Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 8 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kako napraviti cappuccino i espresso u moki (step by step)
PostPostano: pon 13. svi 2013, 17:45 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 3 put/a
Hvaljen: 1 put/a
Evo dragi narode odlučio sam malo doprinjeti ovoj zajednici i forumu tako što sam odlučio s vama podjeliti način na koji radim gore navedene napitke u moki. Kao prvo ja sam potpuni amater i cijeli proces je produkt moga vlastitog iskustva i sve je rađeno u kućnim uvjetima, želim samo pomoći ljudima koji se prvi put susreću sa mokom da vide na kakav se način radi. Naravno da su poželjne konstruktivne kritike radi daljnjeg mog usavršavanja i pomoći budućim čitateljima. ;) coff7

Ovdje je link na album gdje se nalaze slike sa opisima po koracima, nadam se da vam se sviđa i da ćete uživati! Pozdrav i hvala! coff7 coff21 coff43 ;) :grin:

https://www.facebook.com/media/set/?set ... a697891956

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

Naslov: Re: Kako napraviti cappuccino i espresso u moki (step by ste
PostPostano: pon 13. svi 2013, 22:35 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Zahvalio: 2 put/a
Hvaljen: 9 put/a
Evo prva primjedba na mlinac kojeg koristiš.
Vrti se na prevelikom broju okretaja pa pregrije kavu,a to je loša osobina. Bolji bi ti bio ručni mlinac, npr onaj stari za tursku kavu jer se na njemu može namjestiti finoća.

Vrh

PostPostano: uto 14. svi 2013, 10:26 
Polako se budi
Polako se budi

Hvala kolega, ali to sam baš napisao, da nažalost nemam ništa slično osim ovoga, tako da parola je snađi se, ali svakako sam svjestan problema. Hvala na kritici! ;) :grin: coff7

Vrh

PostPostano: uto 14. svi 2013, 10:41 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Zahvalio: 2 put/a
Hvaljen: 9 put/a
Nemam fb pa sam vidio samo slike preko mobitela :-D

Vrh

PostPostano: ned 26. svi 2013, 23:27 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Zahvalio: 4 put/a
Hvaljen: 3 put/a
Super stvar, mada imam i ja za vas jedan tip kako napraviti kremu od kafe, pa onda sa ovom kremom od mlijeka to je vrh :)

Znaci proces kao i kod svake moke, s tim da kad krene izlazi kafa, prvu kasiku dvije kafe, kada je najjaca aroma, naspemo u soljicu u koju smo vec stavili dozu secera koju i inace koristimo, moku vratimo nazad na vatru da se zavrsi kuhanjem.
U solji sada imamo secer, i vrlo malo kafe, tek da se pokvasi sav secer, i onda dobro umutimo, dali mikserom koji je jak, ili kasikom za sta treba malo vise vremena, al dobije se postojana krema :)

Vrh

PostPostano: sri 29. svi 2013, 18:57 
Polako se budi
Polako se budi

BaristaSA je napisao/la:
Super stvar, mada imam i ja za vas jedan tip kako napraviti kremu od kafe, pa onda sa ovom kremom od mlijeka to je vrh :)

Znaci proces kao i kod svake moke, s tim da kad krene izlazi kafa, prvu kasiku dvije kafe, kada je najjaca aroma, naspemo u soljicu u koju smo vec stavili dozu secera koju i inace koristimo, moku vratimo nazad na vatru da se zavrsi kuhanjem.
U solji sada imamo secer, i vrlo malo kafe, tek da se pokvasi sav secer, i onda dobro umutimo, dali mikserom koji je jak, ili kasikom za sta treba malo vise vremena, al dobije se postojana krema :)

Probao sam ali mi nije baš uspijelo, ali problem je ako ljudi ne piju šećer u kavi kao ja, onda mi baš i kvazi krema nije neko rješenje. ;) Hvala svakako na doprinosu, nekome će svakako pomoći. ;)

coff7

Vrh

PostPostano: sri 29. svi 2013, 23:02 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Zahvalio: 4 put/a
Hvaljen: 3 put/a
Treba strpljenja i mjesanja probaj sa svojim mixerom :) do duse, to bez secera je nemoguce

Vrh

PostPostano: čet 30. svi 2013, 10:10 
Polako se budi
Polako se budi

Evo još jedan savjet i iskustvo za espresso u moki:

- Ako želite dobiti pravi espresso (bez velike kreme naravno) morate uliti u čašu onaj prvi mlaz kave koji izađe iz moke, nema nikakvog velikog čekanja jer će mlaz postati svijetao a to ne želimo, znači čistu crninu, stavite u šalicu količinu kao kod pravog espressa, čisto da vam pokrije dno male šalice, ja sam se okusom JAKO uspio približiti pravome espressu, sigurno nekih 85%, što je veliki uspjeh. Sa ovom metodom pokupite čistu esenciju kave.

- Problem je taj ako pravite kavu za još jednu osobu, onda će ona dobiti onaj lošiji dio koji nastane kasnije jer ste vi pokupili sebi najbolji dio kave, tu ćete nažalost morati napraviti kompromis pričakati da se sve ekstrahira, malo promiješati i onda rasporediti kavu u dvije šalice da budu jednako estrahirane. Ili napraviti novu kavu.

Naravno za espresso uvijek preporučam svijetlu di srednje prženu kavu, jer tamana je PREODVRATNA.

To bi bilo to, a sad uživajte u svom espressu! coff7

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 8 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: