Promijeni veličinu fonta
Sada je: uto 25. ruj 2018, 22:56.

Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 3 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: Braun KMM 30
PostPostano: ned 15. svi 2016, 21:24 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 8 put/a
Hvaljen: 0 put/a
Dobro, da se odmah razumijemo: ja sam kupio ovaj mlin jer me je koštao 10€ i kupio sam ga od čovjeka za kojega sam znao da ga skoro pa da nije niti koristio, jer u njegovoj se kući pije turska kava, mljevena ručnim mlinom napravljenim od čahure granate iz 1. svjetskog rata. Prije nego li sam ga kupio, pročitao sam masu stvari o tom mlinu, nakon što sam ga donio kući, pročitao sam sve šta prije nisam. I evo nekih mojih zapažanja:

Prva stvar koju su Internet rewievers-i zamjerili jeste problem sa statičkim elektricitetom koji zalijepi samljevenu kavu za zidove suda za prihvat mljevene kave. Dobro, taj problem postoji, ali, ako pustiš malo da sve to odstoji, pa kucneš prstom o zid posude i sve spadne sa nje, onda se problem sam riješio. Dosta je pola minuta. Dakle, problem jedan: riješen.

Druga stvar: pregrubo mljevenje, čak i na podioku "nula". Za rješavanje tog problema ima nekoliko tutoriala po Internetu, ali sve se svodi na ovo: skineš posudu za prihvat zrna, ravnim odvijačem otpustiš tri kandže - jednu po jednu, dok lagano podižeš prsten sa oznakama za finoću na gore. Kad skineš taj prsten, zavrneš prsten ispod dok ide. Onda otpustiš jedan klik, pa rukom (pomogneš se nečim - jer nije baš dostupno) zavrtiš gornji burr. Ako zapne, otpustiš još jedan, sve dok ne dođeš do toga da se gornji burr okreće slobodno. I to je nula. Ako hoćeš da budeš baš siguran, otpustiš još dva klika (što sam ja uradio, pa sam shvatio da je bezveze i vratit ću natrag). Vratiš sve natrag kako je bilo i to je to.

Iskustva:

Na settingsu "0" nakon podešavanja, na DeLonghi EC156.B sa tampingom na ugrađenom tamperu (što bi prije značilo bez tampinga), sa punim double basketom (što je na ovom stroju nekih 13 grama) ekstrakcija 60 ml traje nekih 20 sekundi, za šta bih rekao da je skoro "tu negdje". Naručio sam Terry's tamper za 10,85 AU$ (free shipping), pa kad stigne, napisat ću kako s njim ide. Zasad, dobijem kavu - recimo - prihvatljivu (sa originalnim filterima, bez modifikacija i depresurizacije). Kava je Mollinari Rosso.

Zadnja izmjena: Franciscus; čet 26. svi 2016, 10:06; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

Naslov: Re: Braun KMM 30
PostPostano: sri 18. svi 2016, 19:38 
Polako se budi
Polako se budi

Vratio sam na nulu, bez "faktora sigurnosti" (k'o velim - jeftino sam ga dobio, pa i ako strada, nema neke štete). Ništa nije stradalo, ma ustvari nije ni bilo opasnosti - sve je to lakše uraditi nego li opisati.

Zadnja izmjena: Franciscus; čet 26. svi 2016, 10:07; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh

Naslov: Re: Braun KMM 30
PostPostano: sri 25. svi 2016, 20:41 
Polako se budi
Polako se budi

Nakon zadnjeg resetiranja, na poziciji "nula", DeLonghi EC 156.B se uguši (dobro, to je aparat sa "pressurized" portafilterom, pa to ne mora značiti ništa posebno, ali to je ono šta ja imam, pa po tome sudim). Na poziciji 2 (od 14), sa single shot basketom do nekih 30 ml stigne za oko 10 sekundi (sa prethodnim namakanjem - 5 sekundi pustim vodu, pa prestanem 10 sekundi). Nije to ni tako loše, ali vratio sam ga na "1", pa ću vidjeti kako to hoda. Danas ne mogu, jer već sam popio previše kave :)

Edit: Terry's tamper je stigao i njega sam korstio za ovo šta gore piše. On je nekih skoro 2 mm manjeg promjera nego što je promjer basketa na vrhu, ali basket je lagano konusan i ima debeli dihtung unutra, tako da je to tu negdje. Posluži, puno bolje nego ona plastična igračka na DeLonghiju. Usput, taj tamper je grubo izrađen, lagan (oko 100 grama) i rekao bih da je bezveze navikan (ali je jeftin, pa šta platiš - to i dobiješ).

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 3 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: