Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 7 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: gaggia Classic
PostPostano: uto 18. stu 2014, 10:50 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 2 put/a
Hvaljen: 0 put/a
Nakon OPV moda, naišao sam da kad stavim "klasične" posude za portfilter skoro pa uopće nema pjene. novi modeli ovog aparata dolaze sa "perfect crema" posudama koje imaju malu plastiku za umetnuti u portafilter. Te posude imaju "duplo dno" te na gornjoj strani imaju puno rupica dok na donjoj gdje curi kava samo jednu. Kad se stave klasične, bez te plastike, nema pjene, a skužio sam da je temperatura vode dosta niska, da budem siguran budem izmjerio tjekom dana pa natipkam.
Moje pitanje je da li se termostat može štelati bez PID moda, tj. da li mogu nekako ručno podići temperaturu vode?

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

Naslov: Re: gaggia Classic
PostPostano: uto 18. stu 2014, 11:44 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Hvaljen: 9 put/a
Možeš jedino tako da stisneš dugme za paru na par sekundi - tako pališ grijač i povećavaš temperaturu.
Što se tiče te kreme - to ovisi o kavi - koja je, koliko je udio robuste, koliko je stara, kad je pržena... koju kavu koristiš?

Vrh

PostPostano: uto 18. stu 2014, 12:23 
Polako se budi
Polako se budi

zdgrunf je napisao/la:
Možeš jedino tako da stisneš dugme za paru na par sekundi - tako pališ grijač i povećavaš temperaturu.
Što se tiče te kreme - to ovisi o kavi - koja je, koliko je udio robuste, koliko je stara, kad je pržena... koju kavu koristiš?

Julius Meinl je coffee, ali nije u njoj problem nego u tim posudicama. Trebao bih dići temperaturu, očito to neće biti moguće bez još jednog, malo skupljeg moda. thx

Vrh

PostPostano: sri 19. stu 2014, 14:37 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Posudice kako ih nazivaš nisu problem nego si navikao na umjetno napravljenu kremu od presurized portafiltera. Kava koju navodiš sigurno nije pržena prije tjedan-dva. Da bi točno znao kako izgleda krema svježe kave kupi takvu kavu, samelji netom prije i uživaj - dok ne probaš nećeš vjerovati.
Što se tiče temperature, naravno, PID je ok riješenje.

Vrh

PostPostano: sri 19. stu 2014, 19:30 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 3 put/a
Hvaljen: 2 put/a
kavu sam mu ja prodal i obično stiže oko 25 do 35 dana od dana prženja i kod mene u kafiću krema je postojana i lijepo izgleda i sasvim sam zadovoljan sa kavom što se tiče okusa , znam da je kava najbolja od 3 do 10-og dana od prženja ali eto nije ni 20 dana nakon prženja baš za baciti..tak da je kod luke neki drugi problem..valjda?

Vrh

PostPostano: čet 20. stu 2014, 09:49 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Ima još parametara koji utječu, gaggia tvornicki dođe namještena na 13-15 bara jer se isporučuje s tim glupim košaricama. Potrebno je napraviti opv mod ilitiga smanjiti pritisak pumpe na 9-10 bara. Postupak je jednostavan i alat za to je jeftin.

Vrh

PostPostano: čet 8. sij 2015, 14:26 
Polako se budi
Polako se budi

Smanjio sam pritisak na 9 bara, to je ok, kava je također ok, kao što je kupac rekao, provjereno :-)

Ako ne idem preko pressureiesd košarica onda nema pjene, ili ako ima onda je to jedva nešto... No dobro samo sam htio vidjeti ostala mišljenja i kako vi uspjevate.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 7 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: