Promijeni veličinu fonta
Sada je: sub 21. tra 2018, 22:44.

Započni novu temuOdgovori Stranica: 3/3.   [ 22 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: mišljenje o mlinu DeLonghi KG89
PostPostano: pet 20. sij 2012, 19:13 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 2 put/a
Hvaljen: 9 put/a
Roko je napisao/la:
Pa da, u tome je stvar: Zna mljeti sitnije, što Gaggia mm i Krups ne znaju pa su skroz beskorisni za espresso aparat.

morat cu te ispraviti jer sam imao taj mlinac pa mogu reci moze mljeti jako fino za espresso pa i prah za tursku. nije da 'branim' krups ali stojim iza cinjenice. tim mlincima nije problem samljeti kavu u prah ali je problem sto u taj prah zna zalutati i krupniji prah znaci ne melje jednolicno, a to opet ovisi od kave do kave sa jednom ce biti vise problema sa drugom manje i tako. sa nekom trecom kavom bi jedan dan imao dobru ekstrakciju, drugi dan katastrofa, nema konstante. plus vec spomenuto zagrijavanje kave

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

PostPostano: sub 21. sij 2012, 01:11 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Zahvalio: 0 put/a
Hvaljen: 1 put/a
kako god bilo sutra si naručujem mini mill, onaj veći mi je ljepši, +što je staklen i tako, ali manji je em jeftiniji, em je nož tj. mlin kako već manjega opsega, pa ima manje i lufta a tako i ne griješi puno (informacija sa neta), i sviđa mi se mala posuda, za mene i previše, jer ionako sam pijem kavu, od ukućana jedino punica koja se ne odvaja od moke dok joj je espresso prejak, preintenzivan...kako god kada dođe napravit ću mali tutorial sa par slikica tako, hvala svima! Do sljedećeg druženja pozz coff7

Vrh

PostPostano: ned 22. sij 2012, 00:11 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Hvaljen: 0 put/a
koliko je dobar mlinac toliko je dobar i espresso aparat.
Ja imam i porlexa i hario ručne mlince i odlični su. Više ih koristim nego Compaka. Ali to nisu mlinci za espresso. Za espresso je ključna ravnomjerna granulacija, kao što netko i napisah iznad. Sa ručnim mlincima je to nemoguće (ili gotovo nemoguće) postići jer imaju problem u statici pod pretpostavkom da ćeš ga vrtjeti među nogama.
Gaggia MDF je solidan mlinac i za espresso. Istina da malo pregrije kavu i da nema mogućnost mikropodešavanja, ali tampanjem i nekima cakam se to može prilično regulirati. Ako imaš marzocca doma onda MDF je šuga, ali u kombinaciji sa nekim delonghijem ili jeftinijom home gaggiom mislim da zadovoljava.
Ja ga još uvijek pogladim kad sam u garaži.

Vrh

PostPostano: ned 22. sij 2012, 11:22 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

e hebiga ...

previše je to sve za jednoga prosječnoga uživaoca kave, ne želim ići u potragu za svetim gralom, tek stepenicu više da si mogu napraviti koliko-toliko kvalitetan espresso a da je bolji od onih što se nude po lokalnim bircevima....imam ja i drugih hobia i primječujem sa svima iste poveznice, a to je, da bi odigao kvalitetu na nivo više moraš investirati i dosta proučavati, učiti na vlastitom i tuđem iskustvima, i biti otvoren za savjete, kada se to savlada svaki daljni nivo košta duplo više, pa troduplo, četverostruko itd, itd....
ja sam investirao i došao na prvu stepenicu i namjeravam se tu duže zadržati i dozvoliti nekim svojim drugim željama i hobijama da zažive
a ručni mlinac je konačan odabir, jer moji ukućani duže spavaju od mene, pa ne dolazi u obzir da si svako jutro priuštim jezikovu juhu, a druga stvar osim što je daleko jeftiniji od drugih boljih električnih i tiši je mogučnost za napredovanje, razumijevanje i "po meni" pravilnije savladavanje čari ovoga divnoga hobija tj. poroka,

najbolje je ipak dignuti kredu i kupiti juru i neki xyz mlinac za ***** kunosa i sve pet....ali ujednom se propušta sva ona čarolije tj. iskustvo od istraživanja, probavanja, proučavanja itd coff3 coff12 coff1 coff40 coff4 coff22 coff10 coff7 coff44 coff30 coff36

Vrh

PostPostano: ned 22. sij 2012, 12:51 
Polako se budi
Polako se budi

Hvaljen: 0 put/a
A tako ti je to. Uvijek može bolje, ali opet znaj da ti je mlin (i naravno zrna) najvažniji, važniji od aparata. Znači moraš zadovoljiti barem ono minimalno pa da imaš ok espresso, a to je mlin. Imaš dobar aparat, znači računaj da ti je mlin uvijek min. oko 100-200eura (ovisi dali polovni itd.).
Ali opet mislim da će ti taj Hario mlin biti skroz ok za početak. Testiraj, vidi... pa ako ti se ne svidi, vrati ga. Mislim da po zakonu možeš testirati tjedan dana pa vratiti proizvod bez “objašnjenja”?!

Vrh

PostPostano: ned 22. sij 2012, 14:38 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

probat ću i testirati i javiti dojmove...
eto čekam već sedmi dan da stigne mlinac, i mogu reći da sam nezadovoljan jer cijena od prihvatljivih 229kn je narasla kroz narudžbu na 320kn (porez?..+nešto malo poštarine)...

Za ovaj post autor jiva je dobio pohvalu od: chax (uto 3. ruj 2013, 20:41)
  Rating: 25%
Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 3/3.   [ 22 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.