalu od: uvijekontra (uto 12. ožu 2013, 21:21)
  Rating: 25%
Vrh

PostPostano: uto 12. ožu 2013, 14:32 
Coffee freak
Coffee freak

Hvaljen: 9 put/a
Prvi espresso uspio; ako se računa da sam ispravno slijedila upute i da je curila kava i nastala kakva takva pjena. Što se tiče kvalitete i okusa, tu još imam puno za vježbati.

Sad su se otvorila nova pitanja pa bi voljela čuti vaša iskustva:
1. koju vodu najbolje koristiti u aparatu
2. koliko kave treba otprilike staviti s onim dozerom što se dobije uz aparat? Negdje sam naletila na info da se u filer za dvije šalice stavi dva ta dozera, što sam i učiničlla. Međutim, nakon što sam napravila espresso (s filterom za dvije šalice) kava u filteru je bila dosta mokra tj. očekivala sam da će biti suha i iz filtera "ispasti" u komadu. Pretpostavljam da sam negdje fulala?
3. koliko treba biti dugačak espresso? U uputama koje sam pročitala piše cca 60 ml. Da li to znači da, ako radim s filterom za dvije šalice, ti ispada 60 ml po šalici?
4. koliko često čistite vaše aparate od kamenca
5. last but not least, koju kavu preporučujete - zasad ću se zadržati na dostupnim komercijalnim već samljevenim kavama pa ako imate preporuku bila bih zahvalna. [/list]

Hvala unaprijed još jednom na odgovorima

1.flasiranu
2. koristi dupli basket (kosaricu, filer) najmanje 15gr kave. ja stavljam oko 20gr.
3. koliko zelis. manje. dok ti se svidi boja kave koja curi, vidis kad vise ne curi kava nego smedja voda, vec je trebalo ugasit dovod.
4. ako koristis flasiranu vodu rjeđe, ako si u zg 2 puta mjesecno sigurno. sto cesce to bolje.
5. -
2. koliko otprilike jedan espresso ima kofeina? ovisi o sorti kave, robusta ima duplo vise od arabice, arabica espresso sadrzi od 50-100mg cca

Vrh

PostPostano: sri 13. ožu 2013, 09:42 
Polako se budi
Polako se budi

zdgrunf je napisao/la:
još par pitanja

Hvala

Broj 1 ne kuzim, moze slika?

Broj 2 tražio sam to na netu ali nisam našao ništa konkretno, previše varijacija

3. Cina promet, radnička, zagreb, cca 100kn
58mm je za gaggiu

super, hvala na savjetima.
što se tiče "broja 1" probala sam napraviti kavu i bez tog šerafića u portafilteru ali je počelo jako na sve strane prskati pa sam zaključila da je neophodan.pošaljem fotku čim ju prilagodim.

Vrh

PostPostano: sri 13. ožu 2013, 09:44 
Polako se budi
Polako se budi

Citat:
1.flasiranu
2. koristi dupli basket (kosaricu, filer) najmanje 15gr kave. ja stavljam oko 20gr.
3. koliko zelis. manje. dok ti se svidi boja kave koja curi, vidis kad vise ne curi kava nego smedja voda, vec je trebalo ugasit dovod.
4. ako koristis flasiranu vodu rjeđe, ako si u zg 2 puta mjesecno sigurno. sto cesce to bolje.
5. -
2. koliko otprilike jedan espresso ima kofeina? ovisi o sorti kave, robusta ima duplo vise od arabice, arabica espresso sadrzi od 50-100mg cca

kava mi ispada loša ali znam da su to početničke muke.
A što podrazumjevaš pod čišćenje aparata? I koje proizvode za čišćenje najbolje koristiti?

Hvala ti!

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 2/5.   [ 37 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.