Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 8 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kupnja aparata za kavu
PostPostano: sub 11. vel 2012, 14:21 
Spava
Spava

Zahvalio: 1 put/a
Hvaljen: 0 put/a
Pozdrav!

Vidim da je bilo već ovakvih tema, pročitala sam ih, ali nažalost aparati koji se spominju nisu u nama prihvatljivom cjenovnom rangu :oops:

Vidim da ste vi stvarno upućeni u sve vezano za kavu ovdje, ja nisam baš :? tako da ću vam pokušati dati što više informacija i nadam se da će mi netko moći pomoći.
Počelo je ovako :D Probala sam kavu na OMV-u i zaljubila se :D
Kava je ova (tako sam našla)
Crema Espresso
Coffee delicacy: The selection of premium Arabica and Indian Robusta beans give this blend a medium-dark roast and unique taste. This blend stimulates every coffee lover’s taste buds with its defined aroma and smooth and lasting crema.

Description:

Beans: Arabica and Robusta
Roasting: medium dark
Crema: medium brown, velvety and lasting
Aroma: intensive
Flavor: soft, full body
Package: 1kg, beans
Item no.: 79221 / Crema Espresso 1 kg beans
Recommended for water hardness of up to 10 dH

Kavu će nam netko već izmljeti, tako da nam ne treba taj aparat isto.

Treba nam aparat koji nije skup, nazalost cijena ce odigrati veliku/presudnu ulogu :?
Ne treba ništa komplicirano, nas je samo dvoje, znači to bi bilo u prosjeku do 5 šalica kave dnevno.

Eto ako bi netko mogao preporučiti aparat do 1000 kn, znam da neću dobiti nešto super duper za to, ali kad se fin. situacija promijeni, mjenjat ćemo i aparat :grin:
Samo da vas još ovo pitam; hoće li ta kava biti imalo slična onoj na omv-u? totalno se glupo osjećam postavljajući to pitanje, ali eto, ja bih htjela baš takvu kavu, prefina je, pa bar i sličnu, jel to moguće dobiti s tako jeftinim aparatom? ili to mogu zaboraviti? :whistle:

Ako ne možete preporučiti model aparata, možete li reći na što trebamo pripaziti prilikom kupnje, što tražiti a što izbjegavati? Hvala vam unaprijed, nadam se da vas nisam previše ugnjavila :D (ako treba još informacija, pitajte)

coff7

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

Naslov: Re: Kupnja aparata za kavu
PostPostano: sub 11. vel 2012, 15:30 
Skoro budan
Skoro budan

Zahvalio: 0 put/a
Hvaljen: 8 put/a
obzirom ti je limit 1000kn a ciljaš na "espresso" način pripreme, teško ćeš naći nešto optimalno...za nekih 500kn više bi se već mogli naći neki surogati espresso aparati...da sam na tvom mjestu kupio bi si za početak kvalitetnu kafetijeru iliti moku i pio tako dok ne ušparam još 100 eur i onda uzeo relativno poštenu stvar...ako ćeš tada i dalje misliti da ti uopće i treba neka bolja stvar (vjreojatno nećeš)....probaj tak jer mislim da nema smisla da odmah daješ lovu za polovno rješenje ako ti je gusto s lovom...moka ti btw može sasvim solidnu kremu napraviti ako je kava relativno svježa...ili aeropress, french press...ne moraš odmah na elektroniku jer tu vrijedi stara narodna - koliko para, toliko muzike

pozdrav

Za ovaj post autor Borango je dobio pohvalu od: 2 Kofiman (čet 24. sij 2013, 05:07) • marija (sri 15. vel 2012, 19:56)
  Rating: 50%
Vrh

PostPostano: sub 11. vel 2012, 23:09 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Zahvalio: 0 put/a
imam ja gaggiu color, eno stoji u kutiji. kuhao jedan jedini put radi probe. nova 1100-1300kn. ja ju dajem za 100€

Vrh

PostPostano: sri 15. vel 2012, 19:57 
Spava
Spava

Zahvalio: 1 put/a
huehuetango je napisao/la:
imam ja gaggiu color, eno stoji u kutiji. kuhao jedan jedini put radi probe. nova 1100-1300kn. ja ju dajem za 100€

Hvala na ponudi ali mi cemo na rate kupiti na karticu tako da.. ;)

Vrh

PostPostano: čet 17. sij 2013, 13:56 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 4 put/a
Ovo mi se čini prikladna tema, vidim da ima i tema za kupnju automatskog aparata za esspreso, po onom što sam pročitala do sad to su aparati s mlinom, a oni su mi preskupi i ne bih krenula s njima.
Dakle, problem je da mi za doma treba aparat za espresso kavu.
Moja idealna je onak s malo mlijeka, obično je pijem ujutro nakon doručka, ili nakon ručka.
Pročitala sam ovdje na forumu, da kava ne ovisi samo o aparatu nego i o mlinu za kavu, a i samoj kavi naravno.
E sad, ja ne bih puno komplicirala i za početak bih probala sa kupovnim mljevenim kavama (illy, lavazza) pa ako od toga nebudem uspjela dobiti dobar espresso onda bih se išla upuštati u kombinacije s mljevenjem kave.
Od svih aparata najviše se preporučuje gaggia classic ili evolution.
Moje pitanje je što da kupim, u slučaju da ću morati još i mlinac kupovati, jer vidim da je i to priča za sebe?
Da li su sve ove gaggie koje su u prodaji ok, jer ne kužim te razlike u cijeni, jer ima ih između 1000 kn i 2000 kn, a po specifikacijama ne vidim što je to što čini razliku?
I još nešto, u metrou je trentuno nekava akcija za elektolux aparat za kavu, mislim da se radi o EEA 255, da li bi se to možda isplatilo uzeti, budući je aparat na nekih 50% cijene (s 1500 na 800 kn)?

Vrh

PostPostano: pet 18. sij 2013, 14:11 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 4 put/a
Dakle ljudi što razlikuje jednu gaggiu od druge, a da se to vidi na cijeni?
I još nešto sam skužila sad dok gledam po webu za aparatić, a vezano je uz vodu. Ja ne pijem vodu iz pipe, već kupujem mineralnu negaziranu vodu, koju bih onda stavila i u budući aparatić i s njom radila kavu. Kakva su vaša iskustva po tom pitanju?

Vrh

PostPostano: pet 18. sij 2013, 14:52 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Zahvalio: 2 put/a
Hvaljen: 10 put/a
Što razlikuje jednu Gaggiu od druge.
Pa dosta toga, počevši od materijala od kojeg je izrađeno kućište - npr Evolution plastika, Classic - nehrđajući metal.
Nadalje, Evolution nema OPV - prilagodljiv ventil na kojem se može namještati traženih 9 bara pritiska, Classic to ima.
Evolution nema solenoid koji upravlja tokom vode - grupa ili para, Classic to ima. Umjesto toga Evolution ima tzv. ventil grupe.
Ovih par stvari ti znači 1000 kn razlike u cijeni. Previše ili ne, neću suditi :)
Bojleri su isti, grijači, termostati, pumpa.
Ali, Classic npr. ima veći rezervoar za vodu, veću posudu u koju ti cure ostaci kave... sitnice koje olakšavaju život.

Što se tiče vode iz boce, voda čini razliku, njena tvrdoća pogotovo. Nije to loše, aparat će ti biti zahvalan jer ćeš imati manje ili uopće nećeš imati kamenca u aparatu, a to je poželjno.

Za ovaj post autor zdgrunf je dobio pohvalu od: Iva (pet 18. sij 2013, 17:23)
  Rating: 25%
Vrh

PostPostano: pet 18. sij 2013, 16:12 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 5 put/a
Hvaljen: 6 put/a
zdgrunf je napisao/la:
Što razlikuje jednu Gaggiu od druge.
Pa dosta toga, počevši od materijala od kojeg je izrađeno kućište - npr Evolution plastika, Classic - nehrđajući metal.
Nadalje, Evolution nema OPV - prilagodljiv ventil na kojem se može namještati traženih 9 bara pritiska, Classic to ima.
Evolution nema solenoid koji upravlja tokom vode - grupa ili para, Classic to ima. Umjesto toga Evolution ima tzv. ventil grupe.
Ovih par stvari ti znači 1000 kn razlike u cijeni. Previše ili ne, neću suditi :)
Bojleri su isti, grijači, termostati, pumpa.
Ali, Classic npr. ima veći rezervoar za vodu, veću posudu u koju ti cure ostaci kave... sitnice koje olakšavaju život.

Što se tiče vode iz boce, voda čini razliku, njena tvrdoća pogotovo. Nije to loše, aparat će ti biti zahvalan jer ćeš imati manje ili uopće nećeš imati kamenca u aparatu, a to je poželjno.

Bravo Grunfe ajd da je netko imao volje i vremena napisat
coff7

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 8 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.