Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 2/5.   [ 36 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Gaggia New Baby Class - OPV - Tuning / Tweak
PostPostano: ned 14. tra 2013, 14:35 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 0 put/a
Hvaljen: 0 put/a
hvala na temi i iscrpnom postu... pred pola godine sam razmisljao radit ovaj mod no odustao sam.... naime jos uvijek se vode rasprave je li on ima smisla posto iako na izlazu ti pokazuje 11 bara zapravo kada ti stavis dozu kave u portafilter stvori se backpressure i navodno zbog osobine vibro pumpe ti dobijas priblizno 9 bara extrakciju.
hmm sad da li to ima ili nema smisla ne znam ali znam da ako stavim tocnih 7 ili 14 grama u single double basket uvijek fali konzinstencija, arome i tijela. najbolje rezultate dobijem sa overdosingom ili recimo umjesto 14 stavim 16 ili 18 grama u double...nakon 2 godine ja sam recimo sa svojom gaggiom baby class zadovoljan, sretan sa kavom koju dobijam no najvecu zahvalu odnosi moj mlinac mazzer super jolly.. posto sam dosegao limite a nemam namjeru krenut s opv/pid modom moju gaggiu ce zamjenit ili rocket r58 ili najvjerojatnije la spaziale mini vivaldi II i za to cekam 1.7 jer nazalost nitko u .hr nema volje i namjere uvozit tu opremu. zvao sam par uvoznika/zastupnika i do daljnjeg nista od uvoza...

no nikad ne reci nikad.. mozda se zaigram s opvom.. volio bih cut tvoje misljenje ako je moguce sto objektivnije :) koliko i je li se unaprijedio okus espressa nakon opv moda?

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

Naslov: Gaggia New Baby Class - OPV - Tuning / Tweak
PostPostano: pon 15. tra 2013, 12:37 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 7 put/a
Hvaljen: 16 put/a
I ja sam se dugo dvoumio da li da napravim ovaj mod ili ne. Prvo sam si nabavio ugostiteljski mlinac La Scala MXA, promijenio noževe i već tada mi je kava bila duplo bolja, mazzera nisam našao u dobrom stanju, a nije mi se dalo čekati i sad mi je drago, jer mi je ovaj mlinac super, a još i vrhunski izgleda, tako da žena nije puno prigovarala na prostor koji zauzima. No još uvik nisam mogao dobiti idealnih 20 sekundi, max 15s tako da sam se odlučio na ovaj mod i mogu reći da nisam požalio ni malo.
Dosta sam isčitavao po internetu i raznoraznim forumima o ovom modu i iskustvima i vidio sam da je 90% ljudi pozitivno ocijenilo svoja iskustva nakon ovog moda tako sa sam se i ja odlučio na isti.
Moje mišljenje je da mi je kava dvostruko bolja nego prije, bez problema dobijem 20 sekundi, mogu pustiti i duže ali to mi ne paše. Čak i moji frendovi koji nisu znali da sam petljao po aparatu su pitali koja je ovo kava, jesam li ju mjenjao ili uzeo skuplju, kvalitetniju... uglavnom primjetili su razliku nabolje, a i ja sam.
Sve u svemu, moj zaključak je da sam na ovaj mod potrošio cca 250-300kn i nekih sat vremena rada no na kraju se isplatilo.

Vrh

PostPostano: pon 15. tra 2013, 12:41 
Coffee freak
Coffee freak

Što se tiće Gaggie... I ja čekam 1.7 pa ću si nabaviti nešto dosta ozbiljnije...
No neću nikad prežaliti što mi je prije dva mjeseca iz ruku pobjegao Sanremo Treviso s e61 grupom za neku kikiriki cijenu, zakasnija sam dva sata... još se grizem zbog toga, aparat je bio u super stanju.
A jebiga sad, naići će opet nešto, ako ne novo kad uđemo u EU.

Vrh

PostPostano: pon 15. tra 2013, 23:27 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Zahvalio: 2 put/a
Hvaljen: 10 put/a
Treviso? Di? Pošto?

Vrh

PostPostano: uto 16. tra 2013, 13:17 
Coffee freak
Coffee freak

zdgrunf je napisao/la:
Treviso? Di? Pošto?

Gotovo... Jebiga i ja htio kupiti.
Bio je star 4 godine za 2200kn, korišten u uredu, model s ugrađenim spremnikom i pumpom, novi dođe oko 1100eura...
Ma poludija sam, već se ćuo s likom i rekao mu da ću uzeti, nazovem malo kasnije za dogovor, a on kaže da ga je u međuvremenu prodao...

Vrh

PostPostano: uto 16. tra 2013, 18:52 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Zahvalio: 2 put/a
Hvaljen: 10 put/a
Pitam jer tako nesto je rijetkost na ovim prostorima, nazalost.
Kod nas ljudi traze za 20g staru gaggiu 500kn, tako da je taj bio badava.

Vrh

Naslov: Gaggia New Baby Class - OPV - Tuning / Tweak
PostPostano: čet 18. tra 2013, 09:05 
Coffee freak
Coffee freak

Viruj mi, znam to.
Ovo je bila kikiriki cijena. Već sam dogovorio s likom sve, a onda nazovem malo kasnije da se uskladimo, a on u međuvremenu utopio aparat, tribali su mu novci to se odma vidilo... a jebiga, drugi put.

Vrh

PostPostano: pon 29. tra 2013, 11:30 
Spava
Spava

Zahvalio: 3 put/a
Hvaljen: 0 put/a
Ja imam New Baby Class, isto sam mislio ovo izvoditi ali mi se ne da jer nema potrebe.
Ne razumijem zašto nisi probao finije samljeti ako je išlo prebrzo?
Savjetujem ti da ne mjenjaš prvo aparat nego mlin - bolju kavu ćeš dobiti sa super mlinom i osrednjim/slabijim aparatom nego sa najboljim aparatom i osrednjim mlinom. Tvoj mlin je solidan, ali ako ćeš uzimati novi bolje uzmi s konus noževima (što veći to bolji), ne flat, samo dobro sve prouči prije.
I da, 20 sekundi za dobiti omjer zrna/tekućine 1:2 mi se čini prebrzo, ja ciljam na 28, a zalomi se i preko 30 i bude odlična, ali dobro, to je stvar ukusa... Uvijek stavim 16g u dupli basket.
Inače, prije nego sam imao mlin i kupovao mljevenu kavu, većina mi je išla prebrzo, osim Illy koji je išao savršeno.
Svi čekamo taj 1.7. i uvoz bez pitanja i davanja :dance:

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 2/5.   [ 36 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.