Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 2/4.   [ 29 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: kupujem aparat
PostPostano: čet 27. stu 2014, 15:03 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 0 put/a
Hvaljen: 0 put/a
black coffe je napisao/la:
A eee :) ! Od kad imaju konusne noževe kvaliteta se "popravila" , al kolko vidim Ti nisi taj :)
kaj se delaš nevješt ? :) ;)

Kako nisam taj? dakle ulazim u taj svijet za kod kuće, nemam aparat, i sve mi je opcija osim kapsula, jer će mi kavu donosit susjed koji radi u Grazu, a dolazi svaka 2-3 tjedna obići kuću.
Svi smo nevješti u početku i to nije sramota, ako si mislio u tom kontekstu.
Ako si mislio da se pravim nevješt, to što poznajem problematiku oko poslovanja nema nikakve veze sa spravljanjem kave i kofeiniziranjem kod kuće.
Zahvaljujem za ovo da se kvaliteta popravila od kad imaju konusne noževe.

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

PostPostano: pet 28. stu 2014, 13:07 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 9 put/a
Hvaljen: 22 put/a
:hand: Več sam napisao da je problem kod (za doma) aparata što je nemoguče regulirati temperaturu vode za ekstrakciju jer je unapred određena "termostatom" , a ne presostatom. Tak da temperaturu ne možemo prilagoditi kavi koju upotrebljavamo. Ako si solventan uzmi aparat s "faeminom" grupom i rotacionom pumpom , neovisno jel ima priključak na vodu ili ne i profesonalni mlinac . Tek tad sve (kvaliteta kave ) ovisi o tvojoj vještini (igre su beskonačne)
Jer postoji mogučnost regulacije : pritiska pumpe , temperature ,granulacije te doziranja količine mljevene kave . I još imaš mogučnost ugradnje deporatora ( omekšivača ) vode , ako je priključen na vodu. Što ne znači samo sprečavanje stvaranja kamenca u aparatu nego i mekaniju vodu , što daje kavi mogućnost da "oslobodi svezamaljske okuse) :) Daj neke ideje reći ću ti kaj valja ! coff22

Vrh

PostPostano: pet 28. stu 2014, 13:58 
Polako se budi
Polako se budi

Faemina grupa, jel se pod tim misli na E61? A PID? ima i kitajskih vrlo povoljnih na ebayu, ako se čovjek kuži u elektroniku.
Trenutno nisam solventan , zato mi budžet i je 200-ak eura. Mlinac sam napisao da imam, korišten je vrlo malo u nekom kafiću. Na kraju će najvjerojatnije biti nekakva gaggia classic s ebaya.

našao sam i dosta povoljnih melitta, jura, saeca automata no nisam se usudio bidati jer sam kod prijatelja pio iz njegovog saeca što je bila žešća katastrofa. Može biti što on koristi neku jeftinjaru iz interspara, ne znam, ali bez tijela, kisela kava, fuj. I još je bila i mlaka, tako da me strah automatskih aparata.

Vrh

Naslov: kupujem aparat
PostPostano: pet 28. stu 2014, 20:58 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 5 put/a
Hvaljen: 6 put/a
Kitajskih hahahah...neki dan dosao nam slovenac u firmu,covjek natuca hrvatski i u prici kaze ima i kod vas kitajskih proizvoda ,a mi slovenci bas i nismo za..

Svi u cudu - sta je to kitajski proizvod ..nakraju sam se sjetio kina brate..

Vrh

PostPostano: sub 29. stu 2014, 10:38 
Coffee freak
Coffee freak

E da to je ta grupa ! Danas ju koristi 80 % proizvođača . Samo treba paziti dal je tlačni ili centrifugalni odljevak . "kitajski" su tlačni tj. lošiji. Ako nekog interesira objasnit ću zakaj je najbolja ? :)

Vrh

PostPostano: sub 29. stu 2014, 14:50 
Polako se budi
Polako se budi

Pa zanima nas naravno, što više informacija to bolje. Možda u skorijoj budućnosti se i uzme tako nešto.

Vrh

PostPostano: sub 29. stu 2014, 15:43 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 5 put/a
Hvaljen: 6 put/a
E da to je ta grupa ! Danas ju koristi 80 % proizvođača . Samo treba paziti dal je tlačni ili centrifugalni odljevak . "kitajski" su tlačni tj. lošiji. Ako nekog interesira objasnit ću zakaj je najbolja ? :)

Pisi prijatelju ... Naravno tvoje znanje se cijeni

Vrh

PostPostano: ned 30. stu 2014, 12:23 
Coffee freak
Coffee freak

darko_vk je napisao/la:

Pisi prijatelju ... Naravno tvoje znanje se cijeni

Kad ufatim malo vremena , to zahtijeva "promišljanje " , da nebi bilo negativne povratne veze . ! :) . Uglavnom To je u osnovi "mehanička" grupa i njezin koncept je nastao iz starije grupe (one s ručkom) ko kod jednorukog đeka , a poanta je u "termosifonskom" grijanju nje same.! pojasnil bum :)
Uglavnom ( ručak još nije gotov) radi se o jednostavnom ( sve parve stvari su jednostavne) :) principu : da sve kaj je toplo ( voda , zrak ) se diže prema gore. ! E di je sad tu kave aparat ? .
Radi se o tome da grupa ima konstantno istu temperaturu . A zakaj je to bitno ? . Ako non stop kuhate kavu nije bitno , al ak jedan sat ne kuhate kavu ( Slobodna procjena) vajnski uticaji tj zrak kao medij če ohladiti grupu pa bu prilikom sljedeće ekstrakcije voda iz "hladnije grupe " pod nedovoljnom temperaturom ektrahirala kavu. E sad tu nastupa "termosifonaska " varijanta . Naime voda cijelo vrijeme "kruži" kroz grupu i ne dozvoljava joj da se ohladi bez obzira na vajnski medij - zrak. To je u stvari sustav "jednocjevnog"centralnog grijanja . Stvar je u toliku ruku genijalna jer ste 70 % problema riješili grupom . pa morete "šparat" na ostalom dijelu "hardvera" :) Al to je samo osnova priče o toj "faeminoj" grupi . koja je nakon isteka patenta "osvojila" svijet i "kitajce" :) Nisam "svršio" o grupi :) Ima tu još punu priče . Puno plagijata? itd itd ... . A ima priča i o "procon" pumpi ( visokotlačna - ekstrentično rotaciona ) , to je priča da bi shvatili da nije skuhati kavu samo stisnuti gumb! NHF , Pozdrav Jivi ! on je u HI FIju :) i zna o čemo pričam : coff3

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 2/4.   [ 29 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: