Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 3/6.   [ 46 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: savjet za odabir aparata za espresso
PostPostano: pon 15. vel 2016, 17:45 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 7 put/a
Hvaljen: 16 put/a
Ne znam gdje je domba_os kupio, no ja kad uzimam julius meinl uzmem preko njihovog web shop-a
LINK: http://shop.meinl.com/euro_en/

Ako uzimaš često kod njih s vremena na vrijeme dobiješ nagradni kupon s 5-10-15% popusta za sljedeću kupnju.

Žena voli njihove čajeve, ja kavu tu i tamo od njih uzmem pa eto...nakupi se... dostava nekih 40kn. Šalju DPD-om ako naručiš u pon-uto, do petka je već kod tebe...

Što se tiće cijena kave... variraju, ovisi koju kavu odabereš...

Za Hrvatsku je uvoznik Bonfanti (+385 (0)1 3327 222) Nisam kontaktirao s njima, pa ne znam koje su im cijene no mislim da im je maloprodajna cijena ista kao i na web-u + HP express 50ak kuna...
Dobro je ako znaš nekog tko drži lokal s Meinl kavom pa možeš i od njih uzeti...

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

PostPostano: uto 16. vel 2016, 21:00 
Spava
Spava

Zahvalio: 0 put/a
Hvaljen: 0 put/a
Baš kao što je S-type napisao na kraju ... znam nekog tko drži kaf pa sam preko njih uzeo

Vrh

PostPostano: uto 15. ožu 2016, 15:38 
Spava
Spava

Molim vas za savjet za kupnju espresso aparata. Htio bih nešto što kvalitetnije, a gornji budžet je 2000 kn i obavezno iz dućana u Hrvatskoj. Isto tako me zanima da li postoje poluautomatski espresso aparati za kavu koji imaju mogućnost automatske dekalcifikacije i da li se do 2000 kn može nabaviti kvalitetan potpuno automatski aparat za kavu.

Vrh

PostPostano: uto 15. ožu 2016, 15:51 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Zahvalio: 2 put/a
Hvaljen: 10 put/a
Do 2000kn full automatik ne znam da uopće postoji. Najjeftiniji što sam našao je PHILIPS HD8745 09 - cca 2500kn.
Poluautomatik koji je kvalitetan do 2000 kn je Gaggia Classic ako se nađe negdje za te novce na nekakvom popustu.
Uvjet što mora biti iz RH je problem. Vani se može naći jeftinije, kod nas smo mi svi čudaci koji ne piju ciglicu iz đezve.

Pozdrav

Vrh

PostPostano: uto 15. ožu 2016, 17:44 
Polako se budi
Polako se budi

Da kod nas je đezva zakon, a tko ima bilo koji aparat možeš samo svijećom tražit a i onda je uvijet "gornji budžet je 2000 kn" kako kaže naš Igy_Zg, i za posljedicu imaš da u našim dućanima nema poštenog kaffe aparata!

Vrh

PostPostano: čet 17. ožu 2016, 13:19 
Spava
Spava

Ekipa, da ne otvaram novu temu nego se samo nadovežem...Nakon stotine pročitanih stranica, oldučio sam se za kupovinu espresso aparata Gaggia Classic. Međutim, sada na kraju sam shvatio da trenutni model koji se trenutno novi može nabaviti je Gaggia Classic 2015, koje se izgleda razlikuje od onog starog "legendarnog" Classic modela, pa me ispravite ako griješim.

Primjer:
- Portafilter je sa plastičnim odljevima (dvostruki kljun), sto moze biti nezgodno kod tampanja kave s jacom silom
- na slikama ne vidim vise onaj hvaljeni 3-way solemoid ventil koji nakon iskljucivanja prekidaca visak pritiska i vode izbacuje sa strane u donju posudu

Po tome ispada da je onda bolja kupovinja new baby class ili se varam ?

Vrh

PostPostano: čet 17. ožu 2016, 20:50 
Totalno kofeiniziran
Totalno kofeiniziran

Zahvalio: 2 put/a
Hvaljen: 10 put/a
Ja ne znam. Gledao sam neke usporedbe na webu, po nekima je novi bolji. E sad...

Vrh

PostPostano: čet 17. ožu 2016, 22:45 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 7 put/a
Hvaljen: 16 put/a
DariOS je napisao/la:
Ekipa, da ne otvaram novu temu nego se samo nadovežem...Nakon stotine pročitanih stranica, oldučio sam se za kupovinu espresso aparata Gaggia Classic. Međutim, sada na kraju sam shvatio da trenutni model koji se trenutno novi može nabaviti je Gaggia Classic 2015, koje se izgleda razlikuje od onog starog "legendarnog" Classic modela, pa me ispravite ako griješim.

Primjer:
- Portafilter je sa plastičnim odljevima (dvostruki kljun), sto moze biti nezgodno kod tampanja kave s jacom silom
- na slikama ne vidim vise onaj hvaljeni 3-way solemoid ventil koji nakon iskljucivanja prekidaca visak pritiska i vode izbacuje sa strane u donju posudu

Po tome ispada da je onda bolja kupovinja new baby class ili se varam ?

Ne znam kojom silom bi ti stiskao da pukne... sjest na tamper...
Uglavnom ako te to brine kupi u cine 3/8" metalni izljev za 30ak kn i to je rješeno...
Gaggia Classic je jako dobar aparat i odličan izbor za doma.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 3/6.   [ 46 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: