Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 3/3.   [ 24 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kolicina kave
PostPostano: sri 6. lip 2012, 13:51 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 1 put/a
Hvaljen: 3 put/a
black coffe je napisao/la:
E moj Laki kolko Ti moreš popljuvat nemre ni sanadar obranit. :bow-yellow:

Nemoj biti osjetljiv ko curica coff7

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

PostPostano: sri 6. lip 2012, 14:01 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 9 put/a
Hvaljen: 22 put/a
Ma ni sam ,nago sam napisal suvisli komentar i ovaj ode u pm..aterinu . E ajde sad Ti budi točen . :think:

Vrh

PostPostano: sri 6. lip 2012, 16:39 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Zahvalio: 4 put/a
Ja sam vjerovatno ucen na neke druge stvari. U svakom slucaju svako ima svoje.... Hvala na nekoliko kvalitetnih informacija. :) :) Zivjeli coff7

Vrh

PostPostano: čet 7. lip 2012, 11:04 
Coffee freak
Coffee freak

U izgubljenom postu sam napisao da je po nasljeđenom (ex yu) tržišni minimum bio 5,5 gr. Svako je mogel metnut kolko je htio . Aj sad nek mi neko veli kak bi u ova postojeća sita stavil 10 gr ,po dozi ? Da smo u Švedskoj razumio bih. Jeb.ga opet pišem čudnovato -mislim da ko kuži problematiku -zna što sam sam htio reć ,a onaj ko ne razumije će postavit podpitanje i time doprinjet razvoju ovog foruma (nek se nekaj dešava -ta man bilo i nekonstruktivno-. :grin: :hand:

Vrh

PostPostano: čet 7. lip 2012, 11:22 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 1 put/a
U sita stane i po 20 grama.

Vrh

PostPostano: pet 8. lip 2012, 09:19 
Coffee freak
Coffee freak

?

Vrh

PostPostano: sub 16. lip 2012, 08:54 
Skoro budan
Skoro budan

Zahvalio: 0 put/a
Hvaljen: 8 put/a
eva da i ja natrkeljam koju....koliko vidim pitanje je koliko grama mljevene ide u single iliti jednostruko sito a ne od koliko grama je vama najbolji espresso....meni u sito za jedan espresso ne stane 20 grama, tj ne stane ni 10 g jer se portafilter jedva ili nikak ne da našarafit na grupu. to je besmisleno a i pitanje je malo promašeno jer uzima u obzir samo jednu komponentu važnu kod pripreme...svako sito je napravljeno za određenu "gramažu" i svako sito trpi manja odstupanja od 1-3 grama pa u tom okviru možemo imati svoje preferencije...ja u single stavim uvijek iznad 8 grama a u double stavim iznad 16 grama i to meni igra....ono kaj je bitnije je da se sito ispravno dozira, da se zrna distribuiraju ravnomjerno (pod uvjetom da mlinac nije šrot), da kave ne bude ni previše (osim za ristretto) ni premalo....al da, generalno i ja uvijek stavim mrvku više radi kocentriranijeg užitka

nije tu samo gramaža bitna...hrpa faktora je u igri a najbitniji je mljevenje....a razlog zašto se upitatelju bolji rezultati pokazuju na duplom situ je jednostavan---puno je lakše napraviti ispravan double espresso nego single...sito i aparat koji daje pritisak na jedinicu vremena više praštaju kod veće količine kave (većeg i šireg sita) pa se evenutalne greške kod mljevenja, distribucije, tampanja i sl. manje primjete....čista fizika

Za ovaj post autor Borango je dobio pohvalu od: 2 ico (sub 16. lip 2012, 11:38) • uvijekontra (pon 18. ožu 2013, 21:33)
  Rating: 50%
Vrh

PostPostano: sri 17. lis 2012, 01:17 
Spava
Spava

Zahvalio: 0 put/a
Hvaljen: 0 put/a
Borango je napisao/la:
eva da i ja natrkeljam koju....koliko vidim pitanje je koliko grama mljevene ide u single iliti jednostruko sito a ne od koliko grama je vama najbolji espresso....meni u sito za jedan espresso ne stane 20 grama, tj ne stane ni 10 g jer se portafilter jedva ili nikak ne da našarafit na grupu. to je besmisleno a i pitanje je malo promašeno jer uzima u obzir samo jednu komponentu važnu kod pripreme...svako sito je napravljeno za određenu "gramažu" i svako sito trpi manja odstupanja od 1-3 grama pa u tom okviru možemo imati svoje preferencije...ja u single stavim uvijek iznad 8 grama a u double stavim iznad 16 grama i to meni igra....ono kaj je bitnije je da se sito ispravno dozira, da se zrna distribuiraju ravnomjerno (pod uvjetom da mlinac nije šrot), da kave ne bude ni previše (osim za ristretto) ni premalo....al da, generalno i ja uvijek stavim mrvku više radi kocentriranijeg užitka

nije tu samo gramaža bitna...hrpa faktora je u igri a najbitniji je mljevenje....a razlog zašto se upitatelju bolji rezultati pokazuju na duplom situ je jednostavan---puno je lakše napraviti ispravan double espresso nego single...sito i aparat koji daje pritisak na jedinicu vremena više praštaju kod veće količine kave (većeg i šireg sita) pa se evenutalne greške kod mljevenja, distribucije, tampanja i sl. manje primjete....čista fizika

Mudro zboris! Ja i dalje ne vjerujem da je 80 posto ljudi napisalo 7 grama kave! s tim mozes direktno na wc-e! stavis devetku i na konju sam! ali kao sto je gospodin iztnad rekao nije sve u gramaži!! ima tu jos cimbenika

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 3/3.   [ 24 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: