Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 3/4.   [ 26 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: DeLonghi icona ECO310
PostPostano: čet 13. pro 2012, 12:45 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 2 put/a
Hvaljen: 0 put/a
Bwind je napisao/la:
pa probaj onda kako je rekao dr.robot, da promijeniš kavu odnosno kupiš možda prvo mlin pa vdiš...

maloprije nisam imala vremena pisati , dakle hvala ti na postu a jel znaš možda zasto kava kapa ubrzanim kapljicama umjesto da curi u tankom mlazu, ( malo sam čitala po forumu i pokupila najbolje savjete pa sa tako iradila, ali sve sto mogu dobiti je da iz jedne rupice ide tanki mlaz a iz druge kaplje, o cemu se radi aparat je skroz nov, znam da je neka caka u spravljanju, ali mi nije bistro koja??

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

PostPostano: čet 13. pro 2012, 12:48 
Polako se budi
Polako se budi

tytn je napisao/la:
pređi na gaggiu

tytn, kao što već rekoh stvarno ne želim prijeći na gaggi-u osim ako baš ne budem trebala, pa zar je delongi toliko loš ili što?!nitko ništa ne piše o toj marki??( ne želim zato što mi je ovaj prelijep a to mi je također bitno!!!)

Vrh

PostPostano: čet 13. pro 2012, 14:09 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 9 put/a
Hvaljen: 22 put/a
coff22 :smile: Sve su ti rekli ,melji malo krupnije , grublje . Prošaraj po forumu ,sve će ti se ukazati.

Vrh

PostPostano: pet 14. pro 2012, 10:17 
Polako se budi
Polako se budi

black coffe je napisao/la:
coff22 :smile: Sve su ti rekli ,melji malo krupnije , grublje . Prošaraj po forumu ,sve će ti se ukazati.

ej nisam ništa mljela to je illy kava mljevena vec za espresso, evo i danas probala tampati slabije ali opet kapi pa mali slap pa kapi do kraja,

Vrh

PostPostano: sub 15. pro 2012, 10:03 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 9 put/a
Hvaljen: 22 put/a
probaj samo lagano stisnut,tak da sam poravnaš

Vrh

PostPostano: sub 15. pro 2012, 12:15 
Polako se budi
Polako se budi

black coffe je napisao/la:
probaj samo lagano stisnut,tak da sam poravnaš

evo probala.... i dobila crnu filter kavu, a čim jače stisnem dobim nešto što je, amo reć ok krema, iako ne baš idealna ali ide kap po kap, pa nikako da ukapa- neznam oću ikad uspjet dobit pravu kremu koja ide u slapu, joj totalno sam kofeizirana jer sam sve moje pokušaje i popila!!!!

Vrh

PostPostano: sub 15. pro 2012, 22:13 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 1 put/a
Hvaljen: 2 put/a
Delonghi prodaje masine iskljucivo zbog izgleda. Ako zelis dobru kavu prijedi na Gaggiu koja je mnogima ruzna ali kuha dobru kavu.

Ja bih na tvome mjestu vratio ECO310 i uzeo Gaggiu Classic jer:

-se Gaggia Classic proizvodi nepromjenjena vec vise od 20 god (s razlogom)
-ima komercialni portafilter (58mm) sta ti omogucava sirok izbor zamjenskih sita, tampera, brtvi i sl
-ljudima traje po vise od 10god uz svakodnevnu upotrebu (posjedujem Gaggiu Baby iz 1978 i koristim ju svakodnevno;-)
-ima podesavajuci tlak (svaka pumpa stvara 15 i vise bara koji se zatim reduciraju. ovdje mozes izabrati koliko da ga u stvari reducira)
-ima solenoidni ventil koji ispusta tlak s vodom iz grupe cim se zaustavi pumpa. Nakon sta ti je kava gotova nema kapanja i portafilter se moze otvoriti momentalno bez spricanja)
-sam otvorio i Delonghie i Gaggie te prckao po njima (ugradio PID, kontrolu pumpe, izolirao tank...) Delongi se sastoji od pvc unutrasnjosti za jednokratnu upotrebu a gaggia vecinom metala i teflonskih cijevi. Pumpa je takoder puno manja na Delonghiju.
-osim vanjskog izgleda Delonghi nema niti jednu jedinu dobru stranu. Tako da ako ju zadrzis nemas prava na zalopojke o kvaliteti kave koja izlazi iz nje ;-D

I obavezno si nabavi mlinac, makar Hario Mini Mill za pocetak, i svjeze przenu kavu.

Ugodno kofeiniziranje!

Za ovaj post autor Kofiman je dobio pohvalu od: 2 DR.Robot (sub 15. pro 2012, 23:00) • luka1002 (pon 12. sij 2015, 09:23)
  Rating: 50%
Vrh

PostPostano: ned 16. pro 2012, 21:43 
Polako se budi
Polako se budi

Kofiman je napisao/la:
Delonghi prodaje masine iskljucivo zbog izgleda. Ako zelis dobru kavu prijedi na Gaggiu koja je mnogima ruzna ali kuha dobru kavu.

Ja bih na tvome mjestu vratio ECO310 i uzeo Gaggiu Classic jer:

-se Gaggia Classic proizvodi nepromjenjena vec vise od 20 god (s razlogom)
-ima komercialni portafilter (58mm) sta ti omogucava sirok izbor zamjenskih sita, tampera, brtvi i sl
-ljudima traje po vise od 10god uz svakodnevnu upotrebu (posjedujem Gaggiu Baby iz 1978 i koristim ju svakodnevno;-)
-ima podesavajuci tlak (svaka pumpa stvara 15 i vise bara koji se zatim reduciraju. ovdje mozes izabrati koliko da ga u stvari reducira)
-ima solenoidni ventil koji ispusta tlak s vodom iz grupe cim se zaustavi pumpa. Nakon sta ti je kava gotova nema kapanja i portafilter se moze otvoriti momentalno bez spricanja)
-sam otvorio i Delonghie i Gaggie te prckao po njima (ugradio PID, kontrolu pumpe, izolirao tank...) Delongi se sastoji od pvc unutrasnjosti za jednokratnu upotrebu a gaggia vecinom metala i teflonskih cijevi. Pumpa je takoder puno manja na Delonghiju.
-osim vanjskog izgleda Delonghi nema niti jednu jedinu dobru stranu. Tako da ako ju zadrzis nemas prava na zalopojke o kvaliteti kave koja izlazi iz nje ;-D

I obavezno si nabavi mlinac, makar Hario Mini Mill za pocetak, i svjeze przenu kavu.

Ugodno kofeiniziranje!

Hvala na iscrpnom odgovoru, dok sam čitala ovaj post pomislih koja divna osoba , kako se čovjek potrudio da mi odgovori, ma prekrasno, what a nice person, a onda dođoh do ovog djela " nemas pravo na žalopojke" i.................zip..........OPA.......hladan tuš..........maybe not as nice as I thought, thow!!Prvo što mi proletje kroz glavu je bilo" koja nabrijanost, mora da je od loše kave" ha šala:-).
Uglavnom malo preteške riječi, s obzirom da smatram da ljudi imaju tu slobodu da izrazavaju kako Ti velis zalopojke, as much as they bloody want!!
So, pozivam se na neke,druge, osobe koje su na ovom forumu opetovano ponavljale, da je važnije imat dobar mlin nego strojček, i da se onda kava može dobro spravit i na lošijoj mašini, (nemogu se sjetit ko je ono to bio rekao, možda čak i više ljudi.I tvrdoglavo ostajem pri svom delongiju, barem za sada! Najljubaznije zahvaljujem na dušebrižništvu!

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 3/4.   [ 26 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: