Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/4.   [ 30 post(ov)a ]
Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Rocket Cellini Evoluzione V2
PostPostano: čet 19. sij 2017, 17:54 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 7 put/a
Hvaljen: 17 put/a
Evo da se pohvalim malo...

Kako si sređujem novi stan, do ljeta se selim pa mi sadašnji Sanremo Milano s dvije grupe neće pristajati u prostor odlučio sam se za kupnju drugog manjeg...

Odabir je pao na Rocket Cellini Evoluzione V2. Evo link na sliku: https://www.bellabarista.co.uk/media/ca ... one-v2.jpg

Plaćen i već je na putu... valjda će stići čitav jer ovi u pošti rukuju paketima gore nego krumpirima, čast iznimkama kojih je malo.

Kad dođe stavit ću par slika i malu recenziju te svoje dojmove... ako preživim... žena će me zadaviti zbog mene i moje kave :-) :-) :-)

@darko_vk kad se sve postavi i isproba navrati do mene na kavu.

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

Naslov: Re: Rocket Cellini Evoluzione V2
PostPostano: čet 19. sij 2017, 18:35 
Coffee freak
Coffee freak

Isti kao i Rocket Espresso Giotto Evoluzione V2, iznutra su identični, dvije su razlike i to u vanjskom izgledu, Giotto ima zaobljene stranice i zbog takvog izgleda manju površinu na grijaču šalica tj manji kapacitet.

Meni je zbog mjesta i količine šalica koje mogu gore smjestiti ipak bolje sjeo Cellini.
Stvar je estetike i osobnog ukusa... Inače osim te dvije razlike u izgledu aparati su identični.

Rocket Espresso Cellini Evoluzione V2 karakteristike:
- HX - Heat exchanger aparat s E61 grupom
- Komercijalna rotaciona pumpa (podešavanje pritiska pomoću lako pristupačnog vijka koji se nalazi ispod aparata)
- Aparat može raditi direktno spojen na dovod vode ili preko ugrađenog spremnika za vodu. Odabir izvora vode klikom na prekidač iza spremnika. (Kod mene će biti spojen direktno na vodu preko depuratora no odlično je što ima mogućnost rada preko ugrađenog spremnika)
- Ugrađeni spremnik vode kapaciteta 2.9L
- Bojler kapaciteta 1.8L od bakra s pločama debline 9mm od mesinga na krajevima za bolju temperaturnu stabilnost
- Dodatna izolacija bojlera koja poboljšava temperaturnu stabilnost za 30%
- Automatska kontrola razine vode u bojleru
- 1200W grijač
- Pre-Infusion
- Komercijalni presostat (podešavanje jednostavno, pomakne se držač čaša i tada se lako pristupi presostatu)
- Kučište kompletno od nehrđajučeg čelika
- Dva manometra, jedan s pritiskom u bojleru, drugi s pritiskom pumpe
- Senzor niske razine vode u ugrađenom spremniku
- Cijev za paru je duplo izolirana (Cool-Touch tehnologija) znači samo se vrh jako zagrije
- Cijev za vruću vodu također duplo izolirana kao i za paru
- Posuda za otpadnu vodu s pripremom za spajanje direktno na odvod.
- Dva komercijalna 58mm portafiltera s izljevom za jednu i s izljevom za dvije šalice
- Sito 9g i 14g , slijepo sito
- Metalni tamper, Rocket ručnik, četke za čišćenje, upute za uporabu, CD s video uputama...
- Nogice postolja podesive po visini
- Dimenzije: 29.5x42.5x37.5cm
- Težina: 27.8Kg

Zadnja izmjena: S-type; sub 21. sij 2017, 14:58; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh

PostPostano: pet 20. sij 2017, 12:49 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 0 put/a
Hvaljen: 0 put/a
S-type je napisao/la:
Isti kao i Rocket Espresso Giotto Evoluzione V2,

Ja sam preklani naručio iz Italije i stigao je za dva tjedna: http://imgur.com/a/ccbAx http://imgur.com/a/QAp6W
za sada sam prezadovoljan s aparatom coff1 ( i jednim i drugim )

Vrh

PostPostano: pet 20. sij 2017, 21:20 
Coffee freak
Coffee freak

Uzeo sam ga u Engleskoj, star nepune dvije godine, mislim godinu ipo u izvrsnom stanju, bez greške (sad znam kad sam provjerio :grin: ) Dobio uz njega sve original, i kutiju iz tvornice i zaštite i pokrov, CD s video uputama, uvezane upute, tamper, četku za čišćenje, ručnik, plastičnu mjericu za kavu...
Platio ga u subotu, poslan ovaj ponedjeljak i evo jutros kod mene, cijeli dan se "igram"...
Bilo ga je po cijelom stanu, nisam odolio, rastavio sam ga cijelog, sve pregledao, zamijenio brtvu glave i tuš, očistio od kamenca za svaki slučaj, ručke izribao i cijelog uglancao ... i evo prije uru ipo vremena degustirao kavice :grin: :dance: coff43

Trenutno je dobio privremeni smještaj, smjestio sam ga u kuhinju (SanRemo Milano je još na katu u apartmanu gdje je moj kutak za ekipu) pa ću ga tu držati 3-4 mjeseca dok se ne preselim na kat. Tamo sam već predvidio mjesto u kuhinji, do 1.5m širine coffee corner, u zidu je zaseban dovod i odvod vode te kad budem radio kuhinju po narudžbi elementi ispod biti će prilagođeni za depurator i sve moje igračke od kave, knock box i otpad...

Mazzer mi je trenutno bez silosa, u ponedjeljak utorak mi dolazi silos od Mazzer Mini-a koji paše na Super Jolly kapaciteta 320g tako da mi taman sjedne ispod gornjih elemenata... Nisam htio rezati silos kao većina da im stane ispod...

Vrh

PostPostano: pet 20. sij 2017, 21:33 
Coffee freak
Coffee freak

Trenutno imam VST sito za duplu kavu no kako sam naručivao manji silos za Mazzera tako sam još naručio i "IMS competition shower screen" za E61 koji je navodno među najboljima, brtve glave "Cafelat" od silikona koje su se također navodno prema korisnicima stranih foruma pokazale jako dobre u odnosu na standardne od gume (viditi ćemo u praksi...) i "IMS double basket" sito/košaru za duplu kavu.

Znam da većina preferira VST sita, imam ja 2 kom... no IMS im je konkurencija i prema iskustvima ljudi koji ih koriste pokazala su se jako dobrima.

Danas sam opalio dosta slika no nemam ih volje sad stavljati pa ćemo to prebaciti za sutra-prekosutra.

Vrh

PostPostano: sri 25. sij 2017, 16:26 
Coffee freak
Coffee freak

Evo jedna na privremenoj poziciji ...

slika[/url]

https://www.dropbox.com/s/y8brola3mvuk5 ... b.jpg?dl=0

Vrh

PostPostano: čet 26. sij 2017, 09:27 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 9 put/a
Hvaljen: 22 put/a
Ovo je skoro savršena kombinacija za domaću upotrebu , a u rukama znalca i puno bi se profesionalnih aparata zabrinulo . U stvari jedino mu je ograničenje broj skuhanih kava u jedinici vremena . Znači ! Grupa mehanička Faema ( većina ovih "digitalnih" aparata koji svjetle ko bor) ima istu grupu modificiranu na el ventil. Rotaciona pumpa sa bajpas ventilom ( mogučnost regulacije pritiska vode) , kontrolni barometar za visoki i niski pritisak . Mehanički presostat sa malom diferencijom , gornja ploča sa pasivnim grijanjem šalica (u ovom slučaju naopak okrenote) . Mlinac Mezzer odličan . Po meni tamper nepotreban , al ? ko sam ja da sudim :). U stvari tamperi su kao i postolja za njih postali neophodni od kad su napravili mlince bez dozatora tj. one kaj melju kavu za kavu ? . Za doma vam ne treba mlin sa dozatorom . To je isklučivo za profesionalnu upotrebu. Vagica vam treba jedamput , pa ? :) Dvije posude za "kavučino" :) vam trebaju samo zbog mikro i makro pjene ? ( kako ko voli ? ) Ima tu i pumpica za "kavučino " al ih u principu ih izbjegavajte , jer na "žgance" morete sve napravit bolje - one su također sam za profesionalnu uporabu ! ( broj jedninki.u jedinici vremena ) Želim ti puno finih kava u budićnosti . Pravilno si shvatio zadatak i doveo ga skoro do kraja ? :)

Za ovaj post autor black coffe je dobio pohvalu od: S-type (čet 26. sij 2017, 14:20)
  Rating: 25%
Vrh

PostPostano: čet 26. sij 2017, 11:00 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 9 put/a
Hvaljen: 22 put/a
Rekel bi Jiva , ak je još z nama , imaš Krella i Sonus Fabere ! :)

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/4.   [ 30 post(ov)a ]
Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: