Promijeni veličinu fonta
Sada je: sri 18. srp 2018, 12:37.

Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/3.   [ 24 post(ov)a ]
Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: DeLonghi KG79
PostPostano: pon 8. tra 2013, 09:24 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 0 put/a
Hvaljen: 0 put/a
Dakle došao je i taj dan. Nakon godina kupovine Franckovih i Droginih espresso ciglica zbog normalnog mljevenja, ipak sam odlučio malo proširiti horizonte. Nakon što sam malo pročačkao internet i odvagao lovu koje nemam ipak se odlučih za navedeni DeLonghi mlinac prvenstveno zbog pomanjkanja prostora a i kritike su ipak bile bolje nego za krups GVX2 i Gaggiu MM. A kako imam i DeLonghi espresso aparat rekoh to je to. Kupim ja mlinac, odem fino po kilu Lavazze Gran Aroma bar i sav sretan odem doma. Otvorim kavu i zapuhne miris i aroma i sve živo. Očistim fino ručku i sito i deporaciju napravim i spremam se za užitak. Sameljem ja kavu na najfinijoj postavci kad ono :shock: Hm, mislim si možda ne vidim dobro, stavim kavu u ručku, stisnem ali vidim iz aviona da je promašaj. A nosim naočale :grin: I skuham ja kavu i naravno :( Pjena blijeda skroz i nepostojana, miris pokušava nešto reći ali ne ide mu baš, okus lagan, prazan, bezveze. Mislim OK. Ajde realno od mlinca za te novce zaista ne možeš očekivati čuda ali da barem samelje kavu da možeš popiti "kavu" a ne vodu od čarapa. I ne mogu se načuditi ljudima koji napišu u svojim postovima da je to dobar izbor za espresso mlinac. E pa nije. Budući da je mlinac iz Elipsa nadam se da ima neki rok za povrat robe jer ovo ne vrijedi za moje potrebe. Inače onako na prvu mlinac je sasvim solidan, i ona posuda za mljevenu kavu je ok, nije od one tanke plastike koju se bojiš primiti i zapravo ukupan dojam nije loš, dapače. Ali ne melje kavu dovoljno fino za espresso. I što da sada radim. Imam kilu kave a nemam mlin. A htio bih svoj mlin. :think:

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

Naslov: Re: DeLonghi KG79
PostPostano: uto 9. tra 2013, 08:53 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 9 put/a
Hvaljen: 22 put/a
A Daj ljudi shvatite da se danes za "čik" more kupiti profesionalni mlinac pa bute imali doma kavu ko u kafiću. Naravno da je prostor u pitanju... ? ( Zašto bi sve moralo bit kompaktno) , ako je kvaliteta kave u pitanju ???.

Vrh

PostPostano: uto 9. tra 2013, 09:19 
Polako se budi
Polako se budi

Ako mi mozes naci pošteni mlinac za čik ja ću ga kupiti.

Vrh

PostPostano: uto 9. tra 2013, 10:53 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Zahvalio: 2 put/a
Hvaljen: 10 put/a
Za čik nema, jedino što sam vidio je npr jedan mazzer na njušaklu za 800kn, ali za to treba mjesta.

Vrh

PostPostano: uto 9. tra 2013, 15:15 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 7 put/a
Hvaljen: 17 put/a
Bok, evo da napišem svoje iskustvo s dotičnim mlincem.
Također sam imao isti problem s DeLonghi KG89 (isti kao i KG79 samo s inox kučištem) i isto nisam bio zadovoljan s njim, jednostavno nije mogao samljeti kavu dovoljno fino... Malo sam googlao i pronašao par članaka za tweak-anje dotičnog mlinca (http://ping-pong-balls.blogspot.com/201 ... ow-to.html).
Nakon što sam ga malo prepravio mogu reći da je kava bila poprilično bolja i zadovoljavajuća za kućnu radinost.
Eto pogledaj post ili probaj pronaći što slično pa vidi, mislim da sam i na YouTube-u naletio i na video...
Meni ga u Elipsa nisu htjeli zamjeniti tako da sam napravio ovaj tweak i bilo je puno bolje sve dok prije dva mjeseca nisam naletio na profesionalni LaScala mlinac i uzeo ga... Sad prodajem ovaj DeLonghi u pola cijene a koristio sam ga svega mjesec ipo dana.

Vrh

PostPostano: sri 10. tra 2013, 08:52 
Polako se budi
Polako se budi

Nadao sam se da nece do toga doci ali buduci da ga ne mogu vratiti ipak cu se morati igrati s njime. Mozes li mi reci kakva je razlika u serijskom najfinijem mljevenju i nakon tvikanja?

Vrh

PostPostano: sri 10. tra 2013, 09:24 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 7 put/a
Hvaljen: 17 put/a
Pokušao sam ga vratiti i natezati se s njima i to odmah sutradan. Kupio sam ga navečer pred zatvaranje i naravno cijelu večer pokušavao napraviti donekle dobru kavu ali ništa. Odmah ujutro pokušao vratiti ali odjebali me...
Malo sam čaćkao po net-u i pronašao par sličnih postova i odlučio se za tweakanje...
Nakon tweakanja je kava bila znatno sitnije mljevena, uz dobro tampanje mogao sam si pripremiti zadovoljavajuču kavu u usporedbi s vodom od čarapa koja je bila prije toga.
Kad ga središ upali ga (praznog, bez kave) i okreći kolo za finoću dok ne čuješ glasan zvuk trenja mlina o mlin, nakon toga samo vrati za jedan ili dva klika nazad (ovisi o kavi koju ćeš kasnije koristiti) i probaj, razlika će biti itekako vidljiva s obzirom na raniji rezultat. Uglavnom kolut se može pomaknuti za još nekih 5-6 klikova.

Vrh

PostPostano: sri 10. tra 2013, 10:25 
Polako se budi
Polako se budi

Mislim da ce tih 5-6 klikova taman biti dobro. A mozda uleti i kakav profi. Nisam se iskreno bas ni raspitivao jer uvijek racunam da ce sigurno neki polovni profi morati na servis a onda to poskupljuje situaciju.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/3.   [ 24 post(ov)a ]
Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: