Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/22.   [ 174 post(ov)a ]
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Sto se pije?
PostPostano: ned 19. pro 2010, 14:54 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 2 put/a
Hvaljen: 9 put/a
napisite koju kavu trenutno pijete i napisite vase dojmove.
kako sam bio u Becu iskoristio sam priliku i kupio u Tchibovom ducanu par njihovih blendova a u Starbucksu sam uzeo Christmas blend koji upravo pijem.
na vrecici za ocekivati nema puno informacija ali vise nego obicno, pa tako kaze da je blend 100% arabica, spicy aged sumatra, lively latin america and smooth asia pacific coffees. roast je prilicno jak, rekao bi italian. bogatijeg tijela, okus ljesnjak, cimet, klincic, blago ljutkasto i gorkastije na prvu zatim slatko. slatko kiselkast aftertaste.
Sto vi pijete?

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

Naslov: Re: Sto se pije?
PostPostano: ned 26. pro 2010, 21:33 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 0 put/a
Hvaljen: 0 put/a
Bog,

dobila sam za Bozic (po preporuci s ovog foruma:)) od svog decka jedu finu kavu iz Eliscaffea. Iskreno ne znam koja je to kava, ne znam u biti nista. Znam samo da je snazan okus, da ga s mlijekom pijem i da u potpunosti prevladava ta kava, nije gorki okus, vec snazan i fin malo me podsjeca na neki nuss (ljesnjak ili tak nes). Na stranici sam nasla da imaju blend 40% COLOMBIA La Huila Del Obispo, 40% COSTA RICA La Candelilla Tarrazu Estate, 20% GUATEMALA Finca San Francisco pa je vjerojatno to ta kava koju sam dobila i trenutno je pijem.

Vrh

PostPostano: pon 27. pro 2010, 13:47 
Spava
Spava

Pozdrav,

za sada testiram ove “jeftinjake”, pošto pijem puno kave pa mi je žao para, odnosno nemam toliko para da kupujem skupu kavu koju popijem odmah isti dan :D
Tako za sada tražim još neku dobru “jeftinu” kavu koja će mi biti dobra i koju ću moći trošiti na veliko :mrgreen: pa eto.
Trenutno sam na Franck espresso – danas je prvi put probam i nije mi nešta (odnosno bolja mi je bila ona crvena classic) ili sam možda preveliku dozu stavio pa mi je nekako malo prejaka/gorka.
To ću još malo testirati.

Vrh

PostPostano: sri 29. pro 2010, 01:34 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 1 put/a
Hvaljen: 1 put/a
Trenutno pijem Sparovu Sellezione oro (100%) arabica iz Interspara (250 g 20 kn). Ne volim espresso već je radim na iskonski način: skoro proključala voda, 2 žlice nje i zatim lagano držanje nad vatrom (da ne prokuha) nekih 10-ak sekundi i to je kava kakvu volim. Inače ova ima puni, blagi okus

Vrh

PostPostano: uto 11. sij 2011, 01:35 
Spava
Spava

Hvaljen: 1 put/a
pozdrav svima,

ja pijem samo kavu od natudisa. to je BIO kava, 100% arabica - peru i bolivija, pijem tursku, jako bude fina, uopće nije gorka, ima okus koji malo vuče na karamelu i mliječnu čokoladu, prefinooooo!

Vrh

PostPostano: uto 11. sij 2011, 02:10 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Sumatra Mandheling fini sirupasti espresso, te Kenya AA Top za french press.

Vrh

PostPostano: uto 11. sij 2011, 02:35 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Bakica je napisao/la:
Bog,

dobila sam za Bozic (po preporuci s ovog foruma:)) od svog decka jedu finu kavu iz Eliscaffea. Iskreno ne znam koja je to kava, ne znam u biti nista. Znam samo da je snazan okus, da ga s mlijekom pijem i da u potpunosti prevladava ta kava, nije gorki okus, vec snazan i fin malo me podsjeca na neki nuss (ljesnjak ili tak nes). Na stranici sam nasla da imaju blend 40% COLOMBIA La Huila Del Obispo, 40% COSTA RICA La Candelilla Tarrazu Estate, 20% GUATEMALA Finca San Francisco pa je vjerojatno to ta kava koju sam dobila i trenutno je pijem.

La Huila je atipična kolumbijska kava,prilično voćna bright, tarazzu je standardna kostarikanka voćna u svijetlijim prženjima do čokolade u tamnijim. Guatemala je slična.

Inače centralno američke kave su vrlo popularne jer su poprilično izbalansirane. Atraktivne u svim prženjima i tako idealne za sva spravljanja od filtera do tamnijeg espressa.

Ako volite takve kave,moj tip - probajte etiopske - yirgacheffe,harar i sidamo --- biti ćete oduševljeni.

Vrh

PostPostano: uto 26. tra 2011, 17:40 
Skoro budan
Skoro budan

Zahvalio: 6 put/a
Hvaljen: 3 put/a
huehuetango je napisao/la:
...Ako volite takve kave,moj tip - probajte etiopske - yirgacheffe,harar i sidamo --- biti ćete oduševljeni.

A gdje bih mogao nabaviti “...yirgacheffe, harar i sidamo ...”? I koja im je cijena?

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/22.   [ 174 post(ov)a ]
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: