Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 2/2.   [ 12 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bialetti
PostPostano: pon 20. lip 2016, 08:56 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 1 put/a
Hvaljen: 0 put/a
Imam problem kojeg ne znam rijesiti pa vas molim za pomoc :(

Koristim Moka Express 3 cup, s kojim sam prezadovoljan, ali u zadnje vrijeme me dovodi do ludila :roll: Kad krene izlaziti kava bude posve vodenasta, tanka, prozirna... Kao da nema ekstrakcije.
Koristim specialty kavu i mislim da nije problem u njoj jer sam i prije nju koristio i sve je bilo u redu. Probao sam i s drugom kavom i opet je bilo isto.

Stvarno ne znam u cemu je problem :x

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

PostPostano: pon 20. lip 2016, 16:34 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 8 put/a
ranicuse je napisao/la:

Koristim Moka Express 3 cup, s kojim sam prezadovoljan, ali u zadnje vrijeme me dovodi do ludila :roll: Kad krene izlaziti kava bude posve vodenasta, tanka, prozirna... Kao da nema ekstrakcije.
Koristim specialty kavu i mislim da nije problem u njoj jer sam i prije nju koristio i sve je bilo u redu. Probao sam i s drugom kavom i opet je bilo isto.

Ako je brtvljenje u redu (ništa ne šišti niti curi oko spoja gornjeg i donjeg dijela aparata), onda bih rekao da je kava pregrubo samljevena ili opasno stara.

Vrh

PostPostano: pon 11. srp 2016, 18:35 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 1 put/a
Franciscus je napisao/la:
ranicuse je napisao/la:

Ako je brtvljenje u redu (ništa ne šišti niti curi oko spoja gornjeg i donjeg dijela aparata), onda bih rekao da je kava pregrubo samljevena ili opasno stara.

Brtva je nova, a kava svjeze przena i svjeze sitno mljevena. Stvarno ne znam. Ovo je za poludit :o
Cak sam eksperimentira s jacinom plamenika, ali nista. Nekad kava bude odlicna, ali onda opet iduca bude vodenasta!

Vrh

PostPostano: čet 4. kol 2016, 21:35 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 8 put/a
ranicuse je napisao/la:
Brtva je nova, a kava svjeze przena i svjeze sitno mljevena. Stvarno ne znam. Ovo je za poludit :o
Cak sam eksperimentira s jacinom plamenika, ali nista. Nekad kava bude odlicna, ali onda opet iduca bude vodenasta!

Stvarno čudno, ako svaki put staviš istu količinu kave i na isti način je distribuiraš u korpi, uz istu, propisnu količinu vode u spremniku. ja radim nekako ovako: naspem u spremnik skoro vrelu vodu, cca 2 mm ispod sigurnosnog ventila, kave naspem toliko da je mogu poravnati kažiprstom sa rubom korpe, na isti način kao i kod espresso aparata (položen kažiprst, pokreti sjever-jug, istok-zapad). Onda dvaput kucnem korpom o nešto tvrdo, tako da se kava malko slegne i to je to. Svaki put mi je dosad upalilo. Jedino šta mi pada na pamet je da možda ne paziš dovoljno koliko voe naspeš u spremnik, pa ponekad pretjeraš.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 2/2.   [ 12 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: