Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 2/3.   [ 17 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: French press
PostPostano: uto 25. lis 2011, 14:02 
Spava
Spava

Zahvalio: 0 put/a
Hvaljen: 0 put/a
Hvala decki na preporukama. Bio sam u muelleru i imaju dvije od 350ml po 149 i 159 kn. Ova skuplja je od Boduma. Na kraju mi je obecala rodbina iz njemacke, koja dolazi ovaj vikend radi svih sveta, donijete jednu od Rastala. Kad je drzim u rukama i isprobam javim se ponovo s dojmovima.

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

PostPostano: uto 25. lis 2011, 15:34 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 2 put/a
Hvaljen: 9 put/a
Neznam,na kraju ja nisam nesto odusevljen frenchom pogotovo odkad sam probao aeropres..

Vrh

PostPostano: uto 25. lis 2011, 19:29 
Skoro budan
Skoro budan

Hvaljen: 8 put/a
ma tak i ja...imam bodum doma ali nije mi to to ...ja sam za espresso na kraju krajevu, istina, doma kod stare popijem tursku na hrvatski način(čitaj sa jubilarnim franckom koji upravo ima takav okus kao da je mljeven prije godinu dana) ili nescafe - probao sam je konvertirati na espresso ali ne ide...u NY sam probao i Clover ali sve mi je to nekak tumač američkog prekenjavanja, meni ne paše....jedino dobro kaj su oni doveli u svijet kave je kaj je zbog njihove potrebe da piju kavu s mlijekom LM napravio dual boiler, pa onda synesso i sada možda najljepša mašina ikada, slayer ... idem sad coff17

Vrh

PostPostano: sri 26. lis 2011, 08:13 
Spava
Spava

Meni odgovara French press. Cisto volim ujutro imati malo duze uzivati u svojoj kavi nego onih nekoliko ml u espresu, pogotovo subotom i nedjeljom kada nemoram raditi i mogu na miru procitati novine. Prije sam pio dosta filter-kave, sto mi se s vremenom pocelo gaditi. Espreso volim nakon jela ili u popodnevnim satima. Aeropress nisam probao. Svaki nacin pripreme ima svoje, tako da se mora naci ono sto nekome najbolje odgovara.
My 2 Cent

Vrh

PostPostano: sri 26. lis 2011, 22:55 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

ja sam godinama tradicionalno bio na espressu. kada je krenula ova evolucija kava,načina spravljanja i dr. probao sam te sve filter varijante koje su mi bile vodica. Sada sam se navikao na french, pa sam jedno vrijeme bio oduševljen aeropressom, da bi sada se vratio opet na french jer neke kave jednostavno reagiraju puno bolje u frenchu nego aeropressu.
Sada se namjeravam vratiti espressu.Kupio sam i nešto opreme. Ali,mi je sada teško se vratiti s filtera nazad na espresso.
Potpisujem ovaj prethodni banjodidin post.

pozdrav.

Vrh

PostPostano: sri 26. lis 2011, 22:57 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

huehuetango je napisao/la:
ja sam godinama tradicionalno bio na espressu. kada je krenula ova evolucija kava,načina spravljanja i dr. probao sam te sve filter varijante koje su mi bile vodica. Sada sam se navikao na french, pa sam jedno vrijeme bio oduševljen aeropressom, da bi sada se vratio opet na french jer neke kave jednostavno reagiraju puno bolje u frenchu nego aeropressu.
Sada se namjeravam vratiti espressu.Kupio sam i nešto opreme. Ali,mi je sada teško se vratiti s filtera nazad na espresso.
Potpisujem ovaj prethodni banjodidin post.

pozdrav.

čitam ponovno što sam napisao. zvuči fakat totralno kofeizirano :roll:

Vrh

PostPostano: ned 26. svi 2013, 12:12 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 3 put/a
Hvaljen: 1 put/a
Kupio french press, uglavnom, nisam zadovoljan, meni je to osobno preslabo i kao filteruša, ali ajd ima više arome i okusa, za sada espresso i moku ne može ništa nadmašit. Inače ovo je meni puno bolje za čaj, probao sam jedan napravit i oduševljen sam, strašna aroma i okus. ;)

Ovo bi preporučio ljudima koji vole dugo guštati u kavi, ne vole jako kavu, vole filterušu i ne vole soc, idealno. ;)

Sad je na redu aeropress, nadam se da je on nešto bolji. :mig::D

Vrh

PostPostano: ned 26. svi 2013, 23:49 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Zahvalio: 4 put/a
Hvaljen: 3 put/a
E da i ovde napisem svoje misljenje.

sto se tice pripreme kafe, po meni, kafa nikad ne treba da prokuha, moja preporuka je kafa na maksimalno 90 stepeni, malo prije nego prokuha. Staviti nekih 9-11 grama krupno mljevene kafe, krupnije od filter, i ostaviti da stoji 2-3 minuta, uz povremena mjesanja filterom u franch pressu
Nakon toga konzumacija naravno.

Kafa sto duze stoji u vodi, vise ispusta sve one dobre i lose stvari iz sebe, zato kazem maksimalno 3 minuta da se kafa odmori onda kompletan sadrzaj franch pressa istresti u solju i konzumirati.

Ovo sa odvajanjem zrna kafe od napitka preporucujem za sve nacine pripreme kafe, pa tako i tursku kafu, za sve ljude koji imaju problema sa stomakom, koje kafa "ujede" za zeludac itd. :)

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 2/3.   [ 17 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: