Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 6/6.   [ 46 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: savjet za odabir aparata za espresso
PostPostano: uto 24. sij 2017, 13:35 
Spava
Spava

Zahvalio: 0 put/a
Hvaljen: 0 put/a
Evo nakon par dana razmišljanja došao sam do nekih podataka:

1. Rancilio Silvia - jako puno ljudi ugrađuje PID kontroler koji se koristi za održavanje temperature, a ona jako varira te kava može biti svaki put drugačija ako se ne kupi. Za cijenu od 4815,00 kn sa mlincem još da moram dodati 1400,00 kn za PID, ne hvala.

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

PostPostano: uto 24. sij 2017, 17:47 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 7 put/a
Hvaljen: 16 put/a
Pogledaj malo ova videa i slična na YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=wnugUv0PSW8
https://www.youtube.com/watch?v=N7Bn5IjZht8
https://www.youtube.com/watch?v=IYMF9yY-TR0

Rancilio Silvia temerature surfing:
https://www.youtube.com/results?search_ ... re+surfing

PID ... malo si kompliciraš život, a nepotrebno...
Svi aparati poput: Rancilio Silvia, Gaggia Classic, Gaggia New Baby Class i slični "entry level single boiler" aparati zahtjevaju malo pažnje i znanja kod rukovanja...

Osobno sam imao i Gaggiu Classic i Gaggiu New Baby Class i na oba aparata je za savršenu kavu naravno uz mlinac bilo potrebno aparat dovesti do najbolje temperature za spravljanje kave, nije to znanstvena fantastika ... 30ak-40 sekundi i to je to, ako ti to predstavlja neki problem onda si uzmi lipo automatski aparat kojem prema prethodnim postovima više naginješ i riješen problem...
Ukratko:
- Aparat je naravno prethodno ugrijan
- Izvažeš i samelješ kavu ili kasnije direktno melješ u portafilter (izvažeš ako koristiš vagu ili ako voliš overdose, netko preferira od oka...)
- Pustiš kroz prazan portafilter vodu 5-10sec ovisno koliko dugo aparat stoji upaljen, lampica grijača se upali.
- Izvadiš portafilter i obrišeš ga krpom
- Staviš kavu u portafilter (ili samelješ direktno), jednoliko rasporediš zrna, poravnaš i stisneš tamperom
- Za to vrijeme će se taman bojler ugrijati i ugasiti lampica
- Pustiš 1-2 sekunde vodu kroz grupu, staviš portafilter i napraviš si kavu

Prema tom tvom stavu znaći i HX (Heat exchanger) aparati koji spadaju u "prosumer" (gdje se cijene kreću od 1.100€ na gore pa i do 2.500€) aparate poput Rocket Espresso Milano, ECM, Bezzera, Expobar, QuickMill, Alex Duetto, Profitec, Vibiemme, Isomac i slični nisu dobri... jer nemaju PID iako ima modela istih koji se proizvode sa i bez PID kontrolera no to je sad druga rasprava koliko pomaže PID kod HX aparata...
I kod HX aparata treba pustiti vodu kroz grupu da bi se ohladila i došla na optimalnu temperaturu za spravljanje kave, kod nekih više kod nekih manje... Kod mog novog Rocket Espresso Celini Evoluzione V2 treba minimalno.
Video za cool flush kod HX aparata: https://www.youtube.com/watch?v=bHSFBM3cWHI

Vrh

PostPostano: uto 24. sij 2017, 18:17 
Coffee freak
Coffee freak

Za tu cijenu od 4815kn koju si naveo za "italiaworldwide" dobiješ novi Rancilio Silvia i njihov Rocky mlinac...
Osobno bi uzeo samo aparat jer navodno daju do kraja siječnja 30% popusta pa bi izašao oko 3155 kn gdje ti ostaje još 1660kn za mlinac i ostale potrebne stvari...
U tim paketima se Silvia prodaje uz Rocky mlinac koji je dobar ali možeš bolje proći ako si kupiš rabljeni komercijalni mlinac s stepless tj mikro podešavanjem finoće mljevenja i koji također imaju veće noževe od Rocky-a i bolju konzistenciju mljevenja, a pritom bi ti ostalo nekih 800-900 kn, možda i više za kupnju tampera ( u zadnje vrijeme ih se dosta pojavi s cijenom od oko 500injak kuna i budu brzo prodani na oglasnicima), postolja za tamper, gumenu podlogu,možda VST ili IMS košare, bar dvije posude za mlijeko, digitalna vaga, timer/štoperica, termometar itd... pa si miran dok ti ne porastu apetiti.

Da Silvia (ili pak možda Gaggia Classic ili New Baby Class ili slični...) bez PID kontrolera ne može napraviti dobru kavu, nije istina što potvrđuje veliki broj njenih vlasnika i kod nas i u svijetu.
Sa Silviom i dobrim mlincem možeš napraviti odličnu kavu koja je po meni puno bolja od one iz automatskog aparata... kao što sam rekao, na poslu imamo automatski aparat i još jedan na kapsule i kava je dobra ali ne može se usporediti s ovom drugom...

Ali ...Kako je vidljivo, naginješ više prema automatskim aparatima.

Damire, kad kupiš aparat, javi se i stavi par slika...

Pozdrav.

Vrh

PostPostano: uto 24. sij 2017, 21:00 
Spava
Spava

Bok svima,

Čitam već neko vrijeme Vaše postove, međutim ovi zadnji su me natjerali da se registriram i aktivno uključim. Kako sam nedavno krenuo u nabavku novog espresso aparata, odabir je pao na Rancilio Silvia-u, koju sam naručio na italiaworldwide.com.

Međutim, tu kreću problemi. Iako je webshop ima solidne ocjene na trustpilot-u (7.8), moja iskustva sa kupovinom su izrazito negativna. Roba koju sam naručio nikad nije došla, te samo zahvaljujući pametnoj komunikaciji (čitanju općih uvjeta webshopa) i plaćanju putem PayPal-a sam dobio nazad svoj novac (nakon 2 mjeseca). Nitko se ne javlja na mailove, poslali su mi "tuđi" tracking number (na što sam ih odmah upozorio, ali bez odgovora sa njihove strane), da bi na kraju dispute bio zatvoren u moju korist. Nadalje, provjerom tvrtke Resitalica (vlasnik webshopa), tvrtka nema nikakve imovine i samo 1 zaposlenog u 2015 (izvješća za 2016 još nisu dostupna).

Apeliram na sve koji ne žele razmišljati da li će dobiti svoj novac nazad da ih zaobilaze u širokom luku. Pročitajte negativne ocjene i sve će Vam biti jasno https://www.trustpilot.com/review/italiaworldwide.com, gdje se vidi da su i drugi imali slična iskustva. Osobno sumnjam u istinitost pozitivnih kritika (trustpilot je poznat po tome da bilo tko može stavljati ocjene npr. https://www.theguardian.com/money/2013/ ... r-websites).

Ali ima i pozitivna strana ove sage, zahvaljujući italiaworldwide.com, postao sam "mini" stručnjak za prava potrošača u prekograničnoj kupnji i kupnji na Internetu.

Pozdrav,

Vrh

PostPostano: uto 24. sij 2017, 21:59 
Coffee freak
Coffee freak

Dobrodošao na forum!

Damir je napisao da gleda na "italiaworldwide" pa smo tu nastavili, osobno nisam nikad kupovao preko njih pa ne znam, ali evo drago mi je da si se javio tako da ostali koji razmatraju kupnju preko njih pripaze...

Evo provjerene stranice s akcijom od 399 funti za Rancilio Silvia. Dostava + osiguranje pošiljke ne bi trebala doći više od 350kn.
https://www.bellabarista.co.uk/rancilio ... chine.html

Vrh

PostPostano: čet 26. sij 2017, 12:02 
Spava
Spava

Nick_D dobrodošao i hvala na informaciji koju si podijelio sa nama.

Ja za sve kupovine uvijek preferiram paypal i imam brdo slučajeva gdje sam se uvjerio da je to najpovoljniji naćin kupnje bilo gdje u svijetu, radi garancije koju taj servis pruža.

-
S-type hvala na informaciji o naćinu korištenja aparata za kavu, naime primjetio sam taj slučaj oko pravljenja kave ali nisam nikada pomislio da je to i riješenje za manu koju sam spomenuo u prethodnom postu s obzirom da sam naišao na dosta komentara i ljudi koji ugrađuju te PID-ove (moguće zbog nepoznavanja teme i prethodnom korištenju takvih aparata)

Moj izbor je pao na talijanski Lelit PL042EMI, nisam ga još kupio ali to je moja odluka s obzirom da mi odgovara da ima ugrađeni mlinac.

Uz kupnju preko amazona me ispada oko 409+36eura sa produženom garancijom od 3 godine i besplatnom dostavom u Italiji di ga namjeravam pokupiti što mi se čini dobar deal.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 6/6.   [ 46 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: