Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 4/4.   [ 32 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: malo skuplji aparati za home bariste - La Spaziale, Isom
PostPostano: čet 20. lis 2011, 11:21 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Zahvalio: 0 put/a
Hvaljen: 0 put/a
huehuetango je napisao/la:
da li netko zna tko je zastupnik za Hrvatsku za firmu Crem International koja, između ostalog, proizvodi EXPOBAR espresso mašine?

evo da se i ja malo pohvalim, moj K-10 je dobio družicu Levu
http://www.bellabarista.co.uk/expobar-l ... achine.asp

mašina je super. Kupio sam ju znatno ispod ove cijene direkt u tvornici. Bilo je malo petljanije oko vožnje,carine,ali sve se riješi.
Najlošije na mašini je,izgled. Izgleda malo sirovo,ali najveća zamjerka mi je da komercijalna ručka 58mm ne ide na glavu.Pitanje možda pola mm,ali ne ide.
Inače,2izolirana bojlera,PID,meni bitno,zaseban prekidač za paru,jer i ja uglavnom derem čisti espresso.
Uglavnom, za sada sam ja najslabija karika u lancu. No, s vremenom...

Preporučujem ga, mislim da je best buy.

Pozdrav.

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

PostPostano: čet 20. lis 2011, 12:13 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 2 put/a
Hvaljen: 9 put/a
opa...
neznam sto tebi ne valja sa izgledom leve meni izgleda sasvim super. ovo za promjer rucke mi bas nije jasno, nisam jos cuo da postoji mjera 57,5mm... cudno.
PID, obavezan. dobar izbor... koliko si platio u tvornici i gdje je to?

Vrh

PostPostano: čet 20. lis 2011, 12:57 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

josip7 je napisao/la:
opa...
neznam sto tebi ne valja sa izgledom leve meni izgleda sasvim super. ovo za promjer rucke mi bas nije jasno, nisam jos cuo da postoji mjera 57,5mm... cudno.
PID, obavezan. dobar izbor... koliko si platio u tvornici i gdje je to?

"obična" ručka i naked, obje 58mm koje su išle na gaggiu ne idu. Čitao sam negdje da nekome nisu pasala ni VST sita... Kakobilo, ide ova koju sam dobio u opremi.
Platio sam ga 870€ franko tvornica u Španjolskoj. Expobar ima predstavništvo u RH,ali ovi prodaju samo komercijalne mašine s 2,3 ili 4 ručke za lokale.

Vrh

PostPostano: pet 21. lis 2011, 13:11 
Skoro budan
Skoro budan

Hvaljen: 8 put/a
"obična" ručka i naked, obje 58mm koje su išle na gaggiu ne idu. Čitao sam negdje da nekome nisu pasala ni VST sita... Kakobilo, ide ova koju sam dobio u opremi.
Platio sam ga 870€ franko tvornica u Španjolskoj. Expobar ima predstavništvo u RH,ali ovi prodaju samo komercijalne mašine s 2,3 ili 4 ručke za lokale.

vrlo fer cijena za kvalitetan i pouzdan aparat...nego koliko si odriješio kesu za mlinac i gdje si kupio ako nije tajna..

Vrh

PostPostano: pet 21. lis 2011, 22:16 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Borango je napisao/la:

vrlo fer cijena za kvalitetan i pouzdan aparat...nego koliko si odriješio kesu za mlinac i gdje si kupio ako nije tajna..

naletio sam na dobro uscuvanog 2godine starog i s ganz novim zamijenjenim noževima. Platio sam ga dobru trećinu novog (sa svim troškovima da ga dovučem ovamo).
Mlinac je mrak. I od loše komercijalne kave može dati solidan espresso. Jedini problem je chute retention kao i sa svim komercijalnim mlincima koji se malo koriste (doma). Ostaje u njemu preko 5grama.

Vrh

PostPostano: sub 9. ožu 2013, 02:18 
Polako se budi
Polako se budi

evo malo da ozivim ovu odlicnu temu... dakle nakon 2 godine uz moju gaggiu i sa skorasnjim ulaskom u EU usparao sam neke novceke da se pocastim sa necim trajnim i kvalitetnim espresso strojcekom :)

znaci recimo izdvojio bi 1500 do max 2000 ojra za upgrade. Inace sam podjednako ljubitelj dobrog espressa i dobrog cappucina.
Radim dva tri espressa dnevno. Znam mozda nekom to zvuci ne dovoljno ali ja to zelim to mi je strast i za ta dva espressa budim se svakog dana sa osmjehom na licu. Vec sam se pocastio sa Mazzerom super jolly tako da mlinac imam za ovaj zivot :)

i da bilo bi super kada bi bio dobavljac u .hr najvise me to zanima zbog servisa u slucaju kakvih problema s garancijom.

Oko dizajna.. mda volio bi da mi je lijep pogled na njega kad ga pogledam u kuhinji tako da npr ona gaggia GD one mi izgleda najljepse od svih navedenih u josipovom postu iako i ovaj Rocket evoluzione nije los jer volim taj retro... dok npr La marzocco gd3 uz svo postovanje i iz 5 pokusaja da mi sjedne.. ne mogu ga prozvakat.. mnogo su ga uradili :)

kakva su vam misljenja oko ovog modela
http://www.myespresso.co.uk/product.php ... one-group-

Vrh

PostPostano: sub 9. ožu 2013, 14:33 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 2 put/a
Hvaljen: 9 put/a
ja mislim da za koji god se odlucis iz ove grupe aparata neces previse pogrijesiti no ipak da sam na tvom mjestu, gledao bi da pod must ima roto pumpu, spoj na pipu, pid... te da je povelik i tezak, i sexy... :clap:
a kada bude up and running, za jedan espresso biljezim se sa stovanjem :)

Vrh

PostPostano: ned 10. ožu 2013, 20:07 
Polako se budi
Polako se budi

nema frke :) sa zadovoljstvom cu te posluzit a mozes se i sam poigrat.... nego :) danas izgubih cijeli dan i nekako mi je trenutno najvise sjeo La spaziale S1 vivaldi II mini... muci me sto trenutno nemam bas veliku kuhinju ... nije da ne stane na kuhinjski element al ce draga da me kokne ako zbog vode nakeljim na radnu plocu mrcinu od 40 centi..... vivaldi mini ima preinfusion po narudjbi dok vivaldi II ima stock i vise mi se svidja kontrola pare kod vivaldi II od mini-a ... jedino ne razumijem zasto su napravili 53 mm portafilter? sad imam hrpu dozera,ruckica,tampera na 58 i znaci sve to ispocetka u 53..... nije da ne dodje sa njim (single double basket) al opet

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 4/4.   [ 32 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: