Promijeni veličinu fonta
Sada je: sub 4. tra 2020, 16:29.

Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 5 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: Dojmovi _ profi mlinac sa noževima za doma
PostPostano: sub 7. ožu 2020, 14:12 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 0 put/a
Hvaljen: 0 put/a
Dragi moji forumaši i ljubitelji prave kave budite pozdravljeni...

Postoji mnogo clanaka na temu koji mlinac kupiti no vrlo malo tema objašnjava i uključuje riječ odstupanje.

Prije godinu i pol odlučio sam se za nabavu e61 mašine(rocket espresso giotto evo R) kao netko ko je prosao sve razine aparata od kucnog krupsa do kucnih gaggia...eto sljedeci model kojeg cu uzet je kees vand der vesten (u snovima)...

Mom rocketu trebalo je pruzit neki mlinac pa sam dosta vremena trazio i odlucio se za kupnju polovne mrcine od naseg forumasa Black coffeeja koji je vrlo iskusan i preporucam ga ovim putem ako trebate neki mlinac ili coffe aparat...

Kupio sam dakle mlinac s ravnim nozevima marke BFC koji je isti kao i MACAP. Nozevi su velicine 54 mm i radi brutalno .

E sad dolazimo do famoznog odstupanja (ne znam kako bih ga nazvao). Dakle kad ste doma radite kavu on demand tj. vecina nas vjerujem izmjeri gramazu kave od 7.5g pa ubaci u mlinac. Mom mlincu odstranjen je prednji lijevak i ima odstupanje od 0.4g sto znaci ako ubacim 7.5 g kave u zrnu aparat izbaci 7.1g mljevene kave .

Frend je kupio mazzera s prednjim lijevkom koji je iste konstrukcije kao i moj bfc. Nemu je odstupanje 2.5 grama pa to uzmite u obzir prilikom nabave mlinca. Vjerujem da je to zbog toga sto se kava lijepi po onom ljevku. Mozda za kafice ovo nije bitno posto se radi o vise stotina salica kava na dan al eto.

Meni je prihvatljivo odstupanje od 0.4g al mozda su za doma bolji konusni mlinci s direktnom cjevcicom iz koje ide mljevena kava . Barazza sette ima 0.2 odstupanje, niche zero 0.1 itd.
Ne ulazim sad u kvalitetu konstrukcije i filozofiju nozeva itd...

Ko sta voli nek izvoli :)

Pozz svimaa

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

Naslov: Re: Dojmovi _ profi mlinac sa noževima za doma
PostPostano: ned 8. ožu 2020, 13:04 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 9 put/a
Hvaljen: 24 put/a
Hvala na preporuci :) , noževi su inače D64 .E sad ta odstupanja su dosta bitna u ovom slučaju koji navodiš ( kao što veliš manje su bitna u primjeni u kafićima ). Zašto su uopće bitna ? pa prilikom mljevenja ta kava nije "isparila" nego je ostala u prostoru gdi se melje , što znači da kad sljedeči put meljete ta "stara" kava izlazi prva , a za njom friško mljevena pa opet ostane taj dio "koji fali" dio do sljedečeg mljevenja . Do razlike dolazi zbog konstrukcije koju je dizajner mlinca osmislio . Pa zašto onda nisu odstupanja najmanja moguća ? jednostavno zato što su odstupanja manja mlinac je podložniji " gušenju" tj začepjlenju pa to u profi varijanti nije požaljno . Al ima tu još dosta priče o svemu ..... poz ! Tomi kaj se aparata tiče moraš se dobro "isprsiti $" da kupiš bolju mašinu . Da smo se prije poznavali preporučio bi ti Takav isti stroj isto sa 61 grupom , ali električnom koja ima ugrađen sistem prednamakanja , ali sad kaj je tu je .

Vrh

PostPostano: sri 11. ožu 2020, 11:57 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 0 put/a
Hvaljen: 0 put/a
Uopce nisam mislio na odstupanje kad sam kupovao mlinac stoga sam se odlucio na ovaj post.

Mislim da je caedo rjesio problem s gusenjem i zastopavanjem mlinca sa svojim mlincem tj linijom mlinaca koji nemaju odstupanja.

Meni se caedo najjaci mlinci...

https://www.coffeeitalia.co.uk/ceado-e5sd.html

Vrh

PostPostano: čet 12. ožu 2020, 10:42 
Coffee freak
Coffee freak

Nisam vidio njihovo tehničko rješenje da bi imali 0 odstupanja no ... . Moje osobno mišljenje je da je to tehnički neizvedivo u tom "dizajnu" i načinu ugradnje noževa . Jedini moguči način je tzv industrijski "dizajn" , daklem : elektromotor i noževi ugrađeni vodoravno u odnosu na postolje mlinca ( ovi kakve ti imaš ugrađeni su okomito , a i taj Caedo) , tako da sva kava zaostala u prostoru za mljevenje di su ugrađeni noževi silom težom ispadne u cijev kroz koju pada u ručku . Neznam stavljat slikice pa ti šaljem slikicu na "what up " . LP ( moreš ju postavit i ovde , ak ne misliš da je prezmazan za pokazivanje , da bi ljudi shvatili razliku u "dizajnima" uređaja ;) :grin: .

Vrh

PostPostano: čet 12. ožu 2020, 10:55 
Coffee freak
Coffee freak

Btw , dizajn podrazumijeva tehničko riješenje , a ne "kak je lepi i ima kromiranu lajsnu " nhf

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 5 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: