Promijeni veličinu fonta
Sada je: sri 26. ruj 2018, 08:55.

Započni novu temuOdgovori Stranica: 2/3.   [ 22 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: mišljenje o mlinu DeLonghi KG89
PostPostano: čet 19. sij 2012, 16:22 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Zahvalio: 0 put/a
Hvaljen: 1 put/a
ok onda, ali kupovati neki rabljeni profesionalni, nikako, samo radi prostora, na ovoj slici mlinac bi išao do aparata za kavu, gdje profesionalni ne može stati ni pod razno, ako MM model ne valja kakav je Gagia MDF? On mi taman stane (33cm) visina od mogućih 39cm koliko mi stane

slika

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

PostPostano: pet 20. sij 2012, 00:55 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

mislim da ću si kupiti hario mini mill, googlao sam malo o mdf gaggia, i nema tu puno riječi hvale,tu i tamo ga neko pohvali, ali za te pare nedovoljno, čak ima i stranica kako ga twekati (koj k.... pa očekuje se od proizvoda da funkcionira)) za razliku od gore navedenoga klasičnoga ručnoga mlinca, iskreno uza veliki respekt sve je ovo malo postalo preseravanje, najbolje da dignem još koji kredit pa da kupim juru i zaposlim batlera da mi kuha kavu u bijelim rukavicama, točno se vidi da živimo u društvu sa naglaskom na "potrošačko"! Ne tražim ništa extra, volim kavu, obožavam je tj. ali zar je nužno kuriti tolike pare da bi si skuhao 2-3 kratka espressa dnevno, po svemu što sam moogao odgooglati ispod 300eura nemam što tražiti od mlinca, ovi za 500kn su čini se u prodaji samo radi toga da se prodaju prije onih skupljih i tako unadogled, sve me ovo podsječa na hi-fi forum, gdje velika većina traži dobar zvuk a manjina određuje standarde jer čuje "kablove".
Molim neka se nitko ne uvrijedi, nisam mislio ništa loše, samo me ljuti kako nikada kraja, a imam puno hobija a i treba plačati račune i kupiti si tu i tamo kaj za jesti

Vrh

PostPostano: pet 20. sij 2012, 01:08 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 2 put/a
Hvaljen: 9 put/a
kuzim to u potpunosti... zato uzmi si krupsov mlinac...
harrio rucni je ok ali koliko citam dosta se namucis dok sameljes pa onda za svaku kavu tako.... ?

Vrh

PostPostano: pet 20. sij 2012, 01:30 
Polako se budi
Polako se budi

Hvaljen: 0 put/a
Hario Mini Mill će biti možda za tebe ok (Ak piješ po danu 2-3 espressa)?!
Uglavnom za Gaggia MM i DeLonghi KG89 mislim da nećeš biti sretan. Ne melju dost sitno za espresso.
A Krups GVX2 čak isto mislim da nije prikladan za espresso, Josipe?!

Gaggia MDF je ok, ali kako kažeš malo možda preskup... Ili možda da skokneš do Graza? Tamo ima i jeftinija hrana ;-)

Vrh

PostPostano: pet 20. sij 2012, 10:09 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 9 put/a
Hvaljen: 22 put/a
Razlika između ove dvije GAGGIE je, osim vizualne, kaj MDF ima dozator. Ostalo je isti K.... Vidim da stvarno ovu priču ne možeš vizualno završiti profesionalnim mlincem. Zato je moje "glasno" razmišljanje: Čim jeftiniji mlinac s mogućnosti regulacije gruboće mljevenja (taman i na žgance), i onda kad bude situacija završit priču. Iako svi znamo da ona ne bude nikad završena, odnosno kad buš imal "dobru" opremu počneš mudrovat sa sirovinom i naravno tako u krug. Vjerujem da znaš o čemu pripovedam. :roll:
BtW GAGGIA MDF može obzirom na tenologiju mljet kavu sitno kao brašno, jedino kaj je broj okretaja ko na japanskom m motoru. A to nije dobro zato kaj pregrije kavu pa ona izgubi dio arome.To je ono kaj sam pisal o RPM -broj okretaja u minuti.

Vrh

PostPostano: pet 20. sij 2012, 12:30 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

nije mi bed na ruke mljeti kavu, čak mi je i to privlačnije od bučnoga mlinca, ne živim sam, priženio sam se tj. ja sam muška snaha kako i već, a rano se budim pa ne bi htio paliti mlinac da nekome ometam san, mini mill mi je ok jer mu je zdjelica taman za mene, jedino ja pijem kavu i u 99% slučajeva kuha se samo jedna kava. sada da li uzeti mini mill ili onaj veći, čujem da je mini mill bolji za regulaciju i postojanost granulacije

Vrh

PostPostano: pet 20. sij 2012, 14:25 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 9 put/a
Hvaljen: 22 put/a
kollko se sjećam ovi "na žgance" imaju onaj "leptir" za regulaciju gruboće mljevenja. Ali kolko vidim iz priloženog ,zemi si ovog ručnog pa znaš na čemu si. Dozu si reguliraj osobno. pusti priču da je više bolje. Više pravilno mljevene kave rezultira predugom ekstrakcijom ,tanjom pjenom, gorčim okusom, vodenastijim "cakeom" itd... . Znači, za naše pojmove o kvaliteti kave je optinalna doza cca 7 g. To je najbolji omjer između dobivenog i uloženog. Ove priče koje se ovdje vuku, sa 10 ili 12 g se odnose na tip kave kakva se pije u Nordijskim zemljama ,a to je već neka druga priča .Ako baš treba, možemo i o tome pisati ,ali kolko vidim iz pisanja ovdje ,vidim da ima kompetentnijih od mene. coff22

Vrh

PostPostano: pet 20. sij 2012, 16:11 
Polako se budi
Polako se budi

Hvaljen: 0 put/a
Pa da, u tome je stvar: Zna mljeti sitnije, što Gaggia mm i Krups ne znaju pa su skroz beskorisni za espresso aparat. Mislim da bi Hario trebao biti ok...
7g, 10g, 12g, 14g... ma testiraj... Uzmi kavu za koju misliš da ti je dobra i onda testiraj sa 7g pa drugi put povećaj pa vidi što ti više paše... Ante iz Drvara kaže Xg, Mujo XXg... svatko ima svoj favorite...
Nekad melji sitnije pa malo manje tampaj, a drugi put malo grublje i tampaj jače pa vidi što i kako ispadne...
Neki vole da im se "skuha" kava na više stupnjeva, da im malo šmeka izgoreno, znači i tu bi mogao malo "surfati" sa temp. na aparatu...
Ma sve je lako kada imaš ok aparat i dobar mlin (i zrna), onda možeš puno čimbenika mijenjati a da ti na kraju ispadne TVOJA savršena kava/espresso. To bi bilo teško ako bi kupio već mljevenu kavu ili aparat na kapsule/automatic... onda imaš samo takvu kavu koja izlazi i točka, nema mijenjanja...

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 2/3.   [ 22 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: