Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/3.   [ 18 post(ov)a ]
Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Pitanje,anketa ili ispitivanje trzista
PostPostano: sri 26. stu 2014, 08:58 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 5 put/a
Hvaljen: 6 put/a
Hm koliko je nase trziste spremno za jos jednu (komercijalu) kavu.. Imam priliku uletit u biznis i sigurno hocu ,vjerujem da cu naci svoj dio kolaca
Pa eto cisti

Zanima me Vase misljenje..

Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

Naslov: Re: Pitanje,anketa ili ispitivanje trzista
PostPostano: čet 27. stu 2014, 08:30 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 3 put/a
Hvaljen: 2 put/a
Talijanska? Gledajuć sa svoje strane kupca bitno mi je,osim okusa naravno, da je kava svježa(koliko je to moguće s obzirom na dogovorene rokove dostave i papirologiju..) ali i financijski poticaj od strane dobavljača jer rijetko tko će ti prijeći na tvoju kavu bez financijskog ulaganja, uz to što se očekuje i oprema(mlinac, kafe aparat a i perilica, ledomat..) meni to sve zvuči jako skupo( makar znam da su marže u kafe biznisu i više nego dobre.

Vrh

PostPostano: čet 27. stu 2014, 09:11 
Polako se budi
Polako se budi

Evo moj primjer. Već 4 godine radim sa Bonfantijem tj Julius Meinl kavom..uzimam njihov blend Bar speciale (214kn/kg s pdv)..nisam uzimao od njih nikakvu opremu već sam kupio rabljeni mlinac i kafe aparat u italiji a ostalo u hr. Za potpis ugovora na 1050 kg sam dobio 20 tis kuna na račun i rabat od 15% na kavu i sad za svakih 250 kg prodane kave dobijem 4000 kn odobrenja u robi..servis osiguran od njih bez obzira što je moja oprema i šalice i repromaterijala kolko hoću bez naknade.. eto to je moj primjer

Vrh

PostPostano: čet 27. stu 2014, 09:53 
Coffee freak
Coffee freak

Da talijanska..meni osobno puno bolja i od Meinla..ovo nemogu sad tocno reci al naravno da mi je jako bitno da bude sto svjezija..

Sve ja to znam sta i koliko se dobija reciprocno potrosnji ,ostalo naravno i gratis reklamni dio.. Mlinac i caffe aparat se podrazumijevaju..perilica i ledomat neidu u tu igru nit bi ih nudio..
Znam da je skupo,ja i moj suradnik smo zatvorili financijsku konstrukciju tako da s te strane je to rijeseno.. Jedino sto mene 'brine' je koliko je trziste zasiceno kavom..
Uz to naravno otvorio bih se i caffe bar iliti kavana..

Vrh

PostPostano: čet 27. stu 2014, 10:46 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 0 put/a
Hvaljen: 0 put/a
Ne radi se o zasićenosti tržišta, jer je zasićeno svako tržište pa i ono s kavom. Kupac007 ti je napisao najveći argument u pregovorima s potencijalnim kupcima - lova. gastro grupa je prodavala Franck jer je imala s njima ugovor te sam imao uvid u oko 50 ugovora potpisanih s birtijama. S onim najteže zadrživima sam i bio na zajedničkim pregovorima. Dakle, kad dođeš u kafić, prvo što njega zanima je koliko možeš ponuditi, a danas na tržištu najviše daju Julius i Frranck.
Najviše što sam vidio za jednog kupca je bilo 30.000kn+PDV na dvije godine uz vezanu potrošnju od 1000kg. ali to je bilo nakon mjeseci pregovora. Startna ponuda je bila oko 20 ako se dobro sjećam. Isto tako sam vidio da je Julius dao čovjeku koji troši 2kg kave tjedno, 1000 eura - da li za ulaz ili godišnje, ne znam, nisam vidio ugovor ali mi je lik dobar prijatelj i ne bi slagao. Naravno da nisu svi ugovori takvi, ima i smiješno malih, ali dao sam ti neke nebulozne na uvid.
Također su spomenuti ledomati i perlilice... Vidi sad, to ti je zapravo prednost, ako imaš volju i želju. Kopaš po netu, tražiš polovne, repariraš i daješ kupcima umjesto novaca, a cijeniš ih kao da su novi.
Tvoj model sam vidio kod puno ponuđača koji su dolazili na dnevnoj bazi (ne samo kava), i niti jedan nije opstao. Uvoznik Bavarie nudi i Millman kavu, dakle ima novce, pa im ide jako teško.
Ako nemaš lovu nemoj ulaziti u distribuciju, to ti govorim iz iskustva kao proizvođač i veletrgovac. Drži se recepta Šimića sa birtijama.
Skoro zaboravih... na način koji ti želiš pristupiti tržištu možeš ako se zoveš Illy ili Lavazza jer njih dvoje imaju staus Bogova u percepciji potrošača u Hrvatskoj, oni ne daju lovu.
Iz Vinkovaca si... tržištem ti tamo dominira franck, potrošnja je vrlo slaba (nisam siguran da čak ni Marabu kao najveći potrošač proda 200 kava dnevno) i imaš još i konkurenciju koja ne postoji drugdje a zove se Pascucci, ne bih kako i zašto ali ako ne znaš saznat ćeš vrlo brzo :D.

@Kupac007 moj savjet... nakon isteka ugovora od 20.000kn idi u nove pregovore - nikako nastavak za robu po odobrenju. Obično su ugovori danas na dvije godine, a u tom periodu se svašta dogodi, cijena kave ode gore , ovo, ono. Franck je sa 115kn otišao na 140 u dvije godine.Ti lijepo reci, nadam se da ste bili zadovoljni sa mnom kao i ja sa vama, ali ajmo vidjeti što to danas tržište nudi, od Vas pa i ostalih. To sve naravno ako i dalje imaš potrošnju od 500kg godišnje odnosno da si i dalje veliki kupac. Rijetki prodaju u prosjeku 180 kava dnevno. Ja takvog kupca od njih 200-ak nisam imao ni jednog - nije to bio ni onaj što je dobio 30.000kn :D. Opet ćeš isposlovati 20.000 kn. Njima je odobrenje preko duplo jeftinije i ide nakon tvoje potrošnje. Em si galantan pa im daješ na odgodu od 6 mjeseci em ne dobiješ nikakvu lovu i još uz to unaprijed- dakle veliki NO NO.

Vrh

PostPostano: čet 27. stu 2014, 11:41 
Polako se budi
Polako se budi

Bili su mi prošli tjedan iz firme procaffe ili kongo kava neznam nisam ih išao guglat, i nude mi congo kavu ,neki diamond blend, kažu da se prži dole u dugopolju u industrijskoj zoni..donijeli mi limenku od 3 kg da probam i nije uopće loša kava..dapače vrlo dobra malo slabiji aftertaste od juliusa ali je gusta mirisna sirupasta dobro se miješa sa mlijekom..što sam htio reć e čovjek mi na moju potrošnju (50kg+ mjesečno) nudi 10000 eura! na račun plus opremu po želji! Malo mi je bed raskinut sa juliusom jer sam moram priznat zadovoljan a i ljudi su navikli na njihovu kavicu a možda mi i darko može ponuditi više? :lol:

Vrh

Naslov: Pitanje,anketa ili ispitivanje trzista
PostPostano: čet 27. stu 2014, 11:50 
Coffee freak
Coffee freak

Prvo i osnovna mi je misao otvorit kafic s varijacijama na temu od kave.. Jer imam u glavi koncept koji skoro pa nigdje nisam vidio,mozda 2 u cijeloj hr al i distribuciju ..
Jesam iz vinkovaca,ali zivim u Zadru.. S time da s barovima idem u Zg i Zd..
Naknadno i u vk,al to tamo je propast opcenito a kamoli ne u kaficima..
Kazem nemogu sada pricat o novcima jer neznam tocno detalje koje mi proizvodjac moze dati,kroz par mjeseci bi isao na pregovore,poslije nove godine.. Nadam se da razumijete zasto nemogu reci detalje..

Da ,Congo je iz Dugopolja cisto solidna kava,bore se za trziste puno nude.. Al dalje od dalmacije ih nema.. Mozda par u zg..

Zadnja izmjena: darko_vk; čet 27. stu 2014, 12:00; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh

PostPostano: čet 27. stu 2014, 11:53 
Coffee freak
Coffee freak

Sto se tice Pascuccia sve znam i ko ga gura tamo ;)

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/3.   [ 18 post(ov)a ]
Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: