Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 5 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: Gaggia {Baby Gaggia}
PostPostano: pet 11. lis 2013, 16:10 
Spava
Spava

Zahvalio: 1 put/a
Hvaljen: 0 put/a
Pozdrav svim kavoljupcim i geekovima.

Dakle, kao strastveni kavoljubac, dobio sam prinovu na poklon, korišteni aparat za espresso, Baby Gaggia. Koliko vidim, i sudeći prema okusu kave potreban mu je mali face lifting. Kava koja izlazi iz njega van, blago rečeno, nema veze s espresso kavom koju naručujem u kafiću, isto tako primjetio sam da između ručke(portafiltera) i navoja gdje isti ulazi nema gume uopće, stoga kave ima više sve posvuda nego u šalici. Isto tako, na portafilteru je nastavak za 2 šalice, a meni naravno treba za jednu. Također me zbunjuje što se između filtera koji ulazi u portafilter,i same ručke, nalazi neka čudna crna guma sa malim otvorom. Koja je svrha toga?

Zahvaljujem svima forumašima na pomoći, a uskoro slijede slike, i ako napravim "refurbish" detaljan pictorial.

stay caffeinated coff10

Aparat je identičan ovakav.

slika

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

Naslov: Re: Gaggia {Baby Gaggia}
PostPostano: sub 12. lis 2013, 10:50 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 7 put/a
Hvaljen: 17 put/a
Bok, dobrodošao!

Za sve djelove možeš nazvati u Cina promet (http://www.cina.hr/) (+385(0)1 61 97 555,
+385(0)1 61 97 555) tamo ćeš naći sve što ti treba da središ te probleme koje si naveo.

Ta crna guma s malim otvorom je za pressurized sita tj. služi za poboljšanje tj. za dobivanje "kreme" čak i kod odstajalih kava ali to nije prava krema koju dobiješ kao kod svježe kave. Ako želiš popiti normalan esspresso moj ti je savjet da se rješiš toga (gume i sita) i u Cine naručiš normalna tj standardna sita za jednu i za duplu kavu (zajedno nekih 60-ak kuna).

Isto tako i brtvu za glavu i nastavak za jednu kavu tj izljev možeš naručiti u Cine.

Za ovaj post autor S-type je dobio pohvalu od: geek (sub 12. lis 2013, 13:52)
  Rating: 25%
Vrh

PostPostano: sub 12. lis 2013, 10:51 
Coffee freak
Coffee freak

Uglavnom sve što si naveo da ti treba možeš kupiti u večini ako ne i u svim prodavaonicama ugostiteljske opreme ili u servisima.

Vrh

PostPostano: sub 12. lis 2013, 13:57 
Spava
Spava

Zahvalio: 1 put/a
Hvaljen: 0 put/a
S-Type. Odlično. Zahvaljujem na konkretnom odgovoru. Kao što rekoh, kava je vodenasta i nikako ne sliči na espresso koji naručujem u kafiću. Prvi puta dok idem u Zagreb, kupujem navedene dijelove. Usput, dok sam na početku "karijere" radio kao konobar, povremeno sam znao oprati aparat sa slijepim sitom i sa tekućinom kojoj se trenutno nemogu sjetiti naziva, koliko bi bilo pametno očistiti mali Gaggia sa time?

Vrh

PostPostano: pon 14. lis 2013, 15:10 
Coffee freak
Coffee freak

Nema problema, ako mogu pomoći rado ću to učiniti.
Što više ljudi pita, više odgovora a time i više literature za ljude koji ulaze u svijet kave.

Što se tiće čišćenja aparata imaš raznih sredstava za tu namjenu.
Za čišćenje aparata sam sam u Mullera našao prašak na bazi limunske kiseline i njime čistim aparat svakih 20-30 dana, ovisi koliko kava spremam, a i vidim po spremnku za vodu kad je približno vrijeme da se bacim na čišćenje. Pošto koristim botomless portafilter onda mi je čišćenje lakše nego kod normalnog portafiltera tako da me to raduje... :-)
Kažem... meni je ovo sredstvo taman, već par godina odlično, bez problema.

Za čišćenje mlinca ima također kupiti tablete za čišćenje (neki koriste i obićnu rižu) ali za kućnu upotrebu ne treba to često raditi...

Što se tiće vodenaste kave, prvo zamjeni sita i brtvu na glavi pa onda vidi ali svakako ti preporučam da nabaviš kvalitetniji mlinac za kavu. Kvalitetniji ne znači i najskuplji, zna se naći jako povoljnih oglasa, samo prati na njuškalu i sličnim stranicama, ako pronađeš nešto slobodno pitaj za savjet, pomoći ćemo koliko možemo.
Kad budeš sve sriktao onda kupuj kave (u početku manja pakiranja dok ne nađeš onu koja ti odgovara) i igraj se s mlincom i postavkama dok ne nađeš ono "nešto" što odgovara tvom nepcu...

Eto toliko od mene.
Javi iskustva kasnije.
Pozdrav!

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 5 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.