Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 5 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kućni aparat za kavu
PostPostano: uto 2. srp 2013, 01:56 
Spava
Spava

Zahvalio: 0 put/a
Hvaljen: 0 put/a
Pozdrav svima,

uglavnom namjeravam kupiti aparat za kavu (manjih dimenzija) koji može pripremati običnu kavu, ali da je u mogućnosti raditi i kave s različitim aromama. E sad, postoji dolce gusto, ali koliko shvatih nije pretjerano isplativa solucija ako se uzme u obzir visoka cijena kapsula (kakva su uopće iskustva s tim aparatom?). Znate li kakav drugi aparat koji ne koristi nužno ovako skupe kapsule, primjerice neki u koji osoba može sama stavljati različite kave u njega, onako s lopatom...

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

Naslov: Re: Kućni aparat za kavu
PostPostano: uto 2. srp 2013, 07:19 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Zahvalio: 2 put/a
Hvaljen: 10 put/a
Ne znam koji je uopće aparat isplativ, a da radi s kapsulama. Imaš još Philips Senseo osim Dolce gusto pa pogledaj kakva je cijena. Illy, Lavazza... dosta njih to radi, ali pogledaj koji sistem je kompatibilan s kojim.
Te kapsule koje spominješ postoje i mogu se nabaviti, npr:
http://www.express.de/panorama/zu-gewin ... 87882.html

http://www.ebay.com/itm/New-4th-Generat ... 337d270fa8

Vrh

PostPostano: uto 2. srp 2013, 16:27 
Spava
Spava

zdgrunf je napisao/la:
Ne znam koji je uopće aparat isplativ, a da radi s kapsulama. Imaš još Philips Senseo osim Dolce gusto pa pogledaj kakva je cijena. Illy, Lavazza... dosta njih to radi, ali pogledaj koji sistem je kompatibilan s kojim.
Te kapsule koje spominješ postoje i mogu se nabaviti, npr:
http://www.express.de/panorama/zu-gewin ... 87882.html

http://www.ebay.com/itm/New-4th-Generat ... 337d270fa8

gledao sam nešto i vezano za senseo, ali sam shvatio da na malo mjesta imaju njihove "pads"-ove za kupiti.
gledao sam illy danas, 21 kapsula 109 kn:S
na kraju sam uzeo dolce gusto, pakiranja bez mlijeka su, ajmo reći podnošljiva što se cijene tiče, ali one u koje moraš stavljati mlijeko i kavu se nikako ne isplati. 8 napitaka oko 40 kn :/
Zasigurno će se nabaviti preko ebaya kapsule za refill.
U svakom slučaju hvala !

Vrh

PostPostano: uto 2. srp 2013, 16:28 
Spava
Spava

Kad već pišem tu, zanima me je li ima netko iskustva s tim kapsulama koje se mogu puniti? koliko samljevena mora biti kava, kakav je okus itd.

Vrh

PostPostano: sri 10. srp 2013, 00:43 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Zahvalio: 4 put/a
Hvaljen: 3 put/a
Dolce Gusto masovno raja bacaju. Iz iskustva znam da se dobro zale. Evo sta cu ja preporuciti svim kupcima malih aparata, koji nisu veliki znalci sa kafom, i potreban im je jedan jednostavni espresso.

Prva stvar koju preporucujem je kapsula.
-jednostavna za koristiti
-uvijek svjeza kafa
-cijenom su jeftiniji od aparata sa grupom, ali doza je skuplja, ali kad odbijemo sav trud i ostalo, vratimo se na isto.

Druga stvar ako se odlucite na kapsulu
-obratite paznju na aparate koje prodaju uvoznici espressa, uvijek imate veliki izbor aparata i uvoznic se bore cijenama. NIKAD nemojte kupuvati aparate koji mogu koristiti kapsule samo jednog proizvodjaca. Italija ima 2-3 razlicita tipa kapsula, koju rade vecina proizvodjaca npr. kapsule promjera 36mm, su standardizovane, i 80% italijana je proizvodi, a u 90% zemalja svijeta je mozete naci. Tako da je to po meni idealan proizvod. Aparati koji rade na ovaj princip su jako jednostavni, sastoje se od spremnika za vodu, vibracione pumpe i cilindra sa grijacima. Pumpa vodu povlaci, ubacuje u cilindar sa grijacima, koji pod pritiskom vodu guraju kroz kapsulu. Tako da nema velikih kvarova, od odrzavanja trebate navece pustiti malo vode, i jednom u 6 mjeseci ocistiti od kamenca

Treca stvar je servis i garancija. Nikad nemojte kupovati aparat u jednoj radnji a da je druga firma zaduzena za servis i rezervne dijelove. To jednostavno ne funkcionise najbolje.

Cetvrto obratiti paznju na gotovi napitak. ako mene pitate, Dolce Gusto ne pravi espresso i to je to. Ono je instant napitak koji zeli biti espresso. Ukoliko zelite takvo nesto to je prava stvar. Ukoliko zelite espresso koji ce sa malo truda biti 80-90% espressu u malo boljem kaficu. Onda trazite aparate koji idu na ove kapsule, i onda imate 90% italijana da trazite zeljeni ukus, razlicite mjesavine itd. da se uvedete u svijet espressa :) :) :)

Nadam se da sam pomogao, za vise informacija samo se javite :)

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 5 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: