Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/2.   [ 12 post(ov)a ]
Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kvalitetan! aparat za kavu
PostPostano: sri 13. stu 2013, 23:18 
Spava
Spava

Zahvalio: 1 put/a
Hvaljen: 0 put/a
Pozdrav svima.
Novi sam na ovoj stranici i nemam bas iskustva sa aparatima namjenjenima za kucnu upotrebu, ali nakon podosta istrazivanja shvatia sam da su takvi aparati prilicno rasireni u svijetu i da to nije nista strano, tako da sam se zainteresirao za kupnju istog.

Radio sam u kaficu dosta dugo i imam jako puno iskustva na ovim poluautomatskim espresso mašinama (nadam se da sam pogodio klasu sto se tice automatizma), i pomislih: "Pa zato ne bih doma pio jednako dobru kavu kao i na poslu? coff10 ".

Naravno, jasno mi je da hedonizam kosta ovih dana, tako da planiram uloziti oko 1000$ (kad kazem oko, moze se podebljati na 1500$ ako je jako nuzno i ako se zaljubim u neki aparat). Kad spominjem dolare aludiram na kupnju preko interneta, svjestan sam da nije siroka ponuda kod nas u Hrvatskoj, tako da mi treba preporuciti neki dobar nacin za kupovanje aparata u inozemstvu. Naravno, uzmimo u obzir da ne putujem svaki dan u Njemacku ili Veliku Britaniju pa da mogu ponjet aparat sa sobom, jeli... Da, ne vidim se nigdje van svoje domovine u narednih par godina, tako da bi neka dostavica dosla u obzir.

E sada, vi meni recite. Skeptican sam kad recenzije na internetu dodu u pitanje pa bi me zanimala iskustva vas entizujasta za kave kod aparata u "mom" rangu. Zasad mi je za oko zapeo Breville aparat, dual boiler. Svida mi se dizajn, kvaliteta mi se cini odlicna, ali mi se cini da nekako previse traje zagrijavanje mlijeka. To mi je dakako veliki minus ukoliko se to ne moze podesiti na neki nacin i vrlo rado cu zrtvovati tih 500$ vise samo radi toga.

Gnjavit cu vas dosta da odmah znate, ako se umjesate u ovu temu necete se lako izvuci, ja aparat za kavu zelim u svojoj kuhinji i to cu ostvarit sto prije mogu. Necu zurit, planiram tu investiciju realizirati kroz narednih pola godine, kad financijsko stanje bude lagodnije. Ajmo ljudi, pomagajte, svaki prijedlog dobro dode, ja sam kopam po internetu ali toliko toga ima da sam jednostavno morao traziti vasu pomoc. Izgubljen sam. Navika sam samo da u kaficima ako aparat dobro izgleda - dobro radi i analogno je dobra i kava. Tako se i ispostavilo zasad :P

Eto hvala svima na paznji i vremenu i pozornosti i svemu ostalome, vidjet cemo. Pozdrav! coff7

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

Naslov: Re: Kvalitetan! aparat za kavu
PostPostano: čet 14. stu 2013, 08:24 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 5 put/a
Hvaljen: 6 put/a
A jesi napisao ;)

Mozes ti dobru kavu popit i za manje od 1000$ (cca 5500kn) i uopce nemoras u inozemstvu trazit ima toga i kod nas.. Neznam sta vise da ti kazem..

P.S. Nisam radio s tim aparatom koji si naveo tako da ti u tom smjeru nemogu pomoc

Za ovaj post autor darko_vk je dobio pohvalu od: mbos (pet 15. stu 2013, 12:22)
  Rating: 25%
Vrh

PostPostano: čet 14. stu 2013, 13:26 
Spava
Spava

Hvala na odgovoru darko.

Nekako ne vjerujem plasticnim aparatima s jednim bojlerom, bez termobloka ili drugog bojlera. Radije cu od mjecesnog profita izdvajati po nekih 700-1000 kn svaki mjesec pa uloziti u nesto sto me nece izdati tako lako.

EDIT: Post je izgledao krace kad sam pisao, kunem se :D

Vrh

PostPostano: pet 15. stu 2013, 08:29 
Coffee freak
Coffee freak

mbos je napisao/la:
Hvala na odgovoru darko.

Nekako ne vjerujem plasticnim aparatima s jednim bojlerom, bez termobloka ili drugog bojlera. Radije cu od mjecesnog profita izdvajati po nekih 700-1000 kn svaki mjesec pa uloziti u nesto sto me nece izdati tako lako.

EDIT: Post je izgledao krace kad sam pisao, kunem se :D

Vidi neb' se stel mesat(kako purgeri kazu) ja osobno nebi nikad ulagao tolike novce u kucni aparat.. Sve stoji sto si rekao al kad mozes dobiti cisto solidnu kavu za duplo manje para..

Ma zezam se za post,samo ti pisi . Pridonosi informacijama na forumu ;)

Vrh

PostPostano: pet 15. stu 2013, 12:22 
Spava
Spava

Shvacam ja tebe u potpunosti, cak se i slazem jer je to objektivno normalno rjesenje s obzirom na danasnju financijsku situaciju :cry: U malo sto bih ulozio tolike novce, ali jednostavno sam postao veliki entuzijast za kavu i aparate za istu, tako da sumnjam da bih mogao raditi na aparatu nize kvalitete. Nadam se da me shvacas :grin:

Vrh

PostPostano: pet 15. stu 2013, 13:23 
Coffee freak
Coffee freak

mbos je napisao/la:
Shvacam ja tebe u potpunosti, cak se i slazem jer je to objektivno normalno rjesenje s obzirom na danasnju financijsku situaciju :cry: U malo sto bih ulozio tolike novce, ali jednostavno sam postao veliki entuzijast za kavu i aparate za istu, tako da sumnjam da bih mogao raditi na aparatu nize kvalitete. Nadam se da me shvacas :grin:

Svi smo ti mi entuzijasti za kavu ;)

Vrh

PostPostano: pet 15. stu 2013, 15:31 
Spava
Spava

Zahvalio: 0 put/a
La piccola piccola, radi izvrsnu kavu a ima 5 godina garancije, ali ni to nije sve pa ti distributer odmah i nešto kave da gratis, ako se ne varam oko 300 doza, ako si zainteresiran javi se pvt porukom da te povežem sa distributerom da ne reklamiram ovdje...

Vrh

PostPostano: pet 15. stu 2013, 22:03 
Spava
Spava

Ciljam na poluautomatski epresso aparat, hvala na prijedlogu u svakom slucaju

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje