Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 4/5.   [ 33 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rocket giotto v5 Vs ECM clasikka PID
PostPostano: sri 19. pro 2018, 22:07 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 0 put/a
Hvaljen: 0 put/a
I još nešto...

Poslje spravljanja kave, je li aparat dovoljno samo ugasiti ili treba ponavljati postupak ispustanja vode iz glave aparata?

Također nema ništa o tome u user manualu...

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

PostPostano: čet 20. pro 2018, 09:59 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 9 put/a
Hvaljen: 22 put/a
Tibo2202 je napisao/la:
I još nešto...

Poslje spravljanja kave, je li aparat dovoljno samo ugasiti ili treba ponavljati postupak ispustanja vode iz glave aparata?

Također nema ništa o tome u user manualu...

Nema tu nikakvog sredstva. Nasipaj vodu , prati upute o zagrijavanju . Aparat je tvornički pripremljen. Moreš , a i moraš prilikom zagrijavanja grupe kroz nju propustiti barem 2- 3 decilitara vode na prazno pa ju nemoj vračati u rezervar nego baci i dolij frišku . Aparat je spreman za rad kad prstima dodirneš na kratko grupu i onako Te lagano opeče . Neznam , ali mislim da ima automatski odzračnik . Znači kad niskotlačni manometar dođe ,a cc 1,1-- 1,3 bara ( iopet tvornički podešeno ) ispustiš paru i ako pritisak ne pada , a nebi trebao ako ima automatski odzračnik ispustiš malo vode za čaj cc 1 deci i još jedamput prstićima probaš grupu dal je vruća , a mora biti i aparat je spreman . Obzirom da E 61 grupa ima termosifonsko grijanje , moguće je pojavljivanje zračnog čepa obzirom na uvijete transporta . Aparat (kotao ) može biti vruč i temperatura ok , a grupa mlačna . ( zato test prstima ) . Čisto sumljam da to odmakom vremena nisu riješili . Odprilike ovako : kad si zaključio da je aparat zgrijan i kad pustiš vodu na prazno , - bez ručke mora curit u jednom mlazu cijelom površinom tuš sita i da se spaja u recimo jenu točku . i mora imati lagani -ssssss kao da kipi ! . Eto tako za aparat , e sad Si to postigao , počijje ! "čarolija" sa mlincom ! A ako neko ima volje tu smo da pomognemo ? Nisi rekao koji mlinac ? i koju kavu misliš koristiti . Aparat i (mlinac ? ) koje imaš daju se uvijek poštelati da dobiješ ono što želiš ! Radim samo na daljinu , a plačanje je telefaksom ! :)Btw aparat kad je "formiran " sam pališ i gasiš ! , osim odzračivanja - sam ispustiš paru , jedno 3 sekinde . coff1 coff43

Vrh

PostPostano: čet 20. pro 2018, 10:17 
Coffee freak
Coffee freak

Nakon ovakvog elaborata , recimo ! Ovo govorim iz osobnog iskustva godinama stečenog nemojte vjerovat u sve što piše "na plotu" ? ! . A ovaj aparat je sve kaj piše ! pouzdan uređaj "za uvijek" ako se kotisnik pravilno odosi prema njemu !.

Vrh

PostPostano: čet 20. pro 2018, 11:12 
Polako se budi
Polako se budi

Ne pada mi napamet vraćati ''polovnu'' vodu u rezervar :D :D

Ovako, još tražim mlinac a trenutno sam na ručnom mlincu koji mi je kolega uvaljao (inače isto žestoki kavoljubac). Mislim da se radi o prolexu (ne znam jel kopija al smo ga otvorili, sve je vhunski iznutra i izvana, keramicki nozevi, metalni djelovi itd...). Ugl kao sto rekoh trazim mlinac pa cu vratit ovaj...Vario od Mahlkoenig-a ili Mazzer neki- tu sam negdje al sam i po netu u potrazi za nekim komercijalnim polovnim...

Kava? Od svih komercijalnih koje sam probao, Pellini Cremosso 46 mi je najviše sjeo i na starom aparatu za mene ''nije bilo dalje''...Pellini TOP nisam namjerno htio probat... Razmišljam da odem u eliscaffe i umem singlicu i to neku najmanju dozu tek da probam, a probao bih jer puno ljudi bas ne voli singlice a mene nesto lozi da probam...

Tehničko pitanje (još jedno):
Dakle kod kolege koji isto ima E61 grupu, lever do kraja i aprat mu baca 9 bara...

Kod mene lever do kraja, aparat baca 12 bara - e sad, dalo bi se zaključit da trebam podesit pritisak no skuzio sam da ako polugu malo dignem iznad pre-infusion pozicije, da aparat baca 9 bara.

Pitanje je dal da idem na podešavanje ili mogu ovako ostavit podešen aparat pa da pomalo dižem lever (dakle svaki put malo izad preinfusion pozicije). Pitam čisto zbog trajnosti gumbića onog kojeg lever pritisce...

Hvala Vam puno....

Vrh

PostPostano: čet 20. pro 2018, 11:43 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 7 put/a
Hvaljen: 17 put/a
Na svom Rocketu sam podešavao pritisak, vijak za podešavanje je od ispod i jednostavno je podesiti, oko 2-3 minute...

Evo link na video da vidiš...

https://youtu.be/75gXYBvER-Q

Vrh

PostPostano: čet 20. pro 2018, 12:02 
Polako se budi
Polako se budi

Ok. Danas cu se pozabavit s tim.

Tnx

Vrh

PostPostano: pet 21. pro 2018, 10:06 
Coffee freak
Coffee freak

S-type je napisao/la:
Na svom Rocketu sam podešavao pritisak, vijak za podešavanje je od ispod i jednostavno je podesiti, oko 2-3 minute...

Evo link na video da vidiš...

https://youtu.be/75gXYBvER-Q

Na novom aparatu ova radnja se može obaviti prstima , samo aparat treba približit rubu površine na kojoj se nalazi . Današnje rotacione pumpe imaju plastični "kontra" šaraf na bajpasu ( čime reguliraš pritisak ) znači ako je sve novo ne treba Ti alat , barem meni ? :) . Pritisak pumpe obavazno stavi na 9 bara , jer ekspanzioni ventil otvara na 12,5 bara . To štiti kotao ( škambijator- mali kotao) od mogućeg pucanja . Znači ! pumpa 9 bara , veliki kotao oko !, 1,1 do maks 1,3 ovisi o prženju kave . Ako je veča temperatura zna biti gorka ? , prepaljena . Presmeđa i "vrhnje" - pjena se brzo razilazi . Ostavi taj mlinac dok ne skužiš gruboću i dozu , pa onda u egzibicije . Inače imam jedan Mazzer profesionalni sa dozatorom , bez brojčanika , al moja preporuka Ti je neki od ovih što melju "kavu za kavu" ! :smile: :smile:

Vrh

PostPostano: pet 21. pro 2018, 15:16 
Polako se budi
Polako se budi

Da geldao sam malo jucer, bome na desnoj strani imam tri neka ''vijka'' što je možda malo drukčije nego na starijim modelima...baš ću pogledat...

Hvala

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 4/5.   [ 33 post(ov)a ]
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.