Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 4 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: Gaggia Naviglio: koji lubrikant/dekalcifikator?
PostPostano: ned 24. ožu 2019, 21:16 
Spava
Spava

Zahvalio: 0 put/a
Hvaljen: 0 put/a
Dobio sam nedavno Gaggia Naviglio na poklon. Nije loš uređaj. Dobra kava. Fool-proof automatska priprema.
Pročitao sam uputstva, pa su me pomalo šokirali intervali čišćenja. Ozbiljan posao. Nakon 500 šalica treba (prema uputama) sustav očistiti originalnim Gaggia dekacifikatorom.
Od njih direknto je ekstremno skupo. Nisam 100% siguran, ali mislim da je set za održavanje 49€. Našao sam na edigital: https://edigital.hr/aparati-za-kavu-dod ... ca-p489917

Je li to OK?

Osim dekalcifikatora, nakon 500 šalica treba i podmazati automatiku. Naravno, također originalnim Gaggia lubrikantom. E to ne mogu nigdje naći. Ima tko ideju gdje to kupiti?
Vidjeh na ebayu "food grade silicon lubricant"; https://www.ebay.com/itm/SAECO-LUBRICAN ... W&LH_BIN=1
Jel' to to?

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

Naslov: Re: Gaggia Naviglio: koji lubrikant/dekalcifikator?
PostPostano: uto 26. ožu 2019, 09:21 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 9 put/a
Hvaljen: 24 put/a
To je otprilike to . mast je obavezna , ne nužno gaggiina , a i dekacifikator koji možeš i sam napravit i - jer je to limunska kiselina kola može biti u krutom ili tekućem obliku . Što se tiče učestalosti servisa to je nakon cc 4 kg kave , možda je malo preučestalo ali "veži konja kako gazda veli " . Dobri su to aparatići , ali traže PAŽNJU tipa najveći im je neprijatelj kamenac . Zato potražite u dučanima dekalcificiranu vodu , ne destiliranu i riješili ste veliki dio problema . Podmazivanje je nužno jer kvalieta "plastike " je pala , pa ? . Eto ! :)

Vrh

PostPostano: uto 26. ožu 2019, 14:34 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 2 put/a
Hvaljen: 10 put/a
Da li ima kod nas u trgovinama takve ili slične masti?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Vrh

PostPostano: sri 27. ožu 2019, 09:28 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 9 put/a
Hvaljen: 24 put/a
zdgrunf je napisao/la:
Da li ima kod nas u trgovinama takve ili slične masti?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ima , dijele se na 2 segmenta jedna je za podmazivanje gumica i inih segmenata koji su u dodiru sa vodom ili parom koja je u izravnom dodiru sa produktom ( kavom - parom ) i druga koja služi za podmazivanje mehaničkih dijelova te sprečava njihovo habanje . Obadvije su na bazi silikona a razlikuju se ovisno o namjeni . Ja nabavljam u CINA - i . Ima možda i još ponegdje al obzirom da s tom firmom surađivam odavno i par kuna u razlici cijene mi nije bitno . Dakle bitno je kod kupnje navesti svrhu namjene . Ovu za gumice se u slučaju "frke" može zamijeniti za mehaniko , AL Ne OBRATNO . ETO :).

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 4 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: