Promijeni veličinu fonta

Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 7 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: Osposobljavanje barista u Osijeku
PostPostano: pet 21. lip 2013, 12:31 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 1 put/a
Hvaljen: 1 put/a
Pozdrav ekipa!
Kao što piše u naslovu, sve se zna, dakle u Osijeku će se održati prvo osposobljavanje barista do sada...
KADA?
- 02.09.2013god
ZAŠTO?

- Naime, nas nekoliko je pričalo o tome i stvorio se određeni interes te smo kontaktirali Domagoja Trusića i ravnateljica škole u Rijeci je poslala ponudu koja je u dnu ovog teksta...

KOL'KO KOŠTA, DI, ŠTA I KAKO???

- Nastava tj. teorijski dio praktični dio će se održavati u obrtničkoj školi u Osijeku (pregovori su u toku)
cijena tečaja po polazniku još nije utvrđena, ali po sadašnjim saznanjima će da bude nešto manje od 1000€... Dosta ovisi o tome koliko će Obrtnička škola da traži za prostor itd, te ovisi i o tome koliko bude polaznika po principu ''što više to veselije'' :D tj što više to jeftinije...

DI JE TAJ MAIL DI SVE PIŠE???

- Evo ga...

Rijeka, 12. 06. 2013.

Predmet: Ponuda osposobljavanja za poslove BARISTE/ICE specijaliste/ice za pripremanje i

posluživanje kave i napitaka na bazi kave

Poštovani,

temeljem Vašeg upita o mogućnosti održavanja programa osposobljavanja za bariste/ice u Osijeku dostavljamo Vam sljedeću ponudu:

Trajanje programa: 145 školskih sati koji će se održati tijekom jednog mjeseca

Mjesto održavanja: Teoretska i pratična nastava realizirat će su u učionici i kabinetu Ugostiteljske škole u Osijeku, dok će se završni ispit polagati u Rijeci u Narodnom učilištu Rijeka.

Početak nastave: 2. rujan 2013.

Raspred nastave: prilagođena Vašim potrebama

Nastavni plan i program:

REDNI BROJ

NASTAVNA CJELINA

1.

Povijest kave i kava danas

2.

Namirnice : kava i voda

3.

Oprema,rukovanje opremom i održavanje

4.

Tehnike kuhanja espressa

5.

Napitci na bazi espressa

6.

Osnove ugostiteljskog posluživanja

7.

Higijena i zaštita na radu

8.

Praktična nastava

Cilj je osposobiti osobu za baristu spremnog za rad objektu koji ima većinu prodaje u kavinim proizvodima kao voditelja kava programa ili u nekoj tvrtki koja distribuira kavu.

Program se realizira u suradnji s SCAE (Speciality coffee association of Europe) autoriziranim trenerom za RH Domagojem Trusićem.

Uvjeti za upis:

- završena srednja škola

- navršenih 18 godina starosti
- liječničko uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za obavljanje poslova bariste/ice

Program je verificiran od strane Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, po završetku programa i uspješno položenom ispitu izdaje se uvjerenje o osposobljavanju.

S poštovanjem,

Kad bude nešto novih informacija ja se javim, POZDRAV!

Za ovaj post autor BaristaGG je dobio pohvalu od: barista-osijek (sub 20. srp 2013, 08:22)
  Rating: 25%
Vrh
 Profil Pošalji privatnu poruku  

Naslov: Re: Osposobljavanje barista u Osijeku
PostPostano: pet 21. lip 2013, 15:21 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 0 put/a
Hvaljen: 0 put/a
Mislim da su sva mjesta popunjena kolko znam?!

Vrh

PostPostano: sub 22. lip 2013, 14:26 
Polako se budi
Polako se budi

BaristaZP je napisao/la:
Mislim da su sva mjesta popunjena kolko znam?!

Ne znam odakle ti informacija, ali mislim da nije tačna...

Vrh

PostPostano: sub 22. lip 2013, 14:32 
Polako se budi
Polako se budi

Zahvalio: 0 put/a
Hvaljen: 0 put/a
Pa zato što ima nas 6 polaznika ja ih osobno poznajem 3 i ja, i grupe se uglavnom od max 6 osoba, i tečaj je trebao početi u 8 mjesecu ali se doslovno mene čeka pa je pomaknut za 9 mj jer sam ja na sezoni...

Vrh

PostPostano: sub 22. lip 2013, 16:47 
Polako se budi
Polako se budi

BaristaZP je napisao/la:
Pa zato što ima nas 6 polaznika ja ih osobno poznajem 3 i ja, i grupe se uglavnom od max 6 osoba, i tečaj je trebao početi u 8 mjesecu ali se doslovno mene čeka pa je pomaknut za 9 mj jer sam ja na sezoni...

Evo provjereno upravo sada, informacije su sledeće:
U grupi može biti MAX 8 polaznika za sada ih ima 6... Dakle trenutno ima 2 mjesta...

Vrh

PostPostano: ned 23. lip 2013, 10:38 
Coffee freak
Coffee freak

Zahvalio: 9 put/a
Hvaljen: 22 put/a
Moje osobno mišljenje je da vam tamo negdje pod 3 fali i nešto kao u auto školi( poznavanje osnovnog rada motora, koćionog sustava itd... ) Naime danas ima preko nekoliko izvedbi ( dizajna kod kojeg je za vrhunski proizvod) potrebno znati "cake". Znači da bi se polaznici trebali educirati i o pojedinim tehničkim izvedbama opreme , barem elementarnim. Time se ne prave "pametni pred serviserom, ne go ga mogu upozoriti na neke propuste koje bi on ( danas je brzina najvažnija) mogao previditi Naravno da se takvim pristupom prilikom prijave kvara serviseru olakšava detekcija istog,te može predpostaviti uzrok. Otklanjanje kvara bez otklanjanja uzroka ni je dobro odrađen posao. :naughty: :shhh: 8-)

Vrh

PostPostano: ned 23. lip 2013, 13:27 
Polako se budi
Polako se budi

black coffe je napisao/la:
Moje osobno mišljenje je da vam tamo negdje pod 3 fali i nešto kao u auto školi( poznavanje osnovnog rada motora, koćionog sustava itd... )

Slažem se!

Koliko sam pohvatao od ranije, ima i toga :)
Naime, na ranijim obukama polaznici su rastavljali i sastaviti mlin, upoznati se sa načinom rada mlina, cafe aparata itd, sad da ne pričam napamet i koješta i da ne ispadne da nagovaram ljude :snooty: ja od toga (sem što ću biti polaznik tečaja) nemam ništa, nikakvu korist ni financijsku niti kakvu drugu tako da je ovo čisto iz dobre volje... Opet kažem, ne znam sve u detalje, ali evo, kad završi tečaj moći ću reći više o svemu...

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 7 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: