Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 4/6.   [ 46 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: savjet za odabir aparata za espresso
PostPostano: pet 18. ožu 2016, 10:01 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Zahvalio: 2 put/a
Hvaljen: 10 put/a
Evo review o kojem sam pričao:
https://www.youtube.com/watch?v=zeuqgpKIa7c

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

PostPostano: čet 24. ožu 2016, 14:20 
Spava
Spava

Zahvalio: 0 put/a
Hvaljen: 0 put/a
Trenutno se u HR moze nabaviti samo novi model Gaggia Classic 2015 (RI9403-11), zanima me da li se na tom modelu moze smanjivati pritisak, da se dobije onih famoznih 9 bara? Zna li netko kakva su iskustva s novim modelom ?

Vrh

PostPostano: pet 25. ožu 2016, 21:54 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 7 put/a
Hvaljen: 17 put/a
@DariOS
Gaggia Classic 2015 (RI9403-11)

Koliko sam vidio ima više loših kritika (RI9403-11) nego dobrih za kupnju nove varijante u odnosu na staru.

Evo nekih od preinaka na novoj Gaggia Classic ako ju se uopće može nazvati "Classic" :

- Stainless steel boiler je zamijenio klasični aluminijski... oko ove zamjene ima dosta oprečnih mišljenja, neki su za-neki protiv...

- Ugrađen je timer za neaktivnost koji je podešen na devet minuta što je u biti dobra ideja ukoliko korisniku daš mogućnost podešavanja istog no nema je... što bi značilo ... digneš se, upališ aparat da se grije, odeš na wc, vratiš se, a on se već hladi umjesto da se dobro ugrije i da bude spreman za upotrebu...

- Dosta je kritika (uključujući) tvoju na plastični izljev, umjesto klasičnog metalnog.

- Slabije snage od stare - Nova 1050W , stara 1300W što produžuje vrijeme zagrijavanja od hladnog do spremnog za espresso, također vrijeme za dobivanje pare...

- Klasične prekidaće su zamijenili s osjetljivima na dodir lošije kvalitete od prethodnih

- Izbacili solenoid i zamijenili ga plastičnim mehaničkim koji se nije baš pokazao na ostalim gaggia aparatima koji su ga uveli zadnjih godina
- Izbacivanjem 3-way solenoidnog ventila također je onemogućen i backflush...

- Promijenili OPV ventil, navodno se može pritisak podešavati, no nisam još naišao na neki post gdje je netko probao, dok je starog bilo jako jednostavno za podešavati...
Tj. kad malo bolje pogledam slike unutrašnjosti ima isti OPV kao i New Baby Class koji je plastičan i nalazi se na vibro pumpi no njega se ne može podešavati (neki su probali rezanjem opruge unutar njega no ne znam koliko to "drži vodu") tako da je potrebno kupiti stari OPV sa starog klasika i pripasati ga na novi aparat...to sam ja uradio na Gaggia New Baby Class, ima tutorial ovdje na forumu.

- Dosta dijelova zamijenjeno je plastičnim izvedbama, a i armirana crijeva zamijenjena su onima manje kvalitete.

Našao sam par slika unutrašnjosti: http://imgur.com/a/G5lU3

Da rezimiramo...
Po meni, a većini korisnika ovo nije Gaggia Classic, od stare Gaggie Classic ima samo ime... Sve ono što je staru Classic činilo dobrim aparatom i pored Rancilio Silvie best buy aparatom za doma je zamijenjeno plastičnim dijelovima i dijelovima lošije kvalitete, kako je krenulo još će i kučište zamijeniti plastikom što je u biti sokro jedino što je ostalo od starog Classic modela.
Žalosno da nakon toliko dugih godina Gaggie Classic i stotine tisuća zadovoljnih vlasnika oni uvedu ovakva "poboljšanja" tj. upakiraju jeftiniji aparat pod nazivom best sellera i prodaju po istoj cijeni...
Ako si mislio kupiti Gaggiu Classic, kupi preko interneta stari model, a od ovog novog bježi...

Vrh

PostPostano: pet 25. ožu 2016, 22:07 
Spava
Spava

Upravo ono sto sam i mislio :(
Napomenio si da New Baby Class ima plasticni OPV, ajde pogledaj, molim te, ovaj dole link, da li je MOGUCE da su u novi modem Gaggi Baby Class II 2015 VRATILI 3way ventil s mogucnoscu regulacije tlaka, jer se to upravo tu i spominje, ali meni zvuci predobro da bi bilo istinito ????

Totoalno sam zbunjem

http://www.coffeeitalia.co.uk/proddetai ... fff-gaggia

Vrh

PostPostano: sub 26. ožu 2016, 00:19 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 7 put/a
Hvaljen: 17 put/a
New Baby Class ima 3-way solenoidni ventil, ja ju imam, sad ću je prodavati.

Evo ti link sa ilustracijom...
http://frcndigital.com/coffee/3way/intro.html

Pritisak reguliraš podešavanjem OPV-a ne na solenoidu...
Gaggia New Baby Class ima plastični OPV koji se ne može regulirati barem ne jednostavno kao na Classic... Treba napraviti OPV mod, evo link na tu temu:
viewtopic.php?t=857

Vrh

PostPostano: sub 18. lip 2016, 19:58 
Spava
Spava

Bok! Je l' ima netko ideju koji aparat za espresso odabrati? Kućna uporaba, dakle. Po recenzijama sam skužila da novi Gaggia Classic i nije nešto, što mi je prethodno bio prvi izbor. Tako da, sve ideje dobrodošle :)

Vrh

PostPostano: uto 12. srp 2016, 18:29 
Spava
Spava

Citajuci zadnje reviewe za Gaggiu Classic 2015, finalni proizvod - espresso kazu da i nije uopce los, dapace. Lijepo uvjeris sebe da si ekoloski osvjesten gradjanin europske unije pa ti samoiskljucivanje uredjaja u svrhu ustede el.energije ne smeta, da mislis na svoje zdravlje pa ti odgovara stainless stell bojler umjesto aluminijskog, pa se onda uvjeris da ces s novim modelom imati vise vremena jer neces morati raditi backflush, onda sagledas i financijsku stranu da su u novome modelu promijenili i usavrsili steam wand pa neces dodatno morati kupovati Rancilio Silvia steam, ako ujutro ukucani spavaju novi prekidaci su puno tisi, na kraju imas vise vremena ujutro jer se novi model duze grije i ima znatno vecu zapreminu bojlera pa ti ostane vremena i za neki zornjak, na kraju mjeseca kada dodje racun za struju, uvjeris se da s ovim novim modelom koji je zapravo 1050W, a ne 1300W kako navode imas puno manji racun nego sto bi imao sa starim modelom Classica i kada se u sve to uvjeris kupis lijepo novi model Gaggia Classic na karticu na rate u HR i uzivas u istinskom espressu.

Vrh

PostPostano: sri 4. sij 2017, 02:49 
Spava
Spava

domba_os je napisao/la:
UPDATE: Nisam ovaj tjedan nailazio ovdje .... Naručen je Rancilio silvia, pa kroz tjedan dana javim kako je šta i to .... :)

koji mlinac koristis za silviu?
Koji mlinac do 200 dolara bi isao uz nju?

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 4/6.   [ 46 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: