Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 2/2.   [ 15 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: gaggia delizio
PostPostano: čet 14. tra 2016, 21:57 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 7 put/a
Hvaljen: 16 put/a
@Dany
Samo za tebe...
http://imgur.com/XB5YNWL

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

PostPostano: pet 15. tra 2016, 07:49 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 8 put/a
Hvaljen: 0 put/a
S-type je napisao/la:
Po meni ti se za doma ne isplati na kapsule... Nisu baš jeftine kad ih se uspoređuje s kavom u zrnu no ipak su jeftinije od varijante nescafe dolce gusto.

Isti stav imam spram kapsula, zato sam i pitao. Imam problem sa skučenim prostorom za aparat - supruga mi je istjerala Juru Ultra jer joj je prevelika, pa sam je odnio na posao. Sad tu stoji Jura E40 i čeka popravak, pa ako je uspijem popraviti - dobro, a ako ne, onda si moram naći nešto drugo. Ova Gaggia je mala, mlinac ne mora stajati odmah pokraj nje, pa bi se to moglo fino posložiti, ali ako ne može koristiti običnu kavu, onda je mogu zaboraviti. Čovjek koji ju prodaje (za 50 €) veli da je prodaje sa dva portafiltera, a ovaj drugi bi (on pretpostavlja, jer ga nije koristio) trebao služiti za običnu mljevenu kavu. Nije mi blizu, pa ne mogu pogledati. Kad si napisao da bi to mogao biti Evolution sa drugačijim portafilterom, malo sam gledao i šta ljudi vele po Internetu za Evolution, pa koliko sam vidio, nitko nije baš zadovoljan kvalitetom kave koju možeš njime dobiti.

Vrh

PostPostano: pet 15. tra 2016, 10:03 
Coffee freak
Coffee freak

Ne znam baš da je ta "druga" ručka tj portafilter za normalan espresso.
Zamoli čovjeka da ti slika oba portafiltera i grupu da vidiš od ispoda jer Gaggia Evolution dolazi s 58mm portafilterom istim kao na Gaggia Classic modelu, a ovo sa slika i ove tvoje i sa interneta mi se čini puno uže...

Malo je informacija o Delizio na internetu, sve što ima je 99% na njemačkom jeziku, kojeg ne znam. Što se tiće slika, svugdje su po dva portafiltera ali su oba za kapsule koliko sam vidio...

Zamoli čovjeka da ti slika pa vidi.

Vrh

PostPostano: pet 15. tra 2016, 10:12 
Coffee freak
Coffee freak

Inaće što se tiće Evolution modela... To je OK aparat za početak, uz malo bolji mlinac (polovnih ima na njuškalu već za oko 500kn) i pola kile kave prakse i eto već zadovoljavajučeg okusa u šalici.

Evolution ti ima isti bojler kao i Classic no nema 3-way solenoidni ventil tako da dok se ne smanji pritisak na coffee puck tj. kolač u ručci nije poželjno otvarati ručku da te ne poprska (pričekati oko 10ak sekundi) što je ipak kod spravljanja 3-4 kave za redom ipak gnjavaža. Također za razliku od Classic modela ovaj je cijeli izveden u plastici pa ga nije preporučljivo držati upaljenog na neko duže vrijeme, a i plastika utječe na stabilnost temperature.

Vrh

PostPostano: pet 15. tra 2016, 19:24 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 0 put/a
S-type je napisao/la:
@Dany
Samo za tebe...

hvala :romance-heartsthree:

Vrh

PostPostano: sub 16. tra 2016, 22:01 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Zahvalio: 2 put/a
Hvaljen: 9 put/a
Imao sam evolution prije classica. Nije to loš aparat za početak. Najveća mana je solenoid kojeg nema, ali može skuhati ok kavu. U biti, razlika u okusu između njega i classica nema.

Vrh

PostPostano: pon 18. tra 2016, 07:06 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 8 put/a
Odgovorio mi je prodavac - "na brzaka" je izmjerio promjer portafiltera od 43 mm, tako da 58 mm sigurno nije. On također kaže da ga koristi sa običnom mljevenom kavom, ali na drugom sam mjestu našao za šta služe dvije ručke uz Delizio - jedna je za kavu, druga za čaj. Dakle, iako liči na Evolution, Delizio je baš aparat na kapsule, pa ga mogu zaboraviti. Hvala svima za odgovore!

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 2/2.   [ 15 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: