Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 4 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: Pomoć oko odabira aparata
PostPostano: uto 24. vel 2015, 10:32 
Spava
Spava

Zahvalio: 0 put/a
Hvaljen: 0 put/a
Pozdrav!

I meni treba pomoć oko nabave kućnog aparata. Ne znam baš puno o samim aparatima, a nekako iz iskustva više volim pitati na forumu nego se osloniti samo na google review-e. Da ne duljim previše... radi se o dilemi između dva aparata pa molim za vaše mišljenje između njih ili za neko treće ako sam odmah u startu napravio loš izbor.
Od aparata očekujem da obavezno radi pored kave i cappuccino. i to po mogućnosti s čim manje procedura, odnosno da je postupak čim više automatiziran. Koristio bio se... recimo 4x na dan max. Cijena je do 5500kn.

U izboru su mi:
1. DeLonghi 23.460 - ima sve što tražim, može koristiti i već mljevenu kavu, posuda za mlijeko je praktičnije smještena naspram modela druge opcije... cijena cca. 5100-5500kn
http://www.delonghi.com/hr-hr/proizvodi ... 0132215181

2. Krups 8250 - također ima sve što tražim no, posuda za mlijeko je praktičnija kod DeLonghi-a i Philipsa, mislim (koliko čitam) da ne može koristiti mljevenu kavu...cijena cca. 3900kn
http://www.krups.com.hr/All+Products/Es ... EA8250.htm

3. Philips saeco 8763/09
http://www.philips.hr/c-p/HD8763_09/min ... a-espresso

U pravilu me zanima, naravno ako netko ima iskustva, dali su ta dva aparatusa kvalitetom pripreme kave i općenito funkcionalnosti, trajnosti itd. slična pa je stvar osobnog odabira ili postoji razlika u statusu kvalitete branda na tržištu/svijetu kave:).

Unaprijed se zahvaljujem i lijepo vas pozdravljam!
Živjeli!

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

Naslov: Re: Pomoć oko odabira aparata
PostPostano: čet 26. vel 2015, 09:38 
Spava
Spava

Zahvalio: 0 put/a
riješeno, kupljen saeco. zadovoljan...
lp

Vrh

PostPostano: pet 1. svi 2015, 19:03 
Spava
Spava

Zahvalio: 1 put/a
Hvaljen: 1 put/a
Da ne otvaram novu temu, pa ću se samo priključiti :grin: .

Odlučio sam se za kupnju novog espresso aparata ... ali sam još u nedoumici oko marke aparata. Ciljam na automatski aparat do 5K kn +/- 200kn. Mislio sam Krups vs. DeLonghi vs. Saeco? Malo sam gledao po netu i tu mi se umišao Bosch (TES50321RW), ali za sad mi je favorit Saeco HD8769.
Saeco HD8769 vs Saeco HD8768? Volio bih čuti mišljenje korisnika saeca i njihova iskustva, naravno ako ih ima. Da li se isplati dati 1000kn više za HD8769 nego za HD8768? Ono što sam je uspio viditi ovaj skuplji ima samo posudu za mliko.

Imao sam Krups XP-4020 (klasični kućni espresso aparat) i bio sam super zadovoljan, odradio je vrhunski posao za 5g. i napravio tonu espressa. U tom periodu najviše sam koristio lavazza mljevenu kavu, kako će novi aparat imati i svoj mlinac molio bih i preporuku za kavu u zrnu (200kn/kg +/-20kn).

Hvala.

Vrh

PostPostano: čet 5. stu 2015, 23:02 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 1 put/a
Takoder se prikljucujem temi :D

Dakle, koristim bialetti moka pot i prezadovoljan sam i sad eto cisto znatizelje radi me zanima kako se krecu cijene espresso aparata za kucnu uporabu. Bilo bi idealno kad bi aparat imao i paru za mlijeko i izlaz za vrucu vodu.

Eto bio bih zahvalan kad bi naveli par prijedloga cisto da vidim na cemu sam i sta me ceka :P :D

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 4 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: