Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 3/3.   [ 19 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: gaggia classic - kvar vjerojatno
PostPostano: sub 11. vel 2017, 10:44 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 6 put/a
Hvaljen: 18 put/a
A u principu kako si opisao kvar mogla je bit i pumpa . Oće ona vremenom oslabit pogotovo ako se aparatić ne tretira protiv kamenca . Uživaj . Za sve ostale ! Kamenac je najveći i skoro jedini pravi neprijatelj kave aparata . Protiv kavinog taloga relativno se lako boriti jer se doma ne kuha previše kave i to se rješava slijepim sitom i velikim izborom sredstava za čišćenje grupe , dok je dosta diskutabilan način "borbe" protiv kamenca . U teoriji bi bila idealna destilirana voda , ali to nemože zadovoljit uvjete "za ljudsku uporabu" pa osim što nije zdravo i kava ima drugačiji okus. U mom dugogodišnjem iskustvu najbolji se pokazao ionski izmjenjivač tzv deporator ! . On navodno - provjereno - "vadi" cc 70 posto minerala iz vode što će Vam omogućiti jednako tolko dužu uporabu aparata . A nakon toga slijedi čišćenje što i nije neakav trošak nakon par godina , pogotovo ako ste s aparatom pravilno postupali . Jena vrećica limunske kiseline ? . Nije to neki trošak ? :) . Uživajte u svojim pripravcima i poštujte upote o održavanju ! one tu nisu da bi Vas zahebavale . nek da Vam pomognu ? :)

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

PostPostano: uto 18. srp 2017, 19:02 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 1 put/a
Hvaljen: 9 put/a
Ja sam upravo imao identican scenarij kao m21000. Neki dan sam cistio aparat od kamenca ispiranjem, i prvu kavu nakon ciscenja jos nekako izvucem, druga je kapalo i onda uopce vise nije bilo protoka vode kroz grupu. Doslo je do zacepljenja solenoida. Danas sve rastavio i ocistio i sad je ko novo. ALI, sada mi pumpa bruji gotovo duplo glasnije nego prije? Nisam je dirao niti skidao. Jel to Ok ili mogu uskoro ocekivati da ce riknut?
Sad mi se stvarno neda sve ponovo rastavljat da provjerim sto je...

mazzer jolly
miris kave blog

Vrh

PostPostano: sri 19. srp 2017, 07:41 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 6 put/a
Hvaljen: 18 put/a
A vjerojatno ti je neki "smet" ušao u nju . Vremenom bi trebalo prestat . Na njoj u načelu nemaš što popravljat , tjeraj dok ide a i nova nije preskupa . Ako ju mjenjaš obrati pažnju kolko ima W- vata .

Za ovaj post autor black coffe je dobio pohvalu od: josip7 (sri 19. srp 2017, 11:38)
  Rating: 25%
Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 3/3.   [ 19 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.