Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 6 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: Quick Mill Silvano pritisak
PostPostano: sri 9. stu 2016, 10:20 
Spava
Spava

Zahvalio: 0 put/a
Hvaljen: 0 put/a
Moze li pomoc, kupio sam navedeni aparat ali imam problem s pritiskom, barem ja mislim da imam. Posto mi je ovo prvi aparat i nemam iskustva ni sam ne znam sta bi mogao biti problem.
Kada upalim aparat barometar mi prikazuje pritiask 8-10bar, kad krenem praviti kafu pritisak padne na 0bar i krene rasti ali stane na otprilike 2bar. Nakon sto zaustavim vodu pritisak ponovo naraste na 8-10bar.

Ovdje se nalazi video kako ti izgleda.
https://youtu.be/Xthjkj71gxs

Pa ako neko ima ideju sta bi mogao biti ovdje problem bio bi zahvalan.

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

Naslov: Re: Quick Mill Silvano pritisak
PostPostano: sri 9. stu 2016, 19:37 
Polako se budi
Polako se budi

Ja nisam majstor za aparate ali mislim da bi bilo normalno da je prije početka na nuli a kada uključiš pumpu onda pritisak raste na 8-10 bara-a, a kada isključiš trebalo bi opet pasti na nulu, po meni je, izgleda da je pumpa vrisnula, srećom pumpe su jeftine za zamjeniti a i nije prekomplicirano za sam svoj majstor.

Vrh

PostPostano: čet 10. stu 2016, 00:00 
Spava
Spava

Dany je napisao/la:
Ja nisam majstor za aparate ali mislim da bi bilo normalno da je prije početka na nuli a kada uključiš pumpu onda pritisak raste na 8-10 bara-a, a kada isključiš trebalo bi opet pasti na nulu, po meni je, izgleda da je pumpa vrisnula, srećom pumpe su jeftine za zamjeniti a i nije prekomplicirano za sam svoj majstor.

Hvala druze, u medjuvremenu sam nasao u cemu j e problem. Problem je bio do kafe, probao sam sa sitnijim mljevenjem i skontao da pritisak raste i uspio sam dotjerati do 9bar i dobiti solidan esspresso.
U svakom slucaju hvala i ja sam mislio da je do pumpe ali sreca nije :D

Vrh

PostPostano: čet 10. stu 2016, 09:26 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 9 put/a
Hvaljen: 22 put/a
Nešto ipak nije kak spada ! on- tj pumpa mora davati cc 9 bara kad ga ukjučiš i bez ručke tj na prazno . Ovo kaj pritisak naraste poslje kuhanja je ekspanzija u kotlu iz kojeg kuhaš kavu. Znači problem je negdje u dolazu vode do kotlića ili u samom kotliću . Manometar samo registrira što se dešava u sistemu . Aparat očito ima ekspanzioni ventil jer ga uredno zaustavlja ( preveliki pritisak ! Temperatura je uglavnom u redu , a vidi se da je kava pregrubo mljevena . Pripazi da ne kuhaš sa vodom iz vodovoda - neomekšanom !!!!!!! jer su simptomi koda ima kamenca ! . Ja jesam majstor za kave aparate :) .

Vrh

PostPostano: čet 10. stu 2016, 10:21 
Spava
Spava

black coffe je napisao/la:
Nešto ipak nije kak spada ! on- tj pumpa mora davati cc 9 bara kad ga ukjučiš i bez ručke tj na prazno . Ovo kaj pritisak naraste poslje kuhanja je ekspanzija u kotlu iz kojeg kuhaš kavu. Znači problem je negdje u dolazu vode do kotlića ili u samom kotliću . Manometar samo registrira što se dešava u sistemu . Aparat očito ima ekspanzioni ventil jer ga uredno zaustavlja ( preveliki pritisak ! Temperatura je uglavnom u redu , a vidi se da je kava pregrubo mljevena . Pripazi da ne kuhaš sa vodom iz vodovoda - neomekšanom !!!!!!! jer su simptomi koda ima kamenca ! . Ja jesam majstor za kave aparate :) .

Da li preporucujes da se koristi flasirana voda ?

Vrh

PostPostano: pet 11. stu 2016, 08:48 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 9 put/a
Hvaljen: 22 put/a
Bolje neg ova iz vodovoda ! . Al potraži demineraliziranu . 5 litara če ti trajat..... . Nije isto ko destilirana. !!!!! .

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 6 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: