Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 1 post ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: Baby Gaggia /A
PostPostano: uto 28. lip 2016, 18:02 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 8 put/a
Hvaljen: 0 put/a
Neplanirano, kako to zna biti, stigla prinova:

slika

slika

slika

Slike su iz oglasa po kojem sam kupio aparat, sad je malo ušminkaniji, ali mi se ne da sredjivati kuhinju samo da bih napravio par slika :)

Aparat je star, ali malo korišten, ne curi nigdje, nema oštećenja, tako da računam da sam odlično prošao. Lijepo sam ga oprao, odradio dekalcifikaciju sa 5% limunskom kiselinom i propisan backflush (za tu priliku nabavio sam slijepo sito i Pully Caff u kesicama, tako mi bilo najjeftinije - kad sam naručivao te stvari, kupio sam i gumeni disk za backflush jer je bio jeftin i Pällo Coffee Tool jer mi se svidio: gumeni disk odlično radi sa duplim sitom, a Coffee Tool je stvarno supertool).

E sad: ovo je prva Gaggia sa kojom imam dodira, pa bih molio za par odgovora od vas koji imate iskustva sa tim tipom aparata. Dakle:

1. Zna li netko koliko je star ovaj aparat?

2. Sa aparatom sam dobio unpressurized portafilter sa istim takvim sitima za jednu i dvije kave. Pošto nemam čime provjeriti pritisak, može li mi neko reći da li je moguće da ta generacija aparata ima propisno podešen pritisak ili je i kod njih napucan na 15 bar? Ovo pitanje ne bih ni postavio, da mi se sve ne dešava prebrzo - kava je, haj'mo reć', dosta dobra i sa pristojnom pjenom, ali curi prebrzo. Nisam štopao, ali mislim da bi duplo sporije bilo OK. Dobro, moj je mlin na granici upotrebljivosti za espresso i tamper je da te Bog sačuva (Terry's Tamper), ali opet...

3. Kad radim backflush, u momentu kad se aparat počne gušiti, voda se počne vraćati u tank, što meni znači da OPV radi šta treba raditi, ali voda u tank curi iz otvora, nema nikakve cijevi. da li to meni nedostaje cijev ili je uopće ni ne treba biti?

4. Nastavak za paru je tragičan, vidio sam i ovdje i na drugim mjestima da ga ljudi zamijene sa Rancilio steam wandom i da su sretni, ali meni je jednostavno nejasno da je Gaggia toliko pogriješila (i tako dugo insistirala na tom lošem rješenju), bez ostavljanja prostora za neki trik. Ja sam do nekakve - recimo - normalnije pjene došao tako što sam pred kraj maltretiranja mlijeka potpuno potopio plastični nastavak u mlijeko i tako zaustavio dovod zraka, ali kasnije čišćenje je stvarno... Ima li netko ovdje neki dobar trik, a da ne moram kupovati dijelove i trenirati serviserske vještine?

4. Imam dva žestoko rabljena portafiltera sa kojih se podobro ogulio krom, pa bih jedan iskoristio da napravim spravicu za mjerenje pritiska. Mislio sam jednostavno navrnuti manometar odozdo, ali svi punjeni tekućinom koje sam našao bi, ustvari, stajali naopako. Smeta li to? I koji je uopće navoj na portafilteru odozdo? Dobro, 3/8", ali nisu svi isti, a ja ne umijem prepoznati razliku.

Eto. Lijep pozdrav svima.

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 1 post ]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: