Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 5 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: Bezzera BZ99
PostPostano: pet 26. sij 2018, 12:55 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 2 put/a
Hvaljen: 9 put/a
naletio sam na ovaj klasik u oglasniku te cu ga najvjerovatnije uzeti, ali zanimaju me i vasa misljenja...
moje misljenje je kako je ova bezzera dobra vrijednost za novac, aparat je nepromjenjen u proizvodnji vise od 20 godina sto je meni plus, jer je dokazan, dizajn je jednostavan i svevremenski, robustan je i dugovjecan, HX... samo ostaje jos pod upitnikom isplativost investicije s obzirom na 1-2 kave dnevno sto mi dosta solidno jos uvijek obavlja baby gaggia...

https://imgur.com/a/IIqyC

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

Naslov: Re: Bezzera BZ99
PostPostano: sub 27. sij 2018, 10:12 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 7 put/a
Hvaljen: 20 put/a
Ako je u stanju kao na slici slobodno uzmi. To je poluprofesionalni aparat . Ja imam negdje u radionici još stariji model koji o sebi ima rotacionu pumpu spaja se preko deporatora na vodu. Ima čak i automatsko punjenje . To znači da ima "veliki kotao " kao primarni grijač za čaj i paru i mali kotao ( škambiator) za kavu kao sekundarni grijač . Grupa je sa profesionalnog aparata i ima termosifonsko grijanje . Znači da radi espresso ko i profesionalni aparat. Jedino iz slike ne mogu 100 % zaključiti jel ima "tank" - rezervar za vodu il fiksni priključak . Čini mi se da je "tank" jer iza šalica na fotografiji se vidi neakav poklopac ? . To Ti je odprilike isti sistem ko i onaj BFC sam nešto stariji . Razlike mogu bit u pumpama i priključku na vodu i komociji , ako ne mora bit priključen na vodovod . I naravno u cijeni . Ako imaš profesionalni mlinac ni u jednom slućaju nećeš pogriješiti . Do " savršenog" espressa dijeli Te samo tvoje umijeće priprave ! :)

Vrh

PostPostano: sub 27. sij 2018, 10:27 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 7 put/a
Hvaljen: 20 put/a
Eto išel sam još jedamput pogledti slikice i prilično sam siguran da ima "tank" , što nužno ne mora značit da nema rotaconu pumpu . U ovih preko nekoliko godina od kad se bavim kave aparatima ( 1974) kod "DIGIČA" svašta doživio i vidio :)

Vrh

PostPostano: sub 27. sij 2018, 12:21 
Coffee freak
Coffee freak

da, ima tank i vibracionu pumpu (nazalost-uvjetno), no nisam siguran da li se ovaj model i radio sa roto pumpom?
inace ova slika gore ne prikazuje konkretno aparat iz oglasa, ali navodno je star nekoliko godina i koristen vrlo malo, a i po slikama iz samog oglasa koje sam vidio da se zakljuciti kako je aparat izvana a pogotovo iznutra u tip top stanju

Vrh

PostPostano: ned 28. sij 2018, 12:05 
Coffee freak
Coffee freak

evo aparat je kod mene, radi odlicno, stanje super... pretpostavljam da je normalno sto on dogrijava bojler svakih minutu i pol? (u trajanju od 5 sek)
jedino trebat ce malo prakse za micro foam, i steta sto portafilter sa Gaggie ne pase, sada moram uzet i za bezzeru portafilter bez dna (naked)

slika

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 5 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: