Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 6 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: kava i espresso aparati
PostPostano: sub 2. kol 2014, 13:26 
Spava
Spava

Zahvalio: 0 put/a
Hvaljen: 0 put/a
Imam jedno pitanje za vas.
Jučer sam htio kupiti kavu u zrnu. Kad sam se bio odlučio, vidio sam na bočnoj strani za koje je aparate ta kava u zrnu. Na jednoj vrečici stoji da je za sve aparate; za automatik esprsso, za poluautomatski espresso .., na drugoj kavi piše tj. nacrtano je da je samo za automatske aparate(ova potonja je crem caffee),ako je to važno. Zanima me zbog čega je to tako, tj. u čemu je razlika, da li je aparat sam samlije, ili je ja samlio u posebnom, odvojenom mlincu??
Hvala unaprijed!

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

Naslov: Re: kava i espresso aparati
PostPostano: uto 5. kol 2014, 21:26 
Skoro budan
Skoro budan

Hvaljen: 1 put/a
Koliko ja znam, a to je malo pa me nemoj slušati 100%, jedina razlika bi mogla biti u prženju. Koliko ta razlika utječe na okus ako mjenjaš aparate nemam pojma. Ne vjerujem da je prže drugačije za različite vrste aparata ali opet danas je sve moguće.

Vrh

PostPostano: čet 7. kol 2014, 10:16 
Polako se budi
Polako se budi

Hvaljen: 2 put/a
ako se radi o kavi u zrnu, onda je za sve načine pripreme kave. onda samo podešavaš finoću mljevenja. ako je kava unaprijed samljevena kao npr "ciglica" od francka, onda je već unaprijed određen način pripreme, turska, filter ili espresso.

Vrh

PostPostano: pet 8. kol 2014, 13:55 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 7 put/a
Hvaljen: 17 put/a
jadran je napisao/la:
Imam jedno pitanje za vas.
Jučer sam htio kupiti kavu u zrnu. Kad sam se bio odlučio, vidio sam na bočnoj strani za koje je aparate ta kava u zrnu. Na jednoj vrečici stoji da je za sve aparate; za automatik esprsso, za poluautomatski espresso .., na drugoj kavi piše tj. nacrtano je da je samo za automatske aparate(ova potonja je crem caffee),ako je to važno. Zanima me zbog čega je to tako, tj. u čemu je razlika, da li je aparat sam samlije, ili je ja samlio u posebnom, odvojenom mlincu??
Hvala unaprijed!

Aparat je neće sam samljeti osim ako imaš automatski aparat.
Koji aparat imaš?
Ako nemaš mlinac, onda si kupi već samljevene kave na kojima je nacrtan espresso aparat na poleđini.
Moj ti je savjet da ako nemaš mlinac, skupi novaca i kupi si neki u višem cjenovnom rangu, ne ove po 300-500kn, bolje ti je uzeti starog Mazzera za neke pristojne pare i zamijeniti noževe nego kupiti ove mlince što prodaju po supermarketima i trgovinama tehnikom za 300-500kn....

Kod kupnje već samljevenih kava, moraš se malo poigrati s vrstama kava koje su dostupne kod nas, doziranjem, tampanjem ... dok ne dobiješ zadovoljavajući okus.

Sretno!

Vrh

PostPostano: ned 30. stu 2014, 11:30 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Hvaljen: 1 put/a
Vec samljevene kave nisu sreca. Prije 10-ak godina uvijek sam uzimao lavazzu u cigli za espresso i bila je zadovoljavajuća. Danas sve te kave na boku imaju ilustraciju vise nacina primjene sto nema veze s mozgom. Nemoguće je primjeniti istu granulaciju za filter, moccu ili espresso. Ipak eto neki nadobudni mladi menager se sjetio kako da ustedi i ostvari svoj bonus.

Vrh

PostPostano: ned 30. stu 2014, 12:13 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 9 put/a
Hvaljen: 22 put/a
jiva je napisao/la:
Vec samljevene kave nisu sreca. Prije 10-ak godina uvijek sam uzimao lavazzu u cigli za espresso i bila je zadovoljavajuća. Danas sve te kave na boku imaju ilustraciju vise nacina primjene sto nema veze s mozgom. Nemoguće je primjeniti istu granulaciju za filter, moccu ili espresso. Ipak eto neki nadobudni mladi menager se sjetio kako da ustedi i ostvari svoj bonus.

! :) ;(

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 6 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: