Promijeni veličinu fonta
Sada je: sri 17. lis 2018, 20:17.

Započni novu temuOdgovori Stranica: 2/3.   [ 17 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Možete mi preporučiti dobar mlin??
PostPostano: uto 1. ožu 2011, 22:54 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 2 put/a
Hvaljen: 9 put/a
kao sto si vec sam zakljucio, ne samo u Splitu nego opcenito u nas nema bas neki izbor ne samo mlinaca nego svega vezano uzkavu a da nije horeca, sto je zapravo sasvim razumljivo sobzirom na to da smo kao i po svemu ostalome, i po pitanju kave, vrlo nazadna zemlja i da se kad je kava u pitanju, ucenje i napredovanje zanemaruje. blablabla. no da predjemo na stvar, na koji nacin najcesce pripremas kavu (filter, turska, espresso...) i koju cifru ciljas?
najbolja solucija bila bi ipak elektricni (iako postoje i vrlo dobri rucni mlinci npr hario http://www.gourmetcoffeeinfo.com/hario-burr-coffee-grinder-mini-mill-slim-review/
od elektricnih potrazi mlince kao sto su Baratza (model maestro oko 100dolara), Gaggia (mdf oko 200dolara), Rancilio (rocky oko 350dolara), Breville (conical burr oko 250dolara), Ascaso (i-2 oko 300dolara), nesto kao Mazzer necu navoditi jer nema ispod 700dolara a gore spomenuti Krupsov koji i sam posjedujem je oko 50dolara, solidan, ali sada ganjam nesto bolje.

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

PostPostano: sri 2. ožu 2011, 08:21 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Zahvalio: 0 put/a
Hvaljen: 0 put/a
hario skerton je pa gotovo skoro samo za aeropress - grubi espresso. mini mill slim je ista stvar samo manjeg kapaciteta.
gaggia je minimum minimuma i best buy. za mlinac se ne treba žaliti para. U protivnom,bolje kupovati gotovu mljevenu.

Vrh

PostPostano: čet 3. ožu 2011, 19:43 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 1 put/a
Hvaljen: 1 put/a
Budući je situacija takva kakva je odlučio sam se na drugu varijantu. Ispred interspara u st-u ima veliki mlin za kavu sa podešavanjem granulacije pa ću isprobati to, korištenje je besplatno a valjda je i mlin ok. Koju biste mi kavu u zrnu preporučili kupit i po mogućnosti da nije od 1 kg. Našao sam u Mullera jedino jednu od pola kila - Segafredo Intermezzo, mislim da bih mogao tu... I kako se gledaju datumi kod kave u zrnu, koji je rok uporabe koji proizvođači stavljaju na pakiranje? Godinu, dvije od prženja?
Hvala

Vrh

PostPostano: čet 3. ožu 2011, 20:35 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 2 put/a
Hvaljen: 9 put/a
o izboru kave se vec pisalo nesto no ionako je sve pomalo razbacano na ovom forumu (steta).
evo par crtica; segafredo meni osobno je smece. bas taj iz mullera. zapravo ja cu ti za sve te kave iz ducana reci smece sobzirom da ja kupujem i pijem specialty ili bar nesto bliko tome, kavu za koju se zna odakle je, koja je berba, kada je przena (osim ako je sam przim) itd.
a sve ove kave segafredo lavazza illy a druge da i ne spominjemo zaboravi da ces saznati te podatke, to je vec u startu stara kava kao plod, a tko zna kad je przena, a to sto pise rok trajanja godinu dana ili vise je presmijesno jer kava u principu pocne gubiti svoju svjezinu tj arome vec nakon mjesec dana. bez obzira na pakiranje.
jednom kad se navucete na dobru kavu to bi mozda mogao biti i problem sto se tice financija jer takva kava ne kosta 7,99kn za 250gr kao sva ova smeca po ducanima, no to je ta cijena. kao i kod vina, ako volite popiti dobro vino onda valjda ne kupujete ono najjeftinije. ali isplati se...

Vrh

PostPostano: čet 3. ožu 2011, 22:44 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Hvaljen: 0 put/a
od ovih komercijalnih naravno i jedino illy. 100% arabica, rekli bi neka "viša komercijalna klasa" iliti korak prije početka najnižeg specialty ranga. Inače to je kava brazilka daterra bourbon. Stari Illy je tamo zakupio plantažu. Solidna kava u rangu Santosa,ali ništa više od toga. ovo ostalo... nadje se unutra svega,uglavnom jeftine vijetnamske robuste.

Vrh

PostPostano: sub 12. ožu 2011, 12:55 
Polako se budi
Polako se budi

Nećete vjerovat! Više iz zafrkancije i zbog izgleda kupio sam ovakav mlin

http://cgi.ebay.com/Old-Style-Hand-Oper ... 851wt_1052

u jednom splitskom dućanu. Košta 50 kn! Došao sam doma i idem se igrati, kad ono mlin radi! Može se lako podesiti granulacija pa čak i do ekstra sitne kao za tursku kavu (samo šta onda treba dosta vremena za samljeti), vjerujte mi, perfektno samelje! Sva zrnca iste veličine, nema manjih i većih, sve jednako. Stvarno!

Kupio sam Segafredo Intermezzo, jedna od najlošijih kava koje sam do sada probao, fali okusa, jačine, preblaga, ali barem nema gorčine i kiselosti. Negdje sam našao da je to blend od 60% arabice.

Vrh

PostPostano: čet 7. srp 2011, 10:39 
Polako se budi
Polako se budi

Imao sam mlin Gaggia MM i bio je dobar. jedini problem je čuvanje kave koja izgubi okus i aromu ako stoji duže vrijeme. Lako se može dobaviti u Splitu preko preko Robot-a koji drži Gaggiu.
Uspio sam nabaviti Iberital Mlinac MC2 automatic (timer) i mogu reći da sam vrlo zadovoljan. Ima konusne noževe koji imaju umjerenu brzinu vrtnje i bezstupanjsko podešavanje finoće kave... cijena 179 €

Davor

Vrh

PostPostano: pon 3. lis 2011, 23:59 
Polako se budi
Polako se budi

kupio hario slim na pravakava, zadovoljan sam zasad

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 2/3.   [ 17 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.