Promijeni veličinu fonta
Sada je: uto 25. ruj 2018, 22:58.

Započni novu temuOdgovori Stranica: 3/3.   [ 24 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: DeLonghi KG79
PostPostano: sri 10. tra 2013, 17:41 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 0 put/a
Hvaljen: 0 put/a
budem probao. hvala.

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

PostPostano: sri 10. tra 2013, 18:18 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 7 put/a
Hvaljen: 17 put/a
Nema problema. Javi iskustva kad budeš gotov.

Vrh

PostPostano: čet 11. tra 2013, 11:19 
Polako se budi
Polako se budi

Budem.

Vrh

PostPostano: ned 14. tra 2013, 18:18 
Polako se budi
Polako se budi

Eto. Operacija uspjela pacijent preživio :grin: . Nakon uspješnog "tweakanja" i potrošenih nemali broj minuta i grama kave, uspio sam dobiti ono što sam želio. Nisam dirao one vijke na mlinu samo sam maknuo graničnik. Mislim da nije potreban taj zahvat jer i bez toga mogu dobiti finije mljevenu kavu nego što mi je potrebna. Kava će se i dalje kuhati na DeLonghiu jer na Quadru moram posebno prilagođavati mlinac a to mi se zaista ne da. Sada Lavazza Blue ima solidnu pjenu svijetle boje, relativno postojanu ali ipak to čini mi se nije kava za mene. Meni osobno ima preblagi okus. Kada u dozu stavim cca 9gr. kave umjesto 7gr. onda dobijem tamniju i bogatiju pjenu i okus je naravno jači. Ima li koja Lavazza da je jačeg okusa ili kava nekog drugog kvalitetnog branda?? Kao što sam čini mi se več rekao na poslu pijem Franck Bonus espresso i odgovara mi više nego obična Franck espresso zelena. Buduči da ne znam omjer robusta/arabica u te dvije mješavine ne znam ni što mi točno odgovara i u kojem bih smjeru tražio. Pa eto, ako ima koja dobra duša za obrazloženje i pomoć ;) Hvala!!

Vrh

PostPostano: pon 15. tra 2013, 12:22 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 7 put/a
Hvaljen: 17 put/a
Prije dvadeset dana naručio sam si kilo kave u Promet aromi, uzeo sam Pellini Aroma ORO 1kg za nekih cca 200kn i zadovoljan sam. Kod njih možeš naručiti i normalna sita za portafilter.
Jesi vidio kolika je razlika kad makneš graničnik...? Nije to kao s profesionalnim mlincem ali je velika razlika u odnosu na tvorničke postavke, sasvim solidno za kuću.
Uživaj. Pozdrav.

Vrh

PostPostano: ned 26. svi 2013, 23:52 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Zahvalio: 4 put/a
Hvaljen: 3 put/a
jel ima neko slike kako se sklanja ovaj granicnik da postavi, posto ce mi trebati, u radnji sam dobio ove mlinove pa da mogu pomoci ljudima :)

Vrh

PostPostano: pon 27. svi 2013, 07:49 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Zahvalio: 2 put/a
Hvaljen: 10 put/a
Pogledaj ovdje:
http://ping-pong-balls.blogspot.com/201 ... ow-to.html

Vrh

PostPostano: pon 24. lip 2013, 01:42 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Zahvalio: 4 put/a
Hvaljen: 3 put/a
E raja doslo mi je 5 ovih mlinova, i ja prvi koji sam prodao otisao je bez testa, kad se zove ciko, kaze melje ko za filter kafu. Ja naravno znam o cemu prica, citao ovde uzmem nazad mlin, i odradim ovaj gore navedeni postupak. Objasnim sta radim i sta trebam. Kaze ciko, skloni kompletnu blokadu da moze ici do maksimuma, i ja odradim. Vrati se ciko kuci i kaze da je ok, dva puta samelje kafu i ok.

I onda meni ne bude mrsko da probam ove ostale. Znaci samo taj prvi je imao problem. Imam testni aparat DeLonghi http://housetohome.media.ipcdigital.co. ... l-Home.jpg
uz njegovu pomoc sam podesio mljevenje za kucne aparate na mlinu koji koristim da sameljem kafu ljudima koji nemaju mlon. I tako na doticnom mlinu sameljem kafu i vjeruj te mi da je presitna, nisam mogao na najsitnijem mljeti. tako da prema mom iskustvu, to je samo kakav vas zapadne iz serije...

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 3/3.   [ 24 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: